Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 SW 2006 DPF


Maaartik

Recommended Posts

Ahoj, mám problém. se svým 1.6 HDI 80 KW. Pořád mí svítí kontrolka trojúhelník, a píše že filtr pevných částic se brzy zanese. Dělá to pořád i po regeneraci filtru. Přitom po napíchnuti na diagnostiku se nikde nezobrazí žádná chyba, a diferenční tlak při 3000 ot/min je 0,20. nestalo se vám někomu něco podobného? nevíte co s tím? Pořád to po chvilce ježdění vypíná turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eolys ;) 

Vstřikuje se při tankování do nádrže, aby snižovalo teplotu spalování sazí ve FAP filtru, při regeneraci.

V autě máš nádržku na cca 2L a vydrží to cca  100-150 tis km ;) Poté se musí doplnit.

 

V autorizáku doplnění do 5 tis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemá s močovinou vůbec nic společného ;) A kontrola přes diag, nebo i fyzická? Tam není žádné čidlo.. počítá to jen podle parametrů z počítače a občas to někdo jen vynuluje, takže počítač si myslí, že tam je, ale opravdu tam nic není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak diky za odpověď, musím se podívat co mi vlastně ten pán dal, říkal že močovinu, ale nedíval jsem se co tam dával. Kámoš co ma autoservis tak kontroloval ten filtr a říkal že je ok, tak snad tam to nikdo nenalil. dobře tak ověříme toto. Ještě jednou díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na origo diagnostice jsem nebyl, zatím jsme to zkoušeli u kámoše co má servis a diagnostiku. Je nějaký přesný postup? V počítači psalo že je tam 38%, v reálu byla tak skoro polovina. Dělal to jako že proběhla výměna nádrže. Na konci diagnostika psala že nádržka je plná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to je právě problém uni diagnostik u peugeotů :( ukazují ne zrovna správné üdaje a dost často jsou uplně mimo ;) 

 

Inicializace nádržky přes origo diagnostiku začíná origo diagnostikou, která ti přesně řekne co máš jak dělat :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...