Jump to content
Honza1312

Nový Rifter a kuna v motoru

Recommended Posts

Pár týdnů nový Rifter.☹️ I když mám zvířátka rád tak určitě ne v novém autě. Kryt dělají z nějakého lisovaného skelného vlákna. Ochranu jsem podcenil, budu muset to řešit, než se kuna pustí do dalších věcí v motorovém prostoru a je jich tam na rozkousání dost. Zatím jsem to postříkal spreyem proti kunám, ale moc tomu nevěřím. Na starém autě jsem vyzkoušel téměř vše, od vlasů, zvířecích chlupů, různých voňavek do WC. Asi zkusím ultrazvukový plašič, v servisu s tím mají údajně dobré zkušenosti. Jinak jsem si objednal kryt nový, ovšem ta cena 2.100,-Kč bez DPH. Kdo parkujete venku myslete na milá zvířátka.

IMG_20190919_072222.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osvědčená věc tady už taky funguje a mě to funguje na x autech. Obyčejný mýdlo trochu voňavější jednou dvakrát si s ním umej ruce pak ho provrtej a elektrikářskou páskou ho přivaž na hadici od chladiče tím jak se bude ohřívat a chladnout tak těm potvorám bude pořád smrdět a nevlezou tam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vena garážmistr A můžeš sem dát nějakou fotku jak to máš udělané? I když hadici od chladiče v motoru snad najdu :)

@Honza1312 Já mám pocit, že u starého auta mi to kryla pojistka - až dostanu nový Rifter, tak si to u pojistky musím taky pohlídat ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fotku dát můžu ale asi až k večeru nebo zítra jedno auto je momentálně na zvedáku tak až ho pustím dolů a druhé jezdí ve světě. Ale tuším že jsem i fotku někde dával ale je to fakt jednoduchý hadici od chladiče najdeš když otevřeš motor po dojezdu někam tak bude teplá a na ní to normálně přivážeš tou elektrikářskou zdrhovací páskou tak aby se jen trochu houpalo.

No to že škodu kryje pojistka je dobré ale podle mě je lepší tomu nějakým způsobem zkusit předejít protože co Ti bude platný až budeš potřebovat honem vyrazit že to pojistka zaplatí když budeš muset shánět jiný auto na ten daný moment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuna mi požrala dekl motoru, odhlučnění kapoty i přední stěny (za motorem), nepomohlo nic, dávám pod kapotu na noc blikačku z jízdního kola a zatím klid, ale kuna je chytrá a prý si zvykne i na toto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Včera jsem se pochlapil a nainstaloval ten plašič na kuny - ten český Deramax. Napájený na 9V baterii. Dosud jsem ho tam jen vkládal, když jsem parkoval někde mimo (naše kuna se nám utopila na podzim v bazenu), až jsem ho tam v úterý při spěchu k lékaři zapomněl. Naštěstí nikam nezapadl ... 

Ten Deramax si lidé celkem chválí, jen jsem musel chvíli kutit a vyrobit držák. Připevnil jsem to na trubku na dolévání vody do ostřikovačů.

20200501_181003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...