Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ferryho manželky Ford Focus Tournier mk2 1,6TDCi - pripravy na STK


Ferry

Recommended Posts

dneska jsem uspesne krizil peugeot 306 a FF2 :) Nehraly mi zadni repraky, dle fordiho fora velmi casta zavada. Tak jsem je vyndal, vykuchal membrany, aby mi zbyl puvodni ramecek, 306 hatchback, co mam na dily, poskytnul repro ze zadniho plata, trosku rezani ramecku fordiho repra, pajeni a peugeoti repraky uz koncertujou ve focusu :) Jinak pricina nefunkcnosti fordich repro byla ve studenem spoji privodniho dratku a dratku civky reproduktoru, privodni dratek byl prilepenej, takze drzle na miste, ale odpajenej od civky, takze nemohla hrat. Bohuzel ta pricina se dala zjistit az po nevratnem rozebrani repraku. Se znalosti teto zavady by se ale byvaly repraky daly opravit opatrnym odlepenim kousicku membrany a pripajenim dratku, bohuzel na fordim foru nikdo po pricine umirajicich repraku asi nepatral, takze jsem se ji tam ani nedozvedel

1.png

2.png

3.png

4.png

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni vrstva Alkytonu, pro jistotu bude pak jeste jedna, ale je to drbacka, ta napravnice ma tolik spatne pristupnych mist, ze to trva neskutecne dlouho, aby to bylo vsechno pekne nastriknuty.

V mezicase oklepani podkov brzdicu od nejvetsi rzi a pak bude jeste opiskovani a asi take striknuti, nejspis stribrnym alkytonem :)

IMG_20200318_124504.jpg

IMG_20200317_162859.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Vcera jsem se konecne dostal k opiskovani tech podkov brzdovych trmenu, tak jsem je dneska jeste poskadlil trochu smirglem, dratakem a odrezovacem a bude se moct zase lakovat, tentokrat to bude teda stribrnej alkyton :)

IMG_20200402_224502.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Mininalne je obrousenej rozvodak. Klika se toci, vacka ne, remeny a remenice jsou ale vcelku. Ve 140 zvuk z motoru jako kdyz slehne bicem a jen ticho a trochu smrad spaleny gumy. Mijel jsem zrovna exit, takze jsem to rovnou strhnul tam a doplachtil bez rychlosti a bez brzdeni na nasledujici krizovatku, kde jsem odbocil na vedlejsi cestu k betonarce v lese

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Ferry napsal:

Mininalne je obrousenej rozvodak. Klika se toci, vacka ne, remeny a remenice jsou ale vcelku. Ve 140 zvuk z motoru jako kdyz slehne bicem a jen ticho a trochu smrad spaleny gumy. Mijel jsem zrovna exit, takze jsem to rovnou strhnul tam a doplachtil bez rychlosti a bez brzdeni na nasledujici krizovatku, kde jsem odbocil na vedlejsi cestu k betonarce v lese

Takže potkaný???
Tak to bych nechtěl, snad zjistíš, že je to opravitelný v rozumných dimenzích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvidim, nevim, kdy se dostanu k tomu, rozebrat to. Nejspis pristi tyden. Bojim se, ze to potkany bude, takze bud komplet jinej motor nebo to nejak poskladat jeste z jednoho dalsiho padlyho motoru, co ma David Devils z jedny 307 doma (o kterym ale taky momentalne nevime, co mu je, protoze jeste neni rozebranej)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vcera jen narychlo na ulici shozeno viko ventilu a nevypada to vubec dobre. Vacky jsou na prvni pohled pridrene a skrz diru po vstrikach je videt, ze prvni pist je v horni uvrati, 2 a 3 v dolni a 4 nekde uprostred, starter sice toci, ale klika a pisty se nehybou, takze je nekde prerazena. Dnes jeste cvicne shodim vanu, abych se podival na ten spodek motoru, ale uz koukam po jinym agregatu

WhatsApp Image 2020-06-15 at 20.26.41 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-06-15 at 20.26.41.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2019 at 16:31, Ferry napsal:

nevděčným společníkem je u Forda taky koroze, takže kromě turbo-trojboje je potřeba bojovat taky s ní

Jaké zbraně jsi použil? Brousil klasickým kotoučem, dráťákem, nebo lamelákem?  Nátěr čím a  jaké posloupnosti? Možná to zaujme povícero bojovníků, včetně mé maličkosti.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hafity Bral jsem to cim to slo, hlavne co nejvic na cistej kov. Rovne plochy lamelakem, neco brusnyma stopkama a dratakem na vrtacce. Odmastil technickym benzinem nebo cisticem brzd ve spreji a pak jsem to natrel 2x odrezovacem s taninem od Worko. Pak cervenej syntetickej zaklad, nekde jeste na nej krupici prelakovatelnyho gumoasfaltu a na to uz metla a 2K ciry lak ve dvou vrstvach. Nekde v podbezich jsem taky na ten gumoasfalt dal misto metly a laku dve vrstvy Alkytonu. Ten syntetickej zaklad by mozna bylo lepsi, zvlast na podvozku, nahradit dvouslozkovym epoxidovym nebo PUR zakladem a na to pak nasledujici vrstvy dle libosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to me taky nejak nejde pod nos, davat na kov vodou reditelny barvy, kdyz vidim, co dokaze za chvilku jen zkondenzovana vzdusna vlhkost na surovym ocistenym kovu ( treba po piskovani)  tak dobrovolne to macet vodou mi nedava smysl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v práci jsme před cca 15 lety přešli na vodou ředitelnou barvu, taky mi to moc nešlo pod nos, ale můžu po těch letech říct, že lepší nebyla ani olejovka, ani acetonová barva, nemluvě o tom, že při práci nic nesmrdí, nebolí hlava, barva schne do půl hodiny při cca 20 stupních (nelepí) a štětec-váleček hodíš do kýble s vodou a druhý den jedeš dál...,natíralo se přímo na odmaštěný plech..., dvě vrstvy a pak můžeš vrchní lak, Body, prostě co chceš, jo pokrok nezastavíš :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...