Jump to content
Duin

Klimatizace a topení funguje na půl.

Recommended Posts

Ahoj,

na našem busu P807 2.0RFJ benzin+lpg jsem si v horkém létě všimnul, ze dvouzonova klima v režimu mono u řidiče chladi a u spolujezdce topí. Pokud u spolujezdce nastavim teplotu o cca 4stupne níže než u ridice, tak chladi také.

Jak se venku ochladilo, tak jsem po ránu chtěl zatopit a teplý vzduch šel z vydechů pouze u řidiče, spolujezdec měl zimu.

zkousel jsem přepínat různé režimy topení sklo/ ksicht/nohy, proud vzduchu se měnil ale teplota vzduchu u spolujezdce je nízká.

Setkal se s tím někdo? Tipuji závadu někde v řízení klapek. V diagnostice jsem nic nenašel, ani žádnou možnost otestovat funkce klapek topení. 

Diky za inspirativní rady

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vypadá na servo klapky.V diagnostice se to dá otestovat snadno,myslím že test akčnch členů se to jmenuje.Odklepne se to a posloucháš jestli to vrčí.Pokud je ok tak plynule,když je to špatný tak buď vůbec nebo se to snaží jakoby cukat.Když se vyndá kaslík u spolujezdce tak je vidět zprava na servo a táhlo klapky.Já měl na 2 autech krátce po sobě špatný serva klapky vntřní cirkulace,takže odejít to určitě může.Taky jsem měnil na jednom autě čidlo teploty vzduchu  u klapek,ale to si řídící jednotka přebrala,sice ukazovalo chybu,ale teplotu si zřejmě brala z druhého u řidiče,bylo to poznat jen při nastavení rozdílných teplot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...