Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P308 T7 - osadenie hrdla nadrze


slimboy

Recommended Posts

Ahojte. Neviete niekto, preco je gumove osadenie hrdla nadrze spravene tak, ze jeho okraj volne trci do priestoru, horna cast tej gumovej obruby je uzsia, dolna sirsia a vytvarovana tak, ze v spodnej casti ta guma tvori "zobak"?

Lebo pride mi to tak, ze ten zobak akurat tak zachyti nejake zvysky nafty pri vytahovani tankovacej pistole z nadrze a potom to tam je cele mastne a chyta to spinu, pripadne aj vodu pri umyvani na wapke. Mal som to tak aj na mojom aute a myslel som, ze je to chyba, tak som to "opravil", ale teraz som siel okolo inej 308cky a pozrel ako to je na nej a tiez tam ma ten "zobak". Takze som to u seba vlastne pokazil? 🤔

Na co to sluzi? A ako to mate vy? @TomasARN?

P308_T7-hrdlo_nadrze.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pozriem to poriadne, ze ci hrozi teraz po tej mojej uprave nejaky prienik vody / spiny do nadrze zhora. Nemal som ten pocit, lebo uzaver tesni a aj pred tou mojou upravou tam bola medzera medzi okrajom toho volneho tesnenia a uzaverom, ale zaujimavy postreh. Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

@Tomas00 dik za reakciu. Akurat z tejto fotky neviem identifikovat ako to mas. Vies to cvaknut ked das dole uzaver nadrze ako to vyzera? Ze ci je okraj gumoveho tesnenia volne v priestore po celom obvode, alebo je po celom obvode zasunuty pod plastovou obrubou, alebo len vrch je pod obrubou a spodok volny.

Bol som to cvaknut znovu a pre ilustraciu som to odfotil aj zastrcene pod plastovou obrubou a aj vytiahnute:

20191107_141058.jpg

20191107_141744.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 11. 2019 at 17:19, slimboy napsal:

@Tomas00 dik za reakciu. Akurat z tejto fotky neviem identifikovat ako to mas. Vies to cvaknut ked das dole uzaver nadrze ako to vyzera? Ze ci je okraj gumoveho tesnenia volne v priestore po celom obvode, alebo je po celom obvode zasunuty pod plastovou obrubou, alebo len vrch je pod obrubou a spodok volny.

Tak u mňa tá guma pekne dosadá na plastovú časť. Aj mne to príde, že tá deformácia na predchádzajúcich obrázkoch môže byť od nafty, ja pri tankovaní vždy oklepem pištoľ v nádrži a dávam pozor, aby sa nafta nedostala moc kde nemá, no aj tak je ten priestor dosť zašpinený. Toto je už relatívne čisté, čistil som ho asi len raz cca pred 3-4 mesiacmi.

uzaver2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z tejto poslednej fotky je uz jasne, ze ten "zobak" tvoriaci sa na spodnom okraji tam naozaj nie je cielene od vyroby. Hned sa mi to nezdalo. :)  Zatial to asi len poriadne vycistim aj zvnutra, osetrim silikonovym olejom a necham zastrcene pod tym plastovym okrajom hrdla tak, ako som to spravil ked som nevedel co s tym. Zda sa mi to lepsie riesenie ako keby sa mala v tej odstavajucej gume zachytavat nafta, voda a spina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...