Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mateřská vs Rodičovský příspěvek


Guest StibTo

Recommended Posts

@Scratch  Jelikož to bedlivě sledujeme dovolím si opravit - jednak to ještě není definitivně jisté a druhak se nemluví o zvýšení mateřské ale rodičovského příspěvku :)

Odděleno od:

 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StibTo urcite to schvali, protoze stejne jako duchodce, potrebuji i matky- volice, a druhak - porad si to pletu, coz byl i duvod mych minulych problemu na financnim urade :D . Ve skutecnosti je to uplne jedno jak to nazveme, kazdy asi vi o cem je rec :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, brutall napsal:

Myslel jsem(nic ve zlém) že mateřská a rodičovský příspěvek je to samé, jen se to pojmenovává - v kapitalismu- jinak.

no ja si to porad pletu a jak pisu vyse, mel jsem kvuli tomu i nejaky problemy na financaku :D

materskou - jako materskou dovolenou ti hradi zamestnavatel, a zapocitava se do prijmu manzelky a trva snad 6mes.

rodicak - jako rodicovsky prispevek ti hradi stat jako socdavku a nezapocitava se do prijmu manzelky

na to jsem tehdy dojel, manzelce zaplatili materskou, proplatili ji dovolenou a asi o 2500 jsme presvihli ten limit na odecet partnera z dani (tusim 68 000), nechali to dva roky vyhnit, aby mi tam nateklo penale 15% a ve finale jsem musel uradu vratit asi 14 000 a pak mi napalili penale asi 4500 (presne si to uz nepamatuju). Ale vim, ze jsem na ne rval jako svine, ze takhle podporuji mlade rodiny..... jednalo se mi hlavne o tu pokutu nesmyslne vysokou.... slo zazadat o prominuti, ale bylo mi receno, ze musim zaplatit 750 za zadost a ze mi ji na 99% neschvali..... v takovem state zijeme. Obcanka za maly omyl popotahuji a pak se mi tady babis a dalsi ku*dy smeji do xichtu s milionovyma dotacema, podvodama apod.... no nic, pro dnesek mam nasrani sama sebe splneno.... :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch   Já vím to si pamatuji no a nezlob se ale - prostě jste udělali chybu a za chybu se platí, no. Když penále rostlo 2 roky (to vám nedal nikdo v průbehu nic vedět?) nedivím se té výsledné častce.

Jinak věř mi, že já si to taky pořád ještě pletu někdy Markéta mě tu a tam opravuje. Taky si to vyřizuje sama, takže má samozřejmě větší přehled. Já jen vím, kolik by jí na danou naplánovanou dobu chodilo měsíčně z těch 220 a o kolik víc z těch 300 to zase z důvodu plánování budoucích výdajů spojených s domácností zajímá mě 😃

Btw když nevím (a chci), hledám - tady je to hezky a poměrně po lopatě vyloženo - https://www.finance.cz/493857-materska-rodicovska/  (asi 5s hledání přes Google)

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělali to populisticky a zas dají penízky naší menšině,a ty budou mít zas haranti...za chvilku tady budem jak v Africe.A šlo to udělat jednoduše,peníze rozdělit a dát je otci dítěte do výplaty jako daňové zvýhodnění na dítě,takže zvýhodnění by nebylo 1500Kc ,ale cca třeba 3500😉na to by ale musela být politická vůle,jediný kdo s nima uměl zatočit byl Čunek ve Vsetíně....👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Charlie 1 napsal:

Udělali to populisticky a zas dají penízky naší menšině,a ty budou mít zas haranti...za chvilku tady budem jak v Africe.A šlo to udělat jednoduše,peníze rozdělit a dát je otci dítěte do výplaty jako daňové zvýhodnění na dítě,takže zvýhodnění by nebylo 1500Kc ,ale cca třeba 3500😉na to by ale musela být politická vůle,jediný kdo s nima uměl zatočit byl Čunek ve Vsetíně....👍

Aby mohl mít otec daňové zvýhodnění na dítě musí mít nejdříve práci a v tomhle to krapet o zmiňované menšiny pokulhává.. Ale už jsme jednak OFF TOPIC druhak mícháme 3 věci dohromady...

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, StibTo napsal:

@Scratch   Já vím to si pamatuji no a nezlob se ale - prostě jste udělali chybu a za chybu se platí, no. Když penále rostlo 2 roky (to vám nedal nikdo v průbehu nic vedět?) nedivím se té výsledné častce.

Ano, ale stale a porad dokola, 15% je urok jako lichva..... obecne se urok pocita 0,05% az 0,1%, ale ne 15%, kor pro fyzicke osoby a jeste od statni instituce, to mi nikdo nevymluvi. Taky jsem na to podal podnet k ombudsmanovi, i my pak kvuli tomu volali zpet.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, zase se tady vztekáš kvůli procentíčkům (kde bereš 0,1% a lze to s tímto srovnávat?) ale tak hlavně to narostlo jaksi kvůli délce spíše v letech než v měsících či týdnech) kdy se s tím nic nedělalo  :)   Ale to je jedno už, stalo se. Hlavně že to máte snad vyřešené. Člověk aby se bál, kde na něj nějaký svinstvo čeká, třeba stará nezaplacená pokuta nicméně především by všechny minimálně státem řízené instituce měly mít povinnost písemně obeznámit dlužníka. A ne že X let nic nic nic a pak bum exekutor za dveřmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha a co matky samoživitelky? .... Musí si před žádostí taky najít chlapa co dlouhodobě pracuje? Sorry chlapi tohle už mi začíná trochu připomínat rudý diskuze na Novinky.cz... 🤢

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, StibTo napsal:

Chápu, zase se tady vztekáš kvůli procentíčkům (kde bereš 0,1% a lze to s tímto srovnávat?) ale tak hlavně to narostlo jaksi kvůli délce spíše v letech než v měsících či týdnech) kdy se s tím nic nedělalo  :)   Ale to je jedno už, stalo se. Hlavně že to máte snad vyřešené. Člověk aby se bál, kde na něj nějaký svinstvo čeká, třeba stará nezaplacená pokuta nicméně především by všechny minimálně státem řízené instituce měly mít povinnost písemně obeznámit dlužníka. A ne že X let nic nic nic a pak bum exekutor za dveřmi.

Ano, protoze resim procenta, ne koruny. Protoze 0,05-0,1 se dava za prodleni po splatnosti, treba. Predstav si situaci ze ucet za mobil zaplatis o 3 dny pozdeji, a telefirma ti napocita urok z prodleni 0,05, nebo 15%, celkem rozdil, ze? Ale uz toho nechme 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch   ale nenechávejme - už to tady máme velmi šikovně oddělené, tak můžeme PLKAT! 15% byl konečný úrok připočítaný k dlužné částce? Aha aha. A kolik to teda bylo procent (či zlomku procent) za den/týden/měsíc zpoždění? Mobilní operátor Ti samozřejmě nenaúčtuje za fakturu na částku 1.000Kč po 3 dnech prodlení +15% tj 1.150,- ale to nenaúčtoval tipuji ani stát - to by jste se dostali po těch 2 letech úúúúplně jinam. Jen upozorním, což ty víš, že pracuji s čísly takže si to po sobě 5x přečti pokud se rozhodneš odpovědět ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...