Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

106 1,4i a ostatní TU motory-Indesit zvuk


Háček

Recommended Posts

Zdarec, neřešil tu už někdo co zpusobuje zvuk u většiny motorů 1,1 a 1,4 u některých 1,6 8v źvuk jako pračka ? 

Začalo se mi to ted ozývat hlasitějc a přemejšlim čim to muže bejt. Je to takovej ten ,,pračka" zvuk, nejukvičenější je to hlavně po za hřátí, studený to snad ani nepípne. Rozvody jsem ted dělal a je to beze změny (doufal jsem že to bude kladka nebo pumpa) , kvičí to i se sundanym řemenem alternátoru, osobne mi to přijde blbí když to valim po rychlostce a zní to jakobych měl pod kapotou kompresor :D , nemluvim o jízdě ve městě kde stojim na červenou a kvičí to stejně .. :D ... 

Řešil to tu někdo tedy ? :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, Spojková sada má nalítáno tak 10tis, právě že se to při ničem nemění, ale jako co jsem si všim tak hodně 1,4ek to dělá, olej v motoru měněn tak cca 5tis zpět. prošel jsem i věci na sání jestli to nehvízdá nějaká dirka ale nic jsem nenašel, navíc by to ovlivnovalo otačky, když se zaposlouchám tak to zní jak přidřený na vačce ... :D 

 

Edit - teda mění se hlasitost s otáčkama a asi trochu i frekvence.Ale za jízdy to přeřvě vejfuk a kolemproudící vzduch 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vím já vím že vaříš z vody, ono vařit bez vody taky nejde :P .. řetízek pumpy nevím, čeká mě přetesnění vany to budu dělat s další výměnou oleje tak na to mrknu, aktivní uhlí myslíš ten ventil co je v podběhu ? od tamtud to také není, je to čistě slyšet od motoru , prvně se mi to zdálo od rozvodů, ale po výměně sady je to stejné tak už nevím :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš to skuhrání na volnoběh? 😄 To je vlastnost těhle TU motorů. 🙂 Slyšitelný nejvíc na straně rozvodového řemene u vaček. Studený olej navíc dělá ještě jeden charakteristický zvuk od olejového čerpadla, takovy kňučení zase. Líp to nepopíšu. Dělají to snad všechny motory, který jsem naposlouchal řady TU. U některých jsem měl jistotu, že jsou v dobré formě a není důvod špatnej olej, rozvody, vydřený váčkovice atd... je to normální projev TUček.

 

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inoxing, asi myslíme stejny knourani 😄 jak jsem psal, olej neni starej dal jsem mobil super 2000 10w-40, rozvody jsem delal asi pred tydnem, na ulozenj vacky se bohuzel nepodivam protoze bych musel sundat hlavu takze to resit zatim nebudu 😄 ale diky za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, inoxing napsal:

Studený olej navíc dělá ještě jeden charakteristický zvuk od olejového čerpadla, takovy kňučení zase. Líp to nepopíšu.

Za studena to dělalo mně u 106 954ccm.... Něco jako servo na dorazu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak.

Můze být komplet nova rozvodova sada, řemen příslušenství, nový olej, filtry, vačky krásný a bude takhle skuhrat na volnoběh každý TU. Bude to takhle dělat i 1.6 16V TU5, 1.4 8V TU3, i 1.1 8V TU1.

Jak TU motor charakteristicky neskuhrá (nepřede) na volnoběh, je něco špatně 😄.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale @Háček píše "hlavně po zahřátí".... Mně to dělalo za studena a až od určitého nájezdu.... Dejme tomu, že to mělo 160 tkm a dělat to začalo při 120 tkm…. Teda +- , jen tak pro představu.... Že by unavená pružinka na regulátoru tlaku olejového čerpadla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, to nevim. Skuhrani na volnoběh je normalni, kvileni v otackach normalni neni (zase zalezi v jake mire). Jak je ta čeština barvitá 🙂 . Jo, zahraty motor na volnobeh to hlavne dela kolem volnobeznych otacek 800, u studenyho motoru si jednotka nastavi vic otacek, tak se neprojevuje tolik "to skuhrani".

To cvakani budou delat hydrostely, to je normalni po startu, ze chvilku zacvakaji, po chvili to musi stichnout (treba TU1A nema hydrostely, tam se serizuji vule). Zalezi u jakeho motoru...

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...