Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ferryho manželky Ford Focus Tournier mk2 1,6TDCi - pripravy na STK


Ferry

Recommended Posts

před 4 hodinami, Hafity napsal:

To je něco pro koně :myslim

žil jsem v tom, že je to žrádlo pro koně, ale podle odkazu nahoře je to ,,co druhý rok'' , pak ovšem nechápu význam slov v písni ,,když já jim dám obroku, oni běží do skoku'' , když jeden rok nedostanou nažrat 😂

obrok je i totok  https://cojeto.superia.cz/jidlo/obrok.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to to samé, jako "obden". Příslovečná spřežka. Slovo obrok, jako směsné krmivo samozřejmě také existuje, ale ve významu věty by nedávalo smysl... Myslím, že existuje na světě X slov (ne jen v ČJ), které se stejně píší, ale mají jiný význam, podle toho kdy/kde se použijí :myslim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Kdyz se dari, tak se dari - to clovek uz ma umyty auto a chce ho ve finale jen navoskovat, nacvakne do bajonetu pistole WAPky rozprasovaci nadobku, namiri na auto a mrd nadobka se meni v projektil a nemilosrdne zasahuje celni sklo. Radim se tak po boku @VojtouNerCZ No, aspon holt nemusim lepit planovany drzak senzoru deste podomacku, ale rovnou dam novy sklo s drzakem

IMG_20220308_194848_050.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ferry changed the title to Ferryho manželky Ford Focus Tournier mk2 1,6TDCi - čelní sklo KO svépomocí

Jj, ten bajonet uz je takovej krapet ochozenej a spatne zacvaknul. Je to velka prumyslova wapka Nilfisk (i s naftovym ohrivacem) a ma to tlak jak krava - v praci s tim u nas myjou i hasicsky auta, priste uz radsi jen parkside doma :)

@VojtouNerCZ No nestras, to se teda snazit nebudu :), doufam, ze zas sklo nejakej cas vydrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz sef v praci potrebuje pred STK renovovat svetla na aute, trosku jsem si chtel splhnout 😛:D a nabidl mu jejich prebrouseni a prelakovani. A protoze dvoslozkovy lak ve spreji by mel vyjit na dva pary svetel, byla by skoda toho nevyuzit a neudelat dlouho chystanou renovaci svetel i na focusu. Tak jsem se do toho dneska pustil. Zacal jsem papirem 400, ale nakonec musel jit az na 120, plexi bylo na povrchu docela popraskany a tak bylo treba brousit poradne do hloubky. 120,240,400,600 na sucho orbitalkou a 1000 pod vodou rucne, jeste v pondeli koupim papir 2000 pod vodu a snad to bude vypadat OK. Sada spreje dorazi nekdy v tydnu, tak potom dam vysledek

20220312_151635_HDR.jpg

20220312_152626.jpg

20220312_160439_HDR.jpg

20220312_164735_HDR.jpg

 

Jeste stav pred

IMG_20220312_171355_390.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska proběhla výměna skla. Vše OK, přístup servisu dobrej, provedení zdá se taky bez problému. Dešťový senzor jsem včera přes diag v předstihu aktivoval, takže jsem ho cestou domů v přeháňce i úspěšně odzkoušel a funguje spolehlivě, konečně nebudu muset furt šaltovat páčkou. Cenovka 4300 taky myslím slušná.

Jinak dnes dorazila i sada na renovaci světel, takže v týdnu musím ještě obrousit šefova světla a budeme lakovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ferry changed the title to Ferryho manželky Ford Focus Tournier mk2 1,6TDCi - čelní sklo opraveno a dodělán dešťový senzor

Dnesni pekny pocasi uplne vybizelo vyuzit ho k tomu, udelat zas nejaky potrebny veci na nekterem z mych veteranu. Volba padla na daily car a prasklou manzetu homokinetaku a hucici lozisko kola. No ze zacatku se moc nedarilo. Tisicihran v naboji byl tak zarezlej, ze nesel vyklepnout, na spodni kulak jsem mel malej stahovak, takze jsem demontoval celou tehlici i s ramenem a sklepnutym homokinetakem z poloosy a vymlatil to ven az poradnou palici na poradne podlozene tehlici a nabojem nahratym PB horakem (cep kulaku ramene vyskocil behem toho sam) Lozisko uz pak z tehlice slo pomerne dobre.  Stesti, ze jsem koupil celej homokinetak, kterej byl asi jen o 180kc drazsi, nez samotna manzeta. Po tomhle trojboji uz jsem jen vratil rameno, naklepnul novej homokinetak, naplnil ho vazelinou, napaskoval novou manzetu a ocistil veci okolo, zitra nalisuju lozisko a poskladani uz bude raz dva.

20220322_170201_HDR.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ferry changed the title to Ferryho manželky Ford Focus Tournier mk2 1,6TDCi - novy homokinetak a lozisko kola
  • O 6 měsíců později...
  • O 4 týdny později...

Joo, na lak svetel zatim nedoslo a auto jezdi se staryma nahradnima svetlama 😛 zkusil jsem to tehda na jare , ale byl nejakej blbej sprej, co netesnil kolem trysky, takze to sra..lo vsude mozne kolem a udelalo to hroznej pomeranc, co nesel ani rozlestit, takze jsem to po vytvrdnuti obrousil znovu na holy plexi a pak uz na to nebyl cas. Je to dvouslozkovej lak s UV ochranou. Sefovy svetla jsem pak udelal normalne pistoli, kdy jsem ten namichanej lak ze spreje vylil do nadobky a tam to dopadlo OK

Jinak od brezna najel ford 18tis km a jen se lila nafta a jednou vymenil olej, coz ted do konce roku bude potreba jeste jednou a pristi rok v lednu emise+STK

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dneska bylo u nas krasne a jen -3°C a tak jsem se pekne venku na snehu pustil do priprav forda na STK, ktera ho ceka do 6.1. Delsi dobu zlobila rucni brzda, na obou, dva roky starych, brzdicich zn.Essen (najeto 62tis km) zatuhly ty paky, za ktere tahaji lanka (stejne jako predtim na originalech, ale ty mely najeto alespon 240tis). Jelikoz jsem stare originalni brzdice nestihnul zrepasovat, koupil jsem opet nove brzdice, tentokrat ATE, ktere uz doufam vydrzi dele. Vymenil jsem rovnou i kotouce a dal i nove desticky (na predku uz jsou nove od cervence), takze to slo vcelku v pohode, bez nejakych zaseku. Ted jeste vymenit olej, filtr nafty a vzduchu, asi i prozenu vstriky plechovkou TEC2000 a uvidime, jak to na technicky dopadne.

IMG_20221217_201916_229.jpg

IMG_20221217_201915_961.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...