Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 1,4i a ostatní TU motory-Indesit zvuk


Háček

Recommended Posts

Jojo, vyucenej automechanik a v autech se vrtam uz od nepaměti, ale v servisu co jsem delal jsem stavel offroady, prevazne japonce, nissany toyoty atd. Francouze mam jako konicek protoze je mame vsichni krom segry (tama staryho civica :D). Napnuti rozvodaku beru pocitově a podle propnuti na nejdelší casti remenu. Aby nebyl prepnutej nebo zase naopak povolenej. Hledma vzdycky takovou idealni vuli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Po přetěsnění vložek válců a výměně ojničních ložisek - demontáž/montáž olejového čerpadla TO začalo kvílet...po prvním nastarování pár vteřin ok a pak to začalo...nejdříve jsem myslel, že vodní pumpa, nebo kladka- následovala výměna a změna se nedostavila. Nejspíš to bude olejové čerpadlo..Před tou demontáží to bylo ok, nevím, kde se stala chyba.. Ještě povolím rozvoďák, ale tomu moc nedávám..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 10. 2019 at 18:18, inoxing napsal:

A nedotýká se ti někde řemen o plastový kryt rozvodů? Na to napnutí- nemáš tam automatický napínák? 🙂 Tam předpneš napínák tak, aby ukazatel stál na výřezu a dotáhnetš- 3x dokola zatočíš s motorem a zkontroluješ.

thumb.jpg

Tenhle tam nemám, je to starý KFX motor, Jinak teď se mi zdá že to už nedělá po tom povolení rozvoďáku se to zdá ok , občas to ještě zahvízdá ale neni tak moc jako předtím, bohužel ted jsem nachcipanej a nemužu se na to znovu podívat, do toho mě čeká technická takže se to zase hromadí všechno :D 

ZX specrum : taky by mě zajímala výměna šál, šály jsem snad za život měnil jen dvakrat na polozadřenejch motorech :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...