Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Terasa nebo (a) plot pomocí zemních vrutů....


Hafity

Recommended Posts

Řekl bych že podle zatížení i podle průřezu nosných trámů.... Když jsem dělal v patře podlahy ze dvou vrstev OSB, tak se mi povedlo tyto data vygooglit, ale v případě té terasy nějak nejsem úspěšný.... Samé všeobecné (i když dobré) rady, nic konkrétního....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bude to len terasa, alebo nadkryta strechou na spôsob altánku, alebo čo ? Pri 6 x 4 m by som dal 4 x 3 skrutky pokial to bude fakt terasa bez veľkého zaťaženia, nejdeš na tom stavať mrakodrap do výšky, hrady 10 x 10 tam určite dávať nebudeš, je to tenké, poprípade to krížom, zacapujes a nabujes alebo nasrobujes terasové dosky. Max 40 cm od výšky zeme, + možno zábradlie dáke okrasné. Musis mať ujasnene teda čo tam všetko bude, a rataj čo skrutka to pomaly 20€, čiže pri 12 skrutkach si na 500€ .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tie vruty mám od seba vzdialené zhruba 2,5 m , trámy na podlahe vo vzdialenosti zhruba 1,3 m od seba a priemer všetkých  trámov  medzi 13 - 18 cm. Všetko drevo je z bývalej starej stodoly kupoval som zatiaľ iba laty pod krytinu.  Tých vrutov je dokopy 10ks takže teoreticky by mali zvládnuť 20 t. 

Upraveno uživatelem dusan2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...