Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

WiFi v bytě


skypeja

Recommended Posts

Trochu se sem vetřu :D Vybírám nějaký rozumný NAS do domácnosti (jde mi především o streamování filmů/seriálů, primárně kvalita 1080p, ale sem tam najdu i 4K HDR, ale to spíš jedu přes netflix). Net mám nějakých 50/50 od tlapnetu, a doma mám pouze WIFI router Archer C5 V4 (gigabit). Vše mám pomocí WIFI, ale např NAS i televize by šly připojit kabelem, na to mám vše přípravu) . Máte někdo doporučení na nějaký slušný NAS, který mě cenou nezruinuje? Ideálně cenovka okolo 5k, ale dalo by se jít i vejš na 10. Rychlejší net bohužel tady na vesnici neseženu, jsem rád vůbec za tohle, mezi naším domem a vysílačema všech providerů nám tu krásně zavazí álej smrků, takže tohle je maximum, co nám tu nějak stabilně jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Dobrý den 

zeptám se zdejších odborníků, potřebuji v dome posílit Wi-Fi.

v obýváku mam samozřejmě router který pokrývá 3/4 domu, zbylou čast řeším přes repeater který už nějak nestíhá. V místnosti kde je potřeba Wi-Fi mám dotažený lan kabel který jde do switche a následně TV+ playstation. 
zkousel jsem i další menší router ale dlouho jsem bojoval s kolidujici IP adresou až jsem to vzdal. 
Je na trhu nějaký produkt který se jen zapojí přes Lan a funguje Wi-Fi? Nebo neco jako ten repeater ale ze by se připojil přes lan a poslal dál silný Wi-Fi signál?

dekuji za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pe.Tr napsal:

Takže jen připojit LAN a signál se rozšíří dále jo?

 

Před hodinou, MJSytic napsal:

Do SW píchnout další AP a vyřešeno :myslim 

Omlouvám se ale zkratkám nerozumím😀

můžeš to prosím přeložit i laikům? 😀

Upraveno uživatelem Kloub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrazis krabku do zasuvky, propojis ji kabelem z routru a tam kde potrebujes das druhou krabku a zni bud zase kabel do zarizeni nebo jsou i typy co vyslou i wifi signal , proto jsem dal obecny link. ty zasuvky udajne maji byt na jednom jistici ale kolegovi v byte to jede i bez teto podminky a full rychlosti co ma max na modemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

@Péťa tak když je budeš mít pojmenované stejně ? 

Já mám router v obýváku a LAN kabelem druhý napříč barákem který pokrývá i zahradu a problémy nemám 

Stejné jméno, je jen stejné jméno. Fyzicky je každá síť samostatná.  Takže se mohou hádat a rušit navzájem. Také roaming na přechodu sítí nebude dobrý. 

Doporučuji něco s centrální správou. Omada od TP-linku ve spojení s EAP nebo  DECO

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...