Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nezávislé topení


perito

Recommended Posts

Nějak se mi nedaří přijít na to, jak pustit topení, když jsem v autě a nemám s sebou dálkové ovl. od topení...🙄 Máte to, prosím, někdo vyzkoušené?

Případně by mě také zajímala zkušenost s programováním - sice jsem ho v menu našel, ale trošku jsem z něj vedle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes jsem ho pustil 20 minut před odjezdem, ráno cca 4°C. Vlezu do auta a nezdálo se mi v něm nějak tepleji, ale po pár vteřinách teplý vzduch z výdechů a po 3 km jízdy městem se rafička odlepila od čárky 60°C... budu dál zjišťovat chování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Webasto TC a hraniční teplota je 10°C. Nad větrá, pod topí :myslim  20min je hrozně málo. Mám nastaveno 30min. Kolem 20min je tak akorát ohřátá voda a začne to topit do interiéru. Těch 30 stačí, aby se prohřál motor, interiér a baterka ještě dokázala nastartovat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Další poznatek:

topení se samo seplo při stání s vypnutým motorem (zapnuté zapalování) a požadavkem na teplo uvnitř. Bylo to cca 5 minut od vypnutí motoru (předpokládám, že jak postupně chladla voda a už nebylo možné udržovat vnitřní teplotu, vstoupilo do "hry").

Každopádně toto a další info (hraniční teploty, apod.) by mělo být v návodu (tam je skutečně minimum 🤨) a ne, aby si to člověk zjišťoval ať už cíleně nebo náhodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojte, mam otazku. Zaciatkom roka by mal prist moj Rifter 1.2 EAT8, no a kedze sa neda od vyroby nakonfigurovat nezavisle kurenie (iba HDi), rozhodo lsom sa ze ho dam namontovat dodatocne. Samozrejme v nejakom autorizovanom servise, o tom som sa uz informoval u predajcu Peugeot, zaruka tym nepadne. 
Ide vsak o to, ze ak sa vyskytne pocas zaruky nejaka zavada, napr. v elektrike, ci sa nebudu vyhovarat v servise prave na kurenie. Co mylsite, isli by ste do toho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to topení opravdu potřebuješ, tak do toho jdi--jsou autoriz. servisy kde montují tato topení (ebersprecher, webasto) a samozřejmě na záruku vozu to nemá vliv, prostě si odněkud vezmou PLUS a zbytek elektriky je v zástavbové sadě topení, oni vědí, co můžou a nemůžou, před 4 roky chtěli za montáž teplovzdušného topení webasto 28 tisíc Kč (do Berlinga Multispace 2014)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,

muj poznatek k nezavislemu topeni je: 

- minimum informaci v navodu

- podle obrazku mam ovladac telestart T91, ale podle navodu na internetu se nechova

- dosah cca 150m

- nejde zapnout prihrivani za jizdy, treba aby se motor rychleji zahral, po startu se automaticky vypne

- a nejhorsi - mam i alarm. Pri objednavani alarmu me nikdo nerekl ze v kombinaci s topenim to neni vhodny. Takze pravidelne, po cca 15minutach, kdy zacne foukat teply vzduch, se zaroven rozhouka i alarm. 

V patek jedu do servisu zeptat se co s tim, bojim se, ze reseni je bud nepouzivat topeni nebo nejakym zpusobem vyradit z provozu prostorova cidla...

 

teplo hned po startu je dobry, ale integrace ovladani je tragedie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám webasto  hned při výrobě a jsem z pokojen. Začátky než jsem se to naučil používat jsem si zanadával za co jsem dal  cca 30tis ale teď je to paráda. dosah dálkáče je cca 1000 m  záleží na okolí .

což je dobrý hlavně ho můžu zapnout z domova z paneláku přes plastové okna i z druhé strany domu což je super že ráno vstanu a v mrazech co teď jsou ho zapnu cca 10min před odchodem a jsem s pokojen .

🙂 Co je to škrabka ?  nebo snad námraza na autě? 😉😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kpetr Konečně někdo, kdo sdílí názor, že návody na h*... 😉

Až teď, po cca 2 měsících pokusů celkem snad i chápu chování topení. Velká chyba, že asi v rámci šetření energií vypína ofukování brzo, na můj vkus... Jako odmrazí, ale klidně bych nechal ventilaci běžet déle... Ale ovladač má slušný dosah - cca 300 metrů plus budova bazénu (stál jsem v šatně v suterénu) a nebyl problém :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No upřímně, podle mě žije trochu svým životem, protože v mém případě několikrát vypnulo dost brzo a to tak že ani voda v motoru nebyla předehřátá, ale minulý pátek zase nějak divně zůstalo v provozu i po cca 10km jízdě a vypnutí motoru zůstaly foukat ventilátory a když jsem se za chvíli vrátil do auta, pořád foukaly a kontrolka topení blikala takže bylo v provozu. Nechápu.

Pochopil bych kdyby to bylo závislé já nevím na venkovní teplotě, ale tak sakra ať je o tom informace v tom blbým návodu jak to funguje...

Prostě to nezávislé topení je super věc, ale tyhle šotci to je na reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Kpetr když to tak čtu tak bych to topení nechal prohlídnout. Pokud ho píchnou na diagnostiku tak by to mělo ukázat jestli tam není chyba v nastavení. Jako nevím jak to je nastavený z fabriky ale vzhledem k tomu jak bývají nastavené jiné energeticky náročná zařízení tak se obávám že na tom bude podobně i nezávislé topení. Tzn. pokud je baterka na hraně startovatelnosti tak počítač vypne všechno aby udržel možnost startu a pokud jezdíš převážně po městě tak ta baterka nebude často v ideální kondici. Vím že tady někdo v jiném vlákně zmiňoval " nefunkčnost" S&S a vyhřívání sedaček ve finále je to otom co píšu jsou to energeticky náročná zařízení a počítač v zájmu udržení životaschopnosti odstaví od elektriky vše co jde a připojení dovolí až podle okamžité kondice baterie. Možná pokud máš možnost než s tím půjdeš do servisu (stejně tě budou objednávat) zkus někde splašit nabíječku a baterce dát  napít z nabíječky co to bude dělat pak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 11. 12. 2019 at 21:54, Kpetr napsal:

Ahoj,

muj poznatek k nezavislemu topeni je: 

- minimum informaci v navodu

- podle obrazku mam ovladac telestart T91, ale podle navodu na internetu se nechova

- dosah cca 150m

- nejde zapnout prihrivani za jizdy, treba aby se motor rychleji zahral, po startu se automaticky vypne

- a nejhorsi - mam i alarm. Pri objednavani alarmu me nikdo nerekl ze v kombinaci s topenim to neni vhodny. Takze pravidelne, po cca 15minutach, kdy zacne foukat teply vzduch, se zaroven rozhouka i alarm. 

V patek jedu do servisu zeptat se co s tim, bojim se, ze reseni je bud nepouzivat topeni nebo nejakym zpusobem vyradit z provozu prostorova cidla...

 

teplo hned po startu je dobry, ale integrace ovladani je tragedie

Prosim te,mam stejny problem jako ty alarm x webasto,jak jsi pochodil s servise? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viz můj první příspěvek zde:

 

a moje řešení problému je, že jsem si vystřihnul z alobalu čtverečky 5x5cm a ta prostorová čidla zakryl. Tím jsem je vyřadil z provozu, nicméně na léto to zas sundám... Ano, vracíme se do starých časů kdy jsme si podobnými fígli sami upravovali auta, protože dealeři je opravdu umí jen prodávat, ale myšlení od nich čekat nelze. Tímto zdravím FC Chodov - a příště už mě tam neuvidí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za typ, urcite vyzkousim. Je to hrozne usmevne, ze na to nikdo z prodejcu predem neupozorni a kdyz nastane problem,porad si sam, penize od tebe uz mame... ochota nula... ale mam sluzebni auto skoda O3 a tam to bylo obdobne..jeste jsem koukal,ze auto nabizi i vetrani v lete,takze bude odbobny problem. Diky za toto tema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahoj tak nastal problém a jdu zkusit získat info. Moje přídavné topení (montáž od výroby ) přestalo fungovat . na dálku sice se rozbliká jako že se spustilo ale žádná reakce. když chci aktivovat přes auto tak nelze. jakoby bylo odpojené. nevíte jak udělat diagnostiku nebo kdo to děla.???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagnostika? Asi autorizak nebo nekdo s funkci plnou diagnostikou Peugeot. Ja mam Webasto montovane dodatecne - i kdyz je to to same, co tam davali ve vyrobe, tak ja bych s tim musel do servisu Webasta, pac to nemam napojene na infotainment.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Raďous007 no v Chomutově bych zkusil   Strakyho kdysi dávno tady býval hodně aktivní já osobně jsem s ním měl jen dobré zkušenosti dělal mi rozvody na 807 když tady v Praze nebyl nikdo ochotný a nebo když tak za nesmyslný prachy a auto odstavit na 2-3 týdny. Ale jestli ještě dělá PSA to nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...