Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parking brake fault: Have the vehicle repaired, PEUGEOT 508 120kW, automatická prevodovka 6AT


Tokugawa

Recommended Posts

Dobrý deň,

potrebujem súrne pomoc. Dnes ráno som prišiel k autu, idem naštartovať, elektronika sa zapla, brzda stlačená, ale auto nenaštartovalo a potom sa mi vypísala hláška "Parking brake fault: Have the vehicle repaired". (viď foto) Samozrejme objavili sa mi všetky kontrolky ohľadne bŕzd. Pokúšal som sa brzdu odbrzdiť podľa návodu, elektronika sa tvárila, že je auto odbrzdené, ale elektronickú brzdu som nepočul pracovať. Skúšal som viac krát naštartovať. Scenár sa zopakoval. Pripojil som auto káblami na iné auto (407), štartovanie sa nepodarilo, štartér sa ani raz nepretočil. Do konca aj zadný motorček kufra prestal pracovať. Odpojil som batériu podľa návodu, opätovné štartovanie, scenár sa zopakoval.

Pomôžte prosím, nemám diagnostiku, auto je automat, neviem ako odblokovať prevodovku a ako fyzicky odbrzdiť auto. Miestny servis v Nitre, zlatí ľudia, ale moja skúsenosť, dosť slabí a všetko chcú meniť. Naposledy chceli meniť celú kulisu prevodovky a na koniec ste mi tu poradili a stálo to 20 éčok a 20 min. práce. 

Vopred ďakujem.

Dušan

 

 

IMG_4284.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ze timto komentarem nepomohu - ale tohle je presne jeden z duvodu proc jsem nechtel a nechci auto s tlacitkem misto normalni rucni brzdy. Bohuzel zrovna PSA uz pokud vim snad ve vsech vozech ma elektrickou rucni brzdu 😬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá. Třeba Traveller i v automatu má ručku manuální :aut 

Jinak z popisu jsem si myslel, že je problém jen s ruční brzdou, ale čtu, že nejde odblokovat i automat. Ten jde ale odblokovat i bez běžícího motoru. Běžně toho využívám, když šoupu s autem v garáži. Stačí zapnout zapalování (u bezklíčkové varianty prostě zmáčknout tlč. bez sešlápnutí brzdy), pak sešlápnout brzdu a přiřadit na neutrál.

Pokud se to nedaří, tak bude něco se spínačem brzdy, případně s tím relátkem, které se tu řeší v tématu vedle :myslim 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...