Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

samovolné rozsvěcení světla s pohybovým senzorem


Mojo2

Recommended Posts

Ahoj, mám nad vchodovými dveřmi do domu světlo s pohybovým senzorem a dost často se mi stává, že se světlo rozsvítí bez viditelné příčiny. Častěji se to děje pravděpodobně při větru. Přede dveřmi ale není volného co by to mohlo vyvolávat. Neřešil jste někdo něco podobného? Zkoušel jsem upravit citlivost, ale jedinej evekt byl, že člověka to chytí na kratší vzdálenost. Díky

Upraveno uživatelem Mojo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy se mi taky rozsvěcí, a u našich taky, občas to udělá kočka, i když pišou že by neměla, že je malá na to aby ji senzor zachytil. Neřeším, tak se na minutu parkrát rozsvítí. Myslim že si prostě ten senzor dělá co se mu chce :D   Horší by bylo kdyby se nerozsvítilo když má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V garáži mi to rozsvěcel teplý vzduch, který nahřála žárovka (i když čidlo je pod světlem). Pomohlo oddělit světlo a čidlo kartonem.

Někdy to reaguje i na chvění dveří, větrem nebo průvanem.

Existují i radarová čidla, ta reagují i přes zeď.

Venku jsou s běžným infra-čidlem prakticky vždy problémy. Možná je řešení použít LED, která tolik nežere, možná nějaké dražší čidlo.

Sousedi tady mají světlo s čidlem, které bliká celé noci - je to nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, ozzy56 napsal:

dělá mi to stejně u vchod. dveří na chatě a taky v bytě--ta světýlka z Lidlu, co by se měla rozsvěcet, když jdeš třeba na záchod, někdy svítí, i když tam evidentně nikdo neprošel 😉

Ty světýlka jsem.mel doma taky asi týden to svítilo na pohyb  když někdo prošel a pak to začalo svítit furt nezhasinalo to ,asi po .měsíci  jsem.to vyhodil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by bylo řešení dát tam světelnou závoru. Existují infra, takže nejsou vidět, a jsou dělány tak, že vysílač i přijímač jsou sdružené a naproti je odrazka.

Ale k tomu ještě čidlo světla, aby to nesvítilo ve dne.

Světelná závora bohužel reaguje i na déšť a sněžení.

Anebo zpět k běžnému čidlu: oddělit ho od světla a umístit jinam, aby např. bralo dveře, ale nebralo ulici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mam čidlo na stropě a žárovku cca 1,5 metru vedle na stěně. Ještě jsem nestihl osadit světlo 🙂 Dát tam nějaký LED je v plánu. Jendu noc to bliká jak zběsilý a drunou je klid. To že to může reagovat na proud teplého vzduchu jsem už taky četl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...