Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opět někdo nechápe podstatu závor


Recommended Posts

Podle mě by měl dostat postih i ten co to natáčel. Místo toho aby na něj začal alespoň troubit a blikat aby prorazil závoru nebo mu ji šel nadzvednout, tak si vesele točí video a vyloženě vyčkává až dojde ke srážce. Alespoň mohl tu závoru nadzvednout a zdrhnout, tím by vlak začal automaticky brzdit. A když už mám ten telefon v ruce, tak alespoň zavolám pomoc, jenže to by nebylo takové super senzační vifeo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šraňka rupne jako prd. Kdysi když jsem jezdil pro SÚS se sypačem tak jsem si jí přivez na dvůr. Mezi kabinou a nástavbou na Trambusu ( Škoda 706 MTS). Byl jsem na kontrole úseku a v Úvalech jsem jel ze zhora dolů do města a když jsem byl tak 20 metrů od šraněk tak začali blikat ubrzdit bych to ubrzdil ale asi bych zůstal na kolejích tak jsem "Matýskovy " naložil a když jsem byl na druhé straně přejezdu tak se ozvalo jen takové křupnutí a bylo. No jel jsem " domů " na základnu a tam jsem teprve prohlídnul jak moc to poškodilo auto byla jen odřená barva a trochu poklepaná kapota na pomocným motoru u nástavby. Ale na talíři jsem to měl do konce zimy a ještě kolikrát se pak našla příležitost mi to připomenout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedavno ma auto predomnou odrezalo na kolajisku

kolajisko bez zavor ale je to spatne poriesene lebo hned za kolajou je prechod pre chodcov 

a medzera medzi prechodom a kolajiskom je tak na 1.5 auta

chyba bola sice moja, bol som na neho nalepeny  a isli sme cez kolaj  ale nahle z nicoho nic zastavil pred prechodom (cakali tam chodci)

a ja som ostal na kolajisku ,nadavka jak hrom(na keho frasa si zastavil?) supol hned jednicku a vysiel som vpravo na chodnik  hned vedla neho  ,on nic ako by sa nic nedialo 

potom som tam zazrel policajtov  par metrov na krizovatke jak tam riesia nejaku havarku

tak mi z doslo preco zastavil ,zlakol sa tych policajtov 

ci to ti policajti videli neviem nijak nereagovali 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych nedával vinu tomu, co to natáčel, to by se za chvíli dávala vina i babičce, co se zrovna podívala z okna :myslim

viník nehody je přece evidentní, takže potrestat a papíry do konce života odebrat--prostě proto, že prokázal, že nemá za volantem co dělat (ohrozil cestující ve vlaku)

jenže praxe je taková, že to budou ,,řešit'' dva roky a pak podmínka, mno jak je tady zvykem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže babička se může podívat z okna, může tam vidět jak tam někdo někoho seřeže a může dělat, že to neviděla. A nebo taky může zvednout telefon a zavolat třeba záchranku. V tom je ten rozdíl. Tady ten kameraman jasně věděl, že k té srážce dojde a ještě ji dokumentoval místo toho, aby se alespoň pokusil něco udělat. Ale v dnešní době je asi důležitější být spíš YouTube hvězda, to že někdo může zemřít, nebo se vážně zranit je už zřejmě v dnešní době nepodstatné. 

Upraveno uživatelem kratales
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co měl udělat? Nemohl vedet jak dlouho bude trvat nez tam dovali vlak... a Běžet vstříc tricetitunovymu kolosu jehož řidič blb čeká na vlak...místo aby to procpal...a možná si destrukci závory poskrabal lak.

Sami na tom videu vidíte jakou razanci to letí l, když do toho mašina vletela...

jel tam naštěstí osobak...jet tam rychlík plnou parou tak to bude jak to rozsmelcovany pendolino...

Po bitvě je každý generál ale hrdinů jsou plný krchovy... ale v krizových situacích čas běží vždycky proti oběti...když hoří.. tak hoří velice rychle...a než přijedou hasiči tak zase se pěkně vleče...

A i kdyby by vyběhl na trať a mával na vlak, aby ho upozornil tak...co když by si vybral zrovna tu druhou stranu, ze které by ten vlak zrovna nejel...a nestihl doběhnout dál než těch 180 m co vlak zastavil a tahnul trosky...co kdyby tam jel rychlík a místo 180 m zastavil za kilometr...protože by strojvedoucí nestihl zatáhnout za brzdu...a táhl by ten kontejner podél tratí.. tam neuskoci...protože je tam betonová hradba...

99,9 % lidi by se zachovalo stejně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, kratales napsal:

Jenže babička se může podívat z okna, může tam vidět jak tam někdo někoho seřeže a může dělat, že to neviděla. A nebo taky může zvednout telefon a zavolat třeba záchranku. V tom je ten rozdíl. Tady ten kameraman jasně věděl, že k té srážce dojde a ještě ji dokumentoval místo toho, aby se alespoň pokusil něco udělat. Ale v dnešní době je asi důležitější být spíš YouTube hvězda, to že někdo může zemřít, nebo se vážně zranit je už zřejmě v dnešní době nepodstatné. 

osobně bych to netočil už z důvodu, že nevlastním telefon, který je toho schopen, místo toho bych se pokusil odjet od těch šraněk co nejdál, protože vím, že po sklopení závor zpravidla do pár desítek sekund pojede vlak :)

úplně přesně nevím, o co se měl ten kameraman vlastně alespoň pokusit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak minimálně mohl troubit na kamioňáka a ukázat mu aby prorazil závory. Třeba by to nezabralo, ale tady ten týpek neudělal nic, jen točil video. Nikdo neříká, aby běžel naproti vlaku i když by tím nic nepokazil a i kdyby ke střetu došlo, alespoň by trošičku mohl minimalizovat následky. Nebo mohl nadzvednout závoru a vlak by dostal STOPku. Ten vlak je slyšet dobře a navíc hodně dlouho dopředu před přejezdem troubí. Tady nejde o to, že nezabránil nehodě, ale o to, že se ani o nic nepokusil, jen pokojně čekal až natočí srážku. 

 

@Fruktis jako že by 99,9% lidí natáčelo tragédii? To si teda nemyslím. 

Upraveno uživatelem kratales
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odstranit zavory vsade ,podla mna ,

je to zmetocne,  signalizacia nejde synchronne so zavorami  

a zavory  vytvaraju  prekazku ,keby tam niesu neverim ze by tam zamrzol 

niekde som pozeral statistiku a tam kde zavory niesu je nehod menej  ale je zase pravda ze tie bez zavor krizuju cesty nizsej triedy takze prejde tamade menej aut 

takze statistika moze zavadzat 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kratales ono se před funkcnim zavorovym prejezdem houka?  No to jsi nejsem úplně jistej...nějak si nevybavuju ze bych před zavorama slysel nějakej vlak houkat...

Vlak je slyšet z dálky to ano...ale jak dotyčný měl vedet ze ten vlak není už za zatáčkou elefant je relativně tichej, jsou tam celkem nove udelany koleje a z pozice co stál kameraman určitě neslyšel koleje jak rezonuji...vylezl by z auta...a bum...smetl by ho 15 tunovej kontejner...

A opravdu jen sebevrah by vlezl do betonovyho koridoru když neví odkud ten vlak pojede...

A 99,9 % by zůstalo v autě.. Ne že by si to natáčeli...aspon existuje důkaz jak se to stalo

Po bitve se to radi...odsuzuje...kritizuje...

Takhle to dopadlo celkem "dobre" jen 8 zraněných a plechy...ale mohlo to dle navadecu aby jednal dopadnout osm raněných a jeden mrtvý co se snažil...

Já tam nebyl...nechtěl bych tam být...ale rozhodně bych k tomu kamionu nevlezl, a nevlezl bych ani do tý betonovy pasti...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Houkají v Americe. To má pravdu. Nicméně světla blikaj vždy s předstihem, takže už tam nejedu. Spousta lidí si sle řekne, to stihnu. Pak spadnou šraňky, no. A to zas lidem asi nedojde nebo co, že to jde projet a je to lepší než se nechat sešrotovat. Nevím, co se jim honí v palici. Když už by se mi to stalo, proste bych jel dál. Lak opravím, plechy taky. A hlavně. Před každým přejezdem se rozhlédnu. Ne všude to však jde, no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...