Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pravděpodobně přestal fungovat alternátor


janeviemco

Recommended Posts

Dobrý den, včera se mi za jízdy na chvilku zobrazila červená kontrolka autobaterii a po chvilce zase zmizela. Auto se zaparkovalo a když jsem večer zkoušel nastartovat, tak se nechytalo. Koupil jsem tedy novou autobaterii, auto nastartovalo a vše bez chyby. Dnes když jsem jel domů z práce, tak se opět zobrazila na chvilku červená kontrolka baterie + nápis, že baterie je slabá, ale zase to hned zmizelo. Po cca 10 minutách se rozsvítila kontrolka servo řízení, airbagy atp. světla zhasla a posilovač přestal fungovat. Zastavil jsem tedy a vypnul jsem motor. Můj dotaz zní, podle tohoto popisu a mého hledání bych to tipoval na alternátor, který nedobíjí baterii a veškerá energie šla z nové autobaterie, která se ale po 1 dni vyčerpala. Chtěl bych se zeptat, co jako první zkontrolovat? Snažil jsem se najít relé alternátoru, abych ho zkontroloval, jestli nemůže být problém tam, ale nepovedlo se mi ho nalézt. Je tu prosím někdo, kdo by mě nasměroval co zkontrolovat postupně, než se přejde k výměně celého alternátoru? Děkuji mnohokrát a přeji hezký večer.

Upraveno uživatelem janeviemco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejdříve jsem chtěl napsat, a´t koupíš zase baterku... 😂

relé (regulátor napětí) nenajdeš, dnes to není zvlášť jako u Š 120, vše je v altíku, začni tím změřením nabíjení, ale vypadá to na altík, alternátor se dá i repasovat--nemusíš kupovat nový, jako tu baterku...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rychlé odpovědi. Baterky jsem dal nabíjet, obě dvě. Snad se vzpamatuje i ta starší. Pokud by šel repas, bylo by to fajn, než kupovat úplně nový, pohledám o tom více informací.
Co se týče 

před 2 hodinami, Agrafik napsal:

a pak zkontrolovat volnoběžku a pak uhlíky alternátoru. Baterky co nejdříve nabít, jinak budou na vyhození.

ohledně těch uhlíků, to musím vyndat celý alternátor a rozebrat ho, že?

Upraveno uživatelem janeviemco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, musí jít ven a rozebrat, protože když už je venku, tak je třeba udělat celkovou kontrolu, resp., repas (podle toho, kolik má kilometrů za sebou)

můžeš i koupit na vrakovišti, bazaru, nebo bude mít určitě i náš člen HUGO BOSS, tel. číslo tu někde je

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani z vrakoviska to nemusí byť výhra. Nevie čo to má za sebou, a či sa tiež nebude porúčať skôr či neskôr. Ja som na 605 opravil alternátor za 15€, zberne krúžky, uhlíky a regulátor. Kúpa alternatora je niekedy zbytočná. Demontáž tak či tak, odskúšané a oprava môže trvať 2 dni. To sa dá zvládnuť.

Upraveno uživatelem mmartinkovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím všechny ,  potřeboval bych poradit mam 407 2.2hdi 4HT rv08.  Altik mitsubishi vůbec nedává,  měřeno 10V to je co dala baterka,  ta byla plne nabyta.  Předpokládám že by to mohl být špatný regulátor ale problém je ze ho nemohu sehnat. Typ alternátoru je A004TJ0084C.  Taky bych chtěl poprosit jestli nemate schéma dobíjení na 2.2hdi 

 

Děkuji všem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dily na misivbusi vetsinou dostupny nejsou, mrknout, jakym typem od Valea se da nahradit a koupit na vraku, udelat repas a mas novej altik. Na Valeo sezenes vsechno

 

EDIT, tak zamenitelny typ od Valea je FG18S017

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...