Jump to content
perito

Nezávislé topení

Recommended Posts

Nějak se mi nedaří přijít na to, jak pustit topení, když jsem v autě a nemám s sebou dálkové ovl. od topení...🙄 Máte to, prosím, někdo vyzkoušené?

Případně by mě také zajímala zkušenost s programováním - sice jsem ho v menu našel, ale trošku jsem z něj vedle...

V návodu je to programování celkem jasně popsané. Jsou tam 3 postupy, podle toho jaký máš audio/navi systém. :myslim

Pro okamžité by asi šlo jedině použít to programování.

Dnes jsem dálkovým zapl topení a běželo cca 1 min a pak se vyplo, motor ani interiér samozřejmě teplý nebyl, venku 14st. Máte někdo nápad, čím to? V tydnu to běželo v pohode 15 min a auto předehřáté... Díky 

Dnes jsem ho pustil 20 minut před odjezdem, ráno cca 4°C. Vlezu do auta a nezdálo se mi v něm nějak tepleji, ale po pár vteřinách teplý vzduch z výdechů a po 3 km jízdy městem se rafička odlepila od čárky 60°C... budu dál zjišťovat chování...

Já mám Webasto TC a hraniční teplota je 10°C. Nad větrá, pod topí :myslim  20min je hrozně málo. Mám nastaveno 30min. Kolem 20min je tak akorát ohřátá voda a začne to topit do interiéru. Těch 30 stačí, aby se prohřál motor, interiér a baterka ještě dokázala nastartovat :D 

Další poznatek:

topení se samo seplo při stání s vypnutým motorem (zapnuté zapalování) a požadavkem na teplo uvnitř. Bylo to cca 5 minut od vypnutí motoru (předpokládám, že jak postupně chladla voda a už nebylo možné udržovat vnitřní teplotu, vstoupilo do "hry").

Každopádně toto a další info (hraniční teploty, apod.) by mělo být v návodu (tam je skutečně minimum 🤨) a ne, aby si to člověk zjišťoval ať už cíleně nebo náhodou...

Ahojte, mam otazku. Zaciatkom roka by mal prist moj Rifter 1.2 EAT8, no a kedze sa neda od vyroby nakonfigurovat nezavisle kurenie (iba HDi), rozhodo lsom sa ze ho dam namontovat dodatocne. Samozrejme v nejakom autorizovanom servise, o tom som sa uz informoval u predajcu Peugeot, zaruka tym nepadne. 
Ide vsak o to, ze ak sa vyskytne pocas zaruky nejaka zavada, napr. v elektrike, ci sa nebudu vyhovarat v servise prave na kurenie. Co mylsite, isli by ste do toho?

jestli to topení opravdu potřebuješ, tak do toho jdi--jsou autoriz. servisy kde montují tato topení (ebersprecher, webasto) a samozřejmě na záruku vozu to nemá vliv, prostě si odněkud vezmou PLUS a zbytek elektriky je v zástavbové sadě topení, oni vědí, co můžou a nemůžou, před 4 roky chtěli za montáž teplovzdušného topení webasto 28 tisíc Kč (do Berlinga Multispace 2014)