Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Povinná výbava


Packy

Recommended Posts

Ahoj,

měli jste v autě při koupi povinnou výbavu? 

Pořád mi to vrtá hlavou - když jsem z autosalonu odjížděl, tak mi prodejce řekl, že je auto plně připravené k provozu, ale až na chalupě jsem zjistil, že tam není povinná výbava (trojúhleník, lékárna, ...). Kdyby mě na to upozornil, tak si ji tam rád koupím - podle e-shopu stojí asi 300. V kufru je na trojúhelník držák - to když koupím trojúhleník jinde, tak se mi tam nemusí vejít 👎

Jsem z toho takový rozmrzelý - koupím auto za půl mega a musím dokoupit koberečky (to je dejme tomu v pohodě), ale trojúhelník a lékarnu za tři stovky? 👎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem stejné pocity na jaře, kdy jsem kupoval 2008, taky bez povinné výbavy, nějak jsem si při předání vozu nevšiml, ale doma bylo plno trojúhelníků, lékárna atd., tak jsem auto dovybavil sám

při prodeji berlinga protiúčtem jsem tam všechno nechal, protože jsem blbec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě dodám, že jsem pak prodejci ani nevolal, možná ta taška s povinnou výbavou tam kdesi zůstala, prostě byl jsem zvyklý, že u posledních aut v kufru byla, ale u úplně posledního nebyla...

jinak taky jsem dostal koberečky, zástěrky 4x, atd. zdarma, dokonce i flašku sektu :mrk, nemůžu si na prodejce opravdu stěžovat, možná stačilo prostě zavolat...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BedaTr Jasně že jsem se díval - pod sedadlem spolujezdce mám hever a pod sedadlem řidiče klíč na kola a na rezervu.

Hm, tak já zdarma nedostal nic ... resp. na začátku jsem si vyhandloval slevu 8 tisíc, tak možná proto pak na mě šetřili ...

Zítra mu zavolám (stejně si s ním ještě chci domluvit alu disky), tak se ho zeptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to řešil už předem, bo někde na to upozorňovali že prodejci povinnou výbavu (lékárnicka, trojuhelnik...) atd standardně nedávají. Takže sem si to nechal z předchozího vozu. A při předávání sem se ptal prodejce a ten mi "naznačil" že sice mají ale pokud sem si nenechal z předchozího vozu tak je nedaleko tesco apod. a tam určitě seženu, ale pokud se bojim nebo to chci vyřešit rovnou tak že mi ji rád prodá. 😄

Taky sem si připadal divně že jim nechávám půl míče a pár korun řeší, ale bral sem to sportovně auto sem měl za dva měsíce hotový tak sem ani nesmlouval cenu a ani neškemral dárky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak už jsem psal jinde: lano, lékárnička a trojůhelník vše dohromady v úhledném látkovém boxíku na zip. A logo prodejce na něm.. 

U kterého jsi byl ty, Perito?

No a ještě hever a cosi na rezervu 😉

(Pod předními sedadly, všude něco)

Upraveno uživatelem Martin-ant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
Guest Petr 3008

Při koupi auta v loňském roce - k autu zdarma povinná výbava, koberce včetně koberce do kufru dle vlastního výběru zdarma, přihlášení auta také zdarma. Jasně záleží na prodejci.

eCALL by mě docela také zajímal. U většiny současných modelů je jako příplatková výbava, tak tomu nějak moc nerozumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím abych neplácnul nějakou hovadinu ale není možné že by ten eCALL byl povinně jen autech nových po 2018 myslím tím jako nových modelech a ne v modelech který už jsou před 2018 v prodeji a jen se modernizovali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem našel: Pokud si koupíte nové auto, které bylo schváleno do výroby po 31. březnu 2018, musí v něm být systém eCall využívající linku tísňového volání 112 nainstalován.

Tak je otázka, kdy byl schválen rifter a jak je to s výrobními roky. S každým něco odeberou, ale tohle asi nepřidají. P

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/security-and-emergencies/emergency-assistance-vehicles-ecall/index_cs.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
před 2 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Já teda nevím abych neplácnul nějakou hovadinu ale není možné že by ten eCALL byl povinně jen autech nových po 2018 myslím tím jako nových modelech a ne v modelech který už jsou před 2018 v prodeji a jen se modernizovali?

Bude to asi přesně tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

V červenci převzata nová 2008  - auto do výroby, povinná výbava v ceně, koberečky v ceně, eCall je.  Za přihlášení jsme platili, ale SPZ pěkná kombinace. No a k tomu zimní sada pneu zdarma. Sleva z akční ceníkové ceny samozřejmě byla - a pěkná. Záleží především na prodejci a samozřejmě na vyjednávání kupujícího. K tomu všemu jsem pořídili POV+HAV+GAP na kupní cenu vozidla za 11500kč + dálniční známka zdarma.

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...