Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 1,5 BlueHDI MAN


pap13

Recommended Posts

V pondělí se konečně ozvala technická pomoc Peugeot, takže jsem auto v úterý přistavil do servisu. Proběhla diagnostika vzdáleným přístupem z Francie. V řídící jednotce byl aktualizován software a vyměnili mi olej a olejový filtr, jelikož nyní jsem se vlezl do těch jejich tabulek to se týče nájezdu km, stáří vozidla a hodnoty "kvality" oleje. Tak doufám, že je tímto závada vyřešena. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Mé postřehy z posledních dnů:

- kovová část řadící páky pálí v těchto dnech jako čert... to u PSA nedomysleli

- kozenkové boční polstrování sedačky řidiče... no nic moc v těchto teplých dnech a myslím, že celkové odvětrání sedaček by mohlo být v této cenové kategorii lepší

Jinak po cca 17tis km průměrná spotřeba 6,1L, ale auto nešetřím, eko jízdou nejezdím a na dálnici věčně v levém pruhu. Celkově s autem žádný problém vše funguje jak má, vyjma android auto, ale to je spíše problém telefonu než auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Pánové píšu to už poněkolikáté dejte tam na hadici od chladiče obyčejné trochu voňavější mýdlo a je klid. Mě to funguje na cca 20 autech kam jsem to dal já nebo si to na mojí radu dali majitelé. Z pohledu mechanika je to nejjednodušší věc a hlavně co mám zkušenosti tak ty různé spreje se musí obnovovat a leptají povrch kabelů a pak se na ty kabely lepí prach a všechen ten bordel a řeknu vám že to je pak chuťovka na takovém motoru něco hledat v elekroinstalaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr

s mýdlem souhlasím a určitě jej přidám. S kunou už nějaké zkušenosti mám takže pro "klid duše" jsem pořídil i tohle. Při ceně cca 900 kč k pořizovací ceně auta nad 700tis kč se mi to jeví jako zanedbatelná částka. V neposlední řadě pojistka mi kryje i takové poškození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl na první servisce po roce. Výměna oleje, olejového filtru, těsnění filtru,  pilového filtru, kontrola vozidla. Navíc zdarma umytí vozidla a dezinfekce klimatizace a vozidla ozónem. Přístup servisu hodním za jedna. Celková cena 6600 kč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky ho mám, směřuje mi šikmo dolů z kastle, i ty lithiový baterky jsem do něj dal a kuna (ku*va) přišla na návštěvu hned první noc po montáži. Asi jak píše charlie. Jo Veno, kdyby to fungovalo s tím mýdlem, bylo by to super. Ale měl jsem tam už mýdlo, WC bloky, kuličky do hajzlíku, jediný co zabere, když po příjezdu na chalupu namočím hadr  do octa dám ji na dekl motoru. Po této "operaci" jsem ji tam nikdy neměl. Nic jiného mi nezafungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

mé postřehy z užívání vozu:

- včera jsem zkoušel aktualizovat firmware dotykové obrazovky, nová flash Kingsdom 32GB naformátován na FAT32 napřed v OSX poté ve WIN, aktualizace se nepodařila - USB klíč není kompatibilní s tímto vozidlem

- připojení telefonu přes bluetooth, tak abych do vozidla dostal internet nefunkční

- aplikace myPeugeot již několik měsíců zcela nefunkční a to jsem vyzkoušel nainstalovat několik verzí

- AA stále nereaguje na povely v češtině, jak jsem se dočetl v FB skupině AA stejný problém řeší více uživatelů různých značek vozidel a telefonů, vyřešit se to zatím nikomu nepodařilo. Zajímavostí je, že manželka má novou 2008 stejný mobil Xiaomi Redmi 7, stejnou úroveň operačního systému, mobil stejně nastavený jako já a jí AA ve 2008 na české povely reaguje a mluví česky

- při telefonování přes AA se mi docela často stává, že jakmile ukončím hovor, tak přehrávání písniček v Spotify pokračuje jen v mobilu a ne přes AA

- WAZE mi před týdnem začal mluvit anglicky - tedy ne vždy, ale některé hlášky ano. 

Závěrem chápu, že většina problémů nesouvisí s Peugeot, ale s Googl, nicméně jsem z toho .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 1. 5. 2020 at 23:00, pap13 napsal:

V pondělí se konečně ozvala technická pomoc Peugeot, takže jsem auto v úterý přistavil do servisu. Proběhla diagnostika vzdáleným přístupem z Francie. V řídící jednotce byl aktualizován software a vyměnili mi olej a olejový filtr, jelikož nyní jsem se vlezl do těch jejich tabulek to se týče nájezdu km, stáří vozidla a hodnoty "kvality" oleje. Tak doufám, že je tímto závada vyřešena. 

Chápu to správně, že olej ti nevymění, kdy ty chceš, ale kdy oni sami uznaj za vhodný? Jde mi o to, že jsem sice majitelem 5008 jubilejní jeden den, ale vím, že rozhodně první vymenu oleje nechci dělat po roce ( u mě cca 22tis. km), ale tak po 10 tis. km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 10. 2020 at 7:05, pap13 napsal:

- připojení telefonu přes bluetooth, tak abych do vozidla dostal internet nefunkční

Zkoušel sis pohrát s nastavením telefonu? V nastavení by měla být nějaká položka připojení a tam zkus pohledat sdílení připojení. Musíš to povolit aby to šlo přes Bluetooth. On to automaticky nesdílí. Když to zapneš, internet by měl přes BT fungovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Tak jsem včera provedl totální očistu po zimě, nainpregnoval plasty atd. A také jsem si všiml, že mi alu disky začínají "oxidovat". Na tento problém již upozorňovali v zahraničních skupinách. V mém případě, je to opravdu jen málo, ale obávám se, že po přřístí zimě to bude jestě horší. 2leté záruka mi končí v září tohoto roku. Samozřejmě mám i prodlouženou, ale ta se na alu disky nevztahuje. V zahraničí to automaticky řeší výměnou za nový kus. Tak jsem zvědavý jak se k tomu postaví tuzemské zastoupení Peugeort. Máte s tím někdo zkušenosti? 

 

3bf72e4c-0798-42d7-a6e9-13e0939c83f1.jpg

e9853576-8aa6-477c-8256-875568cb9bd5-1.jpg

96e5b054-2fdb-4eec-b6e3-c26ed4d77aa7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...