Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 1,5 BlueHDI MAN


pap13

Recommended Posts

@Espero

tak konkretne Hyundai I30 mame jako druhe auto, r.v. 2008, 1.4 atmosfera. Na aute za celou dobu zadna zavada, pouze obcas menim zarovku v levem svetlometu. Samozrejme pravidelna vymena naplni a filtru. Nehnije nikde. TAK ASI TAK. Nic proti Dacii, ale to je jina uroven aut.

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, pap13 napsal:

@Espero

tak konkretne Hyundai I30 mame jako druhe auto, r.v. 2008, 1.4 atmosfera. Na aute za celou dobu zadna zavada, pouze obcas menim zarovku v levem svetlometu. Samozrejme pravidelna vymena naplni a filtru. Nehnije nikde. TAK ASI TAK. Nic proti Dacii, ale to je jina uroven aut.

To je H I30 první typ, ještě se svislými zadními světly. Možná máš ještě výrobek z Koreje. Nošovice startovaly myslím později. 2008 bude v nejlepším případě Euro 4.  Žádné dramatické součásti se tam nedávaly jako dnes.

Dacie měla ve své době snad nejmodernější dieslový motor na světě, ovšem jen u modelů vybavených francouzskou poháněcí jednotkou. To se týkalo dacií kolem roku 2015 - 16. Je tam toho tak jako tak půlka dílů od renaulta z Francie, svařenec karoserie je ovšem rumunský. Znovu opakuju. Nepomlouvej to, nevíš o čem meleš. Jestli je tam strohá výbava u levnějších verzí výbavy (pokud pamatuji byly 4, pak to nemá s kvalitou nic společného, ale jen s cenou, která umožnila převálcovat konkurenci).

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba o té, kdy při nárazu při cca 40km/h se o Tranzit Logan otevřel jak konzerva... Dacie je prostorná, levná, když připlatíš, tak může být i vybavená, ale je to tak všechno. Tchán má druhou a jediný, co bych si od Dacie uměl představit je Duster, kdybych potřeboval jezdit v terénu. Jinak ne, děkuji a sbohem. 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Espero napsal:

 Možná máš ještě výrobek z Koreje. Nošovice startovaly myslím později. 2008 bude v nejlepším případě Euro 4.  Žádné dramatické součásti se tam nedávaly jako dnes.

 Znovu opakuju. Nepomlouvej to, nevíš o čem meleš. Jestli je tam strohá výbava u levnějších verzí výbavy (pokud pamatuji byly 4, pak to nemá s kvalitou nic společného, ale jen s cenou, která umožnila převálcovat konkurenci).

Promluvil milovník low-end evropské značky aut čili srdcař Dacie. Pro tvou informaci I30 mám z Nošovic. Jak můžeš srovnávat cokoliv z roku 2008 s dnešními auty...za 11 let je to obrovský skok, vývoj a technika jde  dopředu a taky evropské normy se rapidně změnili, čemuž se musí výrobci přizpůsobit. Obrazně řečeno - podívej se, jaký jsi měl mobil v roce 2008 a jaký máš teď, jestli tedy nějaký máš. Pro tvou informaci moje I30 z roku 2008 má vše, co jsem potřeboval včetně el. oken, které tebou milovaná Dacie nabízí i v dnešní době za příplatek. 

Jedinej, kdo neví o čem mele jsi ty a to asi z toho důvodu, že jsi zaslepen leskem značky Dacie. Kdybych chtěl Dacii koupím si ji. Žiji ve 21. století a nechci si kupovat auto, do kterého sednu a budu si v něm připadat jako v 90. letech minulého století, to fakt ne. 

Jinak jestli jsi si nevšiml tohle je forum Peugeot  nikoliv  forum o  derivátech značky Renault - Dacie forum, takže mi prosím nezapleveluj MOJE vlákno nějakým off-topic Dacie. Až ji budu chtít, tak si ji koupím, ale potom budu psát do fora Dacie...jestli teda vůbec takové existuje.  Nejsem tak bohatý na to, abych si kupoval levné věci, proto Dacie nikdy!

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, už s tím přestanu, já ale Tvoje auto nepomlouvám, jen nemáš pravdu o těch příplatcích atd.  Jen jsem s těmi rumunskými deriváty od Renaultu jezdil od poloviny r. 2007 do února r. 2019, což je dost dlouho na to, abych je poznal, myslím narozdíl od Tebe. Já ale už nejsem srdcař pro žádnou značku, nějak jsem okoral... Anebo je to dobou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to myslel na všechny Peugeoty, mimochodem u toho mého jsem zatím měl 2 záruční zásahy a třetí čeká až na periodický servis, byly a jsou to ale drobnosti. Ten poslední souvisí s uvolněným zadním nárazníkem na jednom místě. U I 30 řeším poměrně vážné problémy, zdá se však, že už možná je vyřešeno. A mimochodem jediné co na těch Daciích bylo fakt blbé, že byly strašlivě nudné na řízení. Ani Boxer ani I 30 takové nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Tak mám najeto velmi lehce nad 5000 km. Po cca 4300 km jsem začal pozorovat klesající spotřebu, nyní se pohybuje na stejné denní trase cca 5,7 l dříve bylo 6,2 l.  Jakmile auto trochu naložím (jezdím většinou sám) tak spotřeba začne růst, k tomu stačí i manželka a dítě v autě.  Také jsem poprvé dotankoval AdBlue při cca 4700 km s tím, že  tam  byla ještě zásoba na dalších 2400 km, tj. předpokládaný dojezd na jednu nádrž AdBlue cca 7000 km. Žádnou závadu na vozidle nepozoruji, auto jede pěkně. 

Včera jsem si po nastartování všiml, že mi auto hlásí servisní prohlídku za 900 km nebo 9 měsíců, přitom mám najeto jen cca 5000 km. Tomu moc nerozumím, když první serviska je po 30000 km nebo 12 měsících. Volal jsem prodejci a také netušil, čím to může být (jen bych tedy upozornil, že jezdím s autem slušně a ne jako hovado...). Jen říkal, že s přechodem na EURO 6,2 si auto samo hlídá a vyhodnocuje nutnost servisní prohlídky a tomu přizpůsobuje její interval, ovšem 5000 km je opravdu málo. Uvidím, co mi k tomu tedy řekne více, až se infomuje. 

IMG_20191128_195730.jpg

IMG_20191129_083154.jpg

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš sice pravdu ale nevěřím tomu že by takhle uvažovala fabrika.

Spíš bych to šacoval k tomu že je tam první interval nastaven takhle kvůli doplnění AdBlue. Psal sice že ho již doplnil a má najeto lehce přes 5000 a že dojezd na jednu nádrž AdBlue že je cca 7000 takže tomu by mohlo odpovídat tohle první nastavení servisního intervalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@slimboy

Souhlasím s tebou, měnit olej po 30000 km je nesmysl, ideálně jak píšeš i ty 15000 km nebo 1 rok. O první výměně oleje jsem toho myslím přečetl dost, včetně zahraničních informací a rozhodl jsem se jej neměnit po cca 5000 km. V servisní knížce a nikde jinde není o první výměně oleje po cca 5000 km ani slovo, takže výrobce takhle neuvažuje. 

@Vena garážmistr

Přesně tak, výrobce takhle neuvažuje, což mi potvrdil i prodejce. Ale také moc nevěřím tomu, že to souvisí s AdBlue, v návodu ani nikde jinde jsem takovou informaci nenašel. A kdyby to tak přeci bylo, tak po prvním doplnění AdBlue nepojedu rovnou do servisu, ať mi vynulují servisní interval to by byl opruz teda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AdBlue mi zahlásilo po 5300 km, servis se nezměnil. 30t km nebo jeden rok.

Myslím, že nádrž AdBlue z výroby není plná.Ted mám přes 10t km, a že by spotřeba šla dolů, jsem si nevšiml.

Dle PP dlouhodobá byla 7,4 l/100 km. Mám GT Line 2.0 HDI EAT8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pap13 čo sa týka intervalu. Mam taktiež 1,5 BlueHDi v 3008čke. Mne interval taktiež sám palubný počítač skrátil a cca pri 4500km to hlásilo dojazd ešte 2000km do servisu. Následne som bol pri 9564km na servis takže som bol v - 3000km. Klasika výmena oleja Total 0w30 + filtre a najviac ma prekvapilo, že si naučtovali 1L Adblue cca 1 EUR s DPH. Momentálne mám na aute 12 tisíc km a auto už interval neskracuje. Odpočitava normálne od 30 tisic km. Samozrejme som trval hneď na výmene všetkých filtrov aj keď technik presviedčal, že nie je potrebné meniť palivový a vzduchový filter až na druhý rok. Ja mam rád a kľudnu hlavu, keď je všetko výmenene. K Adblue doplním len toľko, že zo zvedavosti som dopĺňal pri 3200km 3 litre Adblue, pri 6000km 3,3 litre a pri 9564km bolo doplnené servisom 5 litrov Adblue. Takže na 9564km som spotreboval močoviny 11,3 litra. Plná nádrž je 17 litrov. Nikdy auto nezahlasilo, že ma málo močoviny vždy písalo, že ma dosť močoviny na viac než 2400km. 

Upraveno uživatelem forumikus
Doplnenie textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...