Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bruska na kuchyňské nože


Charlie 1

Recommended Posts

před 5 hodinami, Charlie 1 napsal:

Ahoj všem,potřeboval bych od Vás poradit tip na brusku na kuchyňské nože mám nějaký ruční brousek Fiskars,ale moc nefunguje....může být elektrická,ale jednoduchý použití...

Díky moc za rady

Zaklad je koupit si opravdu kvalitní nože. Od svadby si nikdo nestěžoval, to je k.... Let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někteří jedinci můžou mít sebelepší nože, a stejně je zprasí. Je fakt že já jsem měl asi dva nebo tři nože ještě z dob POLDOVKY na Kladně když děda dělával mistra v nástrojárně a ty vydrželi neskutečný zacházení. Pak jsem koupil taky jakože kvalitní a dokud jsem je brousil na klasickým hranolku a občas je obtáhnu ocílkou tak v pohodě pak je bejvalka nechala " nabrousit" od nějakýho podomního brusiče a ten je přepálil a od tý doby nedrželi ostří. Tak jsem je vyházel pořídil jsem si nějaký takový normální od Tescomy a dá se s nima dělat. Ale základ je nekrájet na plechu na talíři apod.  A mám pár kousků po druhým dědovy kterej byl řezník a když zemřel tak jsme si s bráchou rozdělili jeho vercajk ale ty mám schovaný a nesmí na ně nikdo sáhnout některý maj ještě dřevěnou střenku a ty jsou pořád jak žiletka. A přiznám se že ty ani nebrousím ty když potřebujou tak je vozím k nožíři aby je nabrousil a ten říká že takový kousky už se dneska moc nevidí a že to je kvalitní matroš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Dýdý napsal:

Tak tedy jednodušší postup.Schovat řeznické a drahé noze někam jinam,koupit v Lidlu elektrický brousek za 100Kc.Udělat opět školení,ze na plechu se nekrájí.A bude ti to stejně houby platný jako mě po 25letech manzelství,

Tak u nás to je stejný...nikde jsem ten brousek nenašel...🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručně carborundum třeba tento

https://www.profikraft.cz/produkt/OM-64831-2315/

- rychlý jednoduchý.... 🙂 na přístroje moc nevěřím.. krájím i na žulové desce a kdykoli si přibrousím... investice cca 40,- korun na rok až dva.... 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám ruční diamantové brousky (https://www.dimapa.cz/AKCE-Diamantovy-brousek-pro-ostreni-3ks-VELKY-SKLADEM-d152.htm#detail-anchor-description) a ocílku. Mám sadu "řeznických" nožů, na kterou nesmí nikdo sáhnout (4x do roka se rozebírám 2 chlazené půlky prasete a to se s tupými nebo nedržícími noži dělat nedá) a pak ostatní i pro manželku. Ta je dává i do myčky a podle toho i vypadá výdrž ostří. Moje nože do myčky samozřejmě nesmí.

Do dílny mi byla pořízena bruska https://www.lidl-shop.cz/Gude-Univerzalni-ostricka-GUS-650/p100018040 , ale přijde mi, že nože moc ubývají.

Na druhé straně, naostřené jsou kvalitně a rychle. Ale do kuchyně není - je dost hlučná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Dýdý napsal:

A bude ti to stejně houby platný jako mě po 25letech manzelství,

Jo jo - potvrzuji. Koupil jsem jí na krájení masa a zeleniny trochu lepší keramické nože, přidal instrukce o pádu na zem , páčení , kovu , porcelánu a kostech. Jo padlo to na úrodnou půdu. Takové zuby jako na těch keramických jsem ještě neviděl  😞 .  Kdyby ty nože nebyly drahé , tak bych se smál . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 11. 2019 at 10:32, Charlie 1 napsal:

Ahoj všem,potřeboval bych od Vás poradit tip na brusku na kuchyňské nože mám nějaký ruční brousek Fiskars,ale moc nefunguje....může být elektrická,ale jednoduchý použití...

Díky moc za rady

tak bych se vrátil k věci...

na lehký obtažení doporučuju keramickou ocílku. Kup klidně je tu tyčku, cenově 100-200, a co nejdelší seženeš.

image.png.11a39257dba4026391cf310ed73fc475.png

pokud budou nože hodně v hajzlu, kup si oboustrannej brousek, hrubší grit 200-400 a jemnější 800 a výš. Moc jemný na kuchyňáky neber, to se utaháš. Ten hrubý je na stržení zubů. Čím hrubší, tím víc bude brát, ale zas ti bude dělat tzv mikropilku (řezivost tahem vysoká, tlakem na prd) a tu budeš muset dojet něčím jemnějším

image.png.61b3170250523e6074b2a3183940cd43.png

 

Na brousku i na ocílce se brousí směrem, jakobys krájel tenké plátky..to jen tak pro pořádek. První přebroušení ti asi potrvá, jestli si to nikdy nedělal, pak stačí jednou za pár dnů/týdnů jen obtáhnout ocílkou

 

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 11. 2019 at 8:53, brutall napsal:

Keramické nože NESMÍ mít žádné poškozen

Poprosím z neznalosti o stručné vysvětlení - co je nebezpečného na zubu v ostří ???   Díky moc - musím mít pádný důvod , abych vyhodil 2 000,- do koše :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otřepy z nože se snadno uvolní do potravin, mohou to být i částečky, které nejsou viditelné a ty spolu s potravinami papáme. Keramika se pak zasekne někde v trávicím traktu a může tam zůstat pěkně dlouho. Je to podobné jako Azbest. Nedělal jsem odbornou studii, ale dva keramický nože se mi takto poškodily a při řezání bylo vidět jak se z nich pěkně odlupují kousíčky "keramiky". Nevím přesné složení. V současné době používám petrolejově modrý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim https://www.slevovyobchod.cz/kuchynske-potreby/profesionalni-rucni-brousek-na-noze/?gclid=CjwKCAiAzanuBRAZEiwA5yf4uoaBY-l6nvN9O7-QjqZ5833mnGh6_x5-cs8QsAn7d4sVCpA2Vggg8RoCwdIQAvD_BwE - pro  @Charlie 1                                                                                        https://brouseniexpres.cz/brouseni-keramickych-nozu/ - pro @Klemoň

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...