Jump to content
Packy

Disky pro Rifter

Recommended Posts

Ahoj,

objednal jsem si Riftera s "plecháčema" a okrasné disky (viděl jsem je a přišly mi v pohodě). Jsem však zvyklý mít dvě komplet sady kol na zimu/léto, tak bych chtěl dokoupit nějaké nové disky (ideálně ALU) na léto a na plecháče přezout zimní.

Díval jsem se na peugeot e-shop, kde jsou 16" TARANAKI v "akční slevě" za cca 16 000 (příplatek v ceníku je přitom 12K) - a to  bez okrasných středů.

Máte nějaký tip na jiné/alternativní alu disky? Popř. jaké rozměry hledat? Někde jsem před časem viděl reportáž o neznačkových discích, které nejsou homologovány a při jizdě (např. přejezd hrany) se mohou rozlomit ... to bych asi nechtěl :)

Packy

Ahoj, pokud chceš opravdu kvalitní alu kola, tak kup ty na e-shopu. Mají teď slušné slevy. Já teď kupuji také odtud origo alu na novou 508. To že je při koupi auta příplatek jenom 12k a tato stojí 16k je jasné. Ty plecháče co jsou standard také něco stojí.

@perito No já bydlím v podhůří Krušných hor a do hor jezdím téměř obden - nyní jsem obouval Continental T860 a nikdy jsem nemel problém s výjezdem kamkoliv (samozřejmě s příchodem listopadu do auta automaticky vkládám řetězy, lopatu a startovací kabely :) ). Takže já se zimu snažím nepodcenit. Pokud mohu porovnávat z vlastní zkušenosti, tak jsme loni byli v Krkonoších a já jsem k chatě s "kontíkama" v pohodě vyjel, zatímco ostatní, co obouvali Barum Polaris zůstali v polovině kopce ...

Nicméně si nejsem jistý, jestli tyhle T860tky jsou dostupné i v rozměru pro Rifter ...

Na stávajícím autě jsem měl také Conti TS860... Jenže na Rifter už je cena celkem pecka - TS 850P SUV... ale díky moc za zkušenosti... Ještě je celkem zajímavé info o řetězech v manuálu - na 215/60 r17 prý nelze, takže leda návleky :(

@perito Tohle omezení jsem měl u Tourana na 17" taky - řetězy by mohly orvat podběhy ... proto jsem měl na léto fešácký 17" a na zimu 16" plecháče ;-D 

Doplněno:

Koukal jsem na ceny těch TS850 SUV a za 16" chtějí cca 2500. To je celkem pohoda. Na Touránka mě značkový letní zadní (nevím proč, ale zadní jsou z výroby širší než přední) stály 4500 ... takže zimní stále oK 🤣

Edited by Packy

Ahoj.....já zatím jen čekám na výrobu , ale už jsem se začal take rozkoukávat tady jsou moje dva navrhy na zimní sadu v 17 palcovém provedení.............vzhledem k tomu že čekám na GT Line. Třeba se nekomu budou líbit.......

https://eshop-peugeot.cz/cs/alu-kola/1974-sada-alu-kola-peugeot-merion-17-508-r8.html

https://eshop-peugeot.cz/cs/nova-3008-p84-od-2016/1505-sada-alu-kola-peugeot-chicago-17-nova-3008-p84-nova-5008-p87.html

Bez názvu 01.png

Bez názvu 02.png

Edited by petrkaspi