Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chytre hodinky Xiaomi - funguji?


Scratch

Recommended Posts

Porad premyslim jak nalozit s kuponem za 500 od O2 a napadlo me poridit si do fitka tyto hodinky, ma to cenu, nebo to je srajda? Jedna se mi hlavne o tepovou frekvenci, tlak to asi nezmeri :D 

Mozna by se to hodilo i do Volva na prepinani mp3, at to nedelam na telefonu....

https://www.o2.cz/osobni/450874-chytre_hodinky_a_naramky/646151-xiaomi_mi_band_4.html?pri_sec=450874

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Manželka Mi Band 4 používá cca 3 měsíce. Funguje bez problémů. Měření tlaku to neumí, ale všechny ostatní funkce jsou použitelné. Notifikace na hovory, SMS i Whatsapp jdou normálně. V aplikaci v telefonu jsou veškeré údaje a nastavení. Displej výborně čitelný i na slunci oproti starším verzím. Baterie vydrží přes 20 dní určitě. Ale ta cena u kyslíku je :blicismajlik . Kupoval jsem ho určitě pod tisíc. Na žlutých eshopech se dá sehnat okolo 600,- . Nakupovat na Wish a Alli za 150,- - je to fake:aut

Ale s tím kupónem je to dobrý kauf se zárukou :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec na prodejne meli jen huawei asi 2jku, tak jsem vzal to. Jde mi o tep, protoze si ho jako tlak musim hlidat. No tak jsem to vzal a nejak to funguje. Casem ale asi poridim neco lepsiho. Ale jako zaklad pro nauceni je to good.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsme začínal na Xiaomi Mi Band 3, pak jsem přešel na Samsung Gear Fit 2 a následně pak na Samsung Gear Sport, které jsou naprosto super, ale musí se obden nebo každý třetí den dle využití nabíjet. Pokukoval jsem i po Garminech nebo Sunto, ale víc ocením všemožné smart funkce než zaměření na sport. A na kolo, plavání a na chůzi to stačí perfektně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Scratch napsal:

Nakonec na prodejne meli jen huawei asi 2jku, tak jsem vzal to. Jde mi o tep, protoze si ho jako tlak musim hlidat. No tak jsem to vzal a nejak to funguje. Casem ale asi poridim neco lepsiho. Ale jako zaklad pro nauceni je to good.

U všech se uvádí, že tep je orientační a nelze srovnávat s profi přístroji. 🤔 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem na zkoušku koupil nějaké číny L6 color ( odkaz ). Do práce paráda, displej není moc čitelný na slunci (to snad ani při té ceně nešlo :) ), ale tlak i tep to měří celkem přesně. Aplikace už taková paráda není, ale historii tepu zaznamenává dobře, tlak jen když je appka spuštěna a hodinky spojeny přes BT. Kroky a vzdálenost, kterou jsem za den ušel zaznamenává, přesnost jsem neověřoval. Upozornění na hovor, atd není nic extra.

Zatím přežily jeden pád z metru a stříkání barvou :D .

EDIT: jo a důležitá věc pro mě - hodinky vydrží cca 5dní na jedno nabití

Upraveno uživatelem dzavel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Huawei watch gt a pro mě úplně ideál, chtěl jsem měření tepu 24h, a notifikace z mobilu, od zpráv po volání. Bohužel díky těmto hodinkám jsem už přestal nosit analogové, na kterých sem si zakládal. Už jsem si holt zvykl že mě někdo píše, a můžu si to na hodinkách přečíst, třeba za jízdy, a nemusím vytahovat mobil. A výdrž baterky 14 dní, což je taky super. Pro ženu bych chtěl Amazfit bip, ale právě to rozlišení displeje mě odrazuje, chtěl bych něco kolem 2500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Jak to muže měřit tlak??  Nesmysl, to si tam něco vypočitavá podle tepu a jsoiu to jen bludy

Jednou jsem si ti ověřil na klasickém měřiči tlaku a sedělo to (měřeno v klidu, v sedě). Samozřejmě, že to nenahradí kvalitní tlakoměr, ale o to asi ani u hodinek nejde (ono by člověk, asi ani správný postup měření vždy nedokázal dodržet). 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Laďa napsal:

"Bohužel díky těmto hodinkám jsem už přestal nosit analogové, na kterých sem si zakládal."

Právě kvůli tomu jsem si je ještě nepořídil.

To děláš správně. Ono je to velmi návykové, aspoň u mě tak tomu je, vždycky jsem si zakládal na analogových hodinkách, i doma mám snad asi 30 hodin všude na zdi, ale po týdnu už tyhle hodinky nedám z ruky, jen když spím, a nechci monitorovat spánek. Ale vážně je super že nemusíš brát vůbec mobil do ruky. Odepsat ani zavolat z nich nemůžeš, ale to mě vůbec nevadí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba zrovna na odepisování používám hodinky velmi často. Zejména třeba když ležím v posteli a mobil mám v druhé místnosti na nabíječce. A kvůli odepsání na zprávu se mi vstávat nechce, tak tohle docela oceňuji. A hlavně překvapivě se na tom maličkém displeji píše za pomocí 3x4 klávesnice velmi dobře, rychle a bez překlepů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

 

V 4. 10. 2019 at 12:36, Radek Hurvajz napsal:

Ne, opravdu jsou hodinky které umějí "měřit tlak" pomocí výpočtu zpoždění uderu srdce a zanamenání tepu, použivajhí k tomu akcelerometr a měření tepu, ale je to jen vypočet kterej ukazuje nesmysly, to nemuže nikdy pořádně fungovat

 

Včera u doktorky naměřen tlak 120/90. Hodinky ukázaly 125/80. Není to super přesnost, ale to fakt u hodinek asi nikdo nečeká :D . Já to beru jako orientační udaj, stejně jako ten tep.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...