Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zajetí nového motoru a první výměna oleje


Packy

Recommended Posts

Kup si vlastní olej a v autorizaku ti nauctuji jen filtr, šroub s podlozkou a práci. Já myslím platil 1200 Kč + můj olej. Měneno po 3000 km. Poté už dle intervalu. 

Ano, zajizdel jsem, max střední otáčky a často měnit kvalty,  žádný tempomat a ideálně delší trasy. U mě se po 20 tkm měnil olej v převodovce... to mám ale ráno výrobcem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, perito napsal:

Olej jsem chtěl dělat v 5000 km, nakoupil olej, filtr a najel autem do vjezdu, lehnu pod auto (nemám zvedák, jen panenku) a když jsem uviděl ten obrovský kryt pod motorem, zase jsem vyjel a zajedu někam do dílny, kde se půjde domluvit a vyměním to tam, pokud to půjde... Ten kryt bych možná pod autem sundal, ale už bych ho sám nevrátil zpět... Budu dělat výměny oleje po 15tkm - jednou "sám" a podruhé to vyjde na garančku.

A zajíždění jsem pojal takto: prvních 2000-2500 km jsem často střídal kvalty a rychlosti - žádná dálnice apod... Snažil jsme se motor nenechávat vytáčet nad 3000 - v rámci toho co mě nechala převodovka.

Mluvíš mi z duše.... Rozebrat jde všechno, ale vrátit..... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mám najeto 2 000km, tak jsem se objednal na výměnu oleje - jdu 9.12. (+ přestalo fungovat vyhřívání sedadel) - do té doby najedu dalších min. 500km, takže to vyjde na těch 2500km co jsem chtěl poprvé měnit olej. Za výměnu chtějí 4000kč včetně DPH. Není to málo, ale když pojedu jinam, tak to bude o něco míň, ale měl bych obavu co mi pak řeknou při garančce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem dnes byl na výměně oleje - nakonec to vyšlo na 2300km, což je asi akorát. Stálo to nakonec překvapivě "jen" 3500. Čekal jsem na to slabou hoďku. Přijde mi, že má motor po tomto mírném zajetí (a novém oleji) mnohem jemnější zvuk (předtím to bylo dost takové hrubé).

Ptal jsem se na tu chybu co mi tam vyskočila a řekli mi, že pokud tam žádná chyba nevisí, tak to bylo něco dočasného a kdybych to i tak chtěl napíchnout na diagnostiku, tak že to stojí extra 1100 ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Dobrý den, mám Rifter 1.5Bhdi 130k. Auto mám od konce ledna 2020, aktuálně najeto 4 600km. Na palubce se začal hlásit servis, vychází mi to na 5 950km. To se mi zdá poněkud brzo na první prohlídku, máte někdo podobnou zkušenost? Bude se brát servis jako garančka po roce nebo to je čistě jen o oleji a za 8 měsícu pojedu na servis znovu? Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možné to je. Dle aplikace od peugeotu ze seznamu jízd: celkem 166 jízd, z toho 30 jízd nad 50km a vrámci této kategorie ujeto 3 235km z celkových 4 707km. Tj. na  zbylých 136 jízd připadá  1 472km. Jen pro pořádek jízdy v aplikaci neslučuju.

Druhý poddotaz, jsem z Ostravy, takže kam s autem na servis? Máte někdo zkušensti ze servisy v okolí? 

Upraveno uživatelem trdlo
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adblue to nebude, nezobrazuje se kontrolka na palubce. Navíc, ten by se měl indikovat poprvé před max dojezdem 2 400km. Ještě jsem poupravil ty km , které jsem najezdil, sekl jsem se u jedné jízdy o nulu navíc. No ani extra krátké trasy mi tam moc nevychází, aspoň z mého pohledu. No uvidím, co budou říkat v servisu.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek viz pravidla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám za to, že tady už bude proměnlivý interval. Časté studené starty = zkrácení intervalu. 

Jen dotaz: skutečně nové auto? Nebyla to prevadecka nebo skladovka, takové auto mohli aktivovat v květnu 2019 a nyní ti svítí interval. 

Pokud se ale jedná o chybu SW, mé řady jsou bezcenné... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, MilanF1 napsal:

Já mám za to, že tady už bude proměnlivý interval. Časté studené starty = zkrácení intervalu. 

Jen dotaz: skutečně nové auto? Nebyla to prevadecka nebo skladovka, takové auto mohli aktivovat v květnu 2019 a nyní ti svítí interval. 

Pokud se ale jedná o chybu SW, mé řady jsou bezcenné... 

Auto hlásí 1390km/9 měsíců. Takže dřívější aktivací to nebude. Navíc auto je nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ozzy56 napsal:

@trdlo napiš pak, jak to dopadlo, u mého auta se rozsvítil servis při stavu 8900 km, taky mám lhůtu garančky 15 tisíc a jeden rok, ale jiné auto (motor), většinou jsem měl krátké trasy

Jak bude po servisu dám vědět. Tip na servis Ostrava a okolí by nebyl?

před 12 hodinami, pap13 napsal:

@trdlo

mrkni na moje vlákono v naše káry...řešil jsem plně stejnou věc a ostatní také...výměna oleje, fitlru a aktualizace SV ŘJ, vše v rámci záruky.

Vlákno jsem pročetl, díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...