Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rodinné auto pro 3 děti - poradíte?


sejnohaf

Recommended Posts

Zdravím všechny. Mám doma Peugeota 406 Combi s 2.0 hdi r. v. 1999. S autem jsem naprosto spokojený, protože to auto vydrží fakt všechno. Jelikož to však vypadá, že se rozrosteme o 3. prcka, jsem nucený řešit výměnu povozu:)

Poradíte mi, co vybrat? 

Moje úvahy směřují k následujícím autům:

Peugeot 5008 1. generace (asi 2.0 hdi)

Peugeot 308 sw 1. generace (asi 2.0 hdi)

Renault Grand Scenic 1.5 dci

Toyota Corollla Verso (motor netuším).

Klidně si nechám poradit i s jinými typy. Jezdíme spíše okresky s nájezdem cca 15 000 km. S autem bude jezdit i manželka, takže čím kratší auto, tím lepší (ale na druhou stranu, aby mělo nějaký kufr). Protože přestavujeme barák, je cenový limit zhruba 100 000 Kč, max 150 000 Kč.

Poradíte? Moc díky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně i Touran, ale s tvým rozpočtem počítej s větším nájezdem. Já bych koukal po 807. Na jaře jsem sháněl jednu taky pro pěti členou rodinu. A místa v ní je habakuk. Dál bych koukal i po osobních dodávkách. Třeba Partner Teepee, Berlingo... Má to šoupačky a ty jsou skvělá věc na poutání dětí do sedačky. 

Sami máme 5008 1.6HDi 82kW a stačí to. Stejně s rodinným autem nezávodíš. A na jedno dítě je to až rozměrový přepych. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě 308 SW první generace s 2.0 HDi. Vejdou se vedle sebe 3 autosedačky, pokud potřebuješ stěhovat můžeš sedačky z druhé řady zcela vyndat případně dát sedačku z druhé řady do třetí (ta je pro děti) a vedle se Ti hned vejde něco dlouhého. Když koupíš s panoramou, stráví děti mnoho času pozorováním nebe. (v horku se dá zatáhnout roleta)

Pokud se Ti náhodou podaří sehnat auto s vyklápěcím oknem 5.dveří, tak kufr snadno naložíš až po střechu. Bohužel toto mají především auta před prvním faceliftem - na první pohled poznáš podle "držátka" na stěrači pátých dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citroen C4 Grand Picasso je také v merku:) 807 mi přijde už hodně velká, ale třeba je to jen pocit. Partner/Berlingo se mi také líbí, ale většinou už jsou problémem finance. Popravdě jsem si už zvykl na lehce houpavou jízdu, takže mě VW Group moc neláká. Nový Rifter je fajn, ale už je bohužel těžce mim naše finanční možnosti.

Ještě se zeptám: Našel jsem 5008 za cca 100 000 Kč, podle chlapíka z bazaru je po 1. majiteli z Itálie, zakoupeno od autorizovaného prodejce Fiatu. Auto je prý v super stavu (mají tam ještě jednu se 160 000 km na hrbu a ta prý vypadá mnohem hůř). Problém je, že auto ukazuje, že má natočeno 500 000 km, což je dle mě blbost. To auto by to nevydrželo a navíc by nevypadalo ani na fotkách takto zachovale. Je možné podle VIN zjistit kompletní historii i z té Itálie? Mohu zjistit se 100% jistotou i to, zda není auto kradené? Celá akce je trošku podivná, ale auto mě vážně láká. Ještě jedna věc, kolik případně na dvoulitr stojí rozvody? A na kolik přijde instalace tažného? Moc díky za rady a odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, sejnohaf napsal:

Citroen C4 Grand Picasso je také v merku:) 807 mi přijde už hodně velká, ale třeba je to jen pocit. Partner/Berlingo se mi také líbí, ale většinou už jsou problémem finance. Popravdě jsem si už zvykl na lehce houpavou jízdu, takže mě VW Group moc neláká. Nový Rifter je fajn, ale už je bohužel těžce mim naše finanční možnosti.

Ještě se zeptám: Našel jsem 5008 za cca 100 000 Kč, podle chlapíka z bazaru je po 1. majiteli z Itálie, zakoupeno od autorizovaného prodejce Fiatu. Auto je prý v super stavu (mají tam ještě jednu se 160 000 km na hrbu a ta prý vypadá mnohem hůř). Problém je, že auto ukazuje, že má natočeno 500 000 km, což je dle mě blbost. To auto by to nevydrželo a navíc by nevypadalo ani na fotkách takto zachovale. Je možné podle VIN zjistit kompletní historii i z té Itálie? Mohu zjistit se 100% jistotou i to, zda není auto kradené? Celá akce je trošku podivná, ale auto mě vážně láká. Ještě jedna věc, kolik případně na dvoulitr stojí rozvody? A na kolik přijde instalace tažného? Moc díky za rady a odpovědi.

Pokud tam je petikilo reálné, tak budeš dál jen sypat. Na jak dlouho to auto chceš? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele moje měla cca 115tis.km, kupováno v Peugeotu, a že by to byla leštěnka říct nemohu. :D Hledal jsem, ale úplnou historii a dohledatelný servis. Místní si tu anabázi jistě pamatují. :D

Tohle mě zaujalo, teď to na mě vykouklo. 

https://www.sbazar.cz/AutoCiboch.cz/detail/86294717-peugeot-partner-tepee-outdoor-16-16v-hdi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele asi takhle. Dokážu si představit že s očekávaným novým přírůstkem do rodiny a s tím co píšeš jak teď fungujete se dávají prachy horko těžko dohromady ale v tomto se musím přiklonit k výše psanému že okolo " kila "  to nebude auto s moc velkou budoucností bez investic.

            Co se týče velikosti vůbec bych se nebál 807 já ji mám a není to zas tak velký jak se zdá vnitřní prostor je řekl bych pro 2 dospělé a 3 smrady tak akorát tím spíš když nějakou dobu budete tahat kočárek. Berlingo /Partner by nebyli k zahození ale za mě mají malý kufr píšu z vlastní zkušenosti resp. kufr je velikostně přiměřený ale je krátký takže když tam složíš kočárek tak ho musíš dát napříč a moc se tam toho nevejde. Takže po takovém autě bych koukal až v okamžiku kdy prcek vysedne z kočárku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nebo se podívat "u sousedů" - např. tenhle Sharan má najeto 146 tisíc a 1.9 TDI (nesmrtelný motor bez DPF). 

Také se přikláním k názoru, že auto za 100K nebude bez investic ... já před 4 lety kupoval (taky dost narychlo) MPV - nakonec to dopadlo na Tourana, velikostí nám vyhovoval (a crossová verze je nádherná), stál 200K (+ další počáteční investice - rozvody, dovoz z Německa) a za ty 4 roky jsem do něj nacpal nechutně peněz (ale je stále nádherný, dobře jezdí) ...  nicméně už má 12 let a je nejvyšší čas ho poslat dál. Mám objednaného právě Riftera - ale už na něj čekám 6 měsíců 👎 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale k te 807...

ja uz se na to tady take ptal a vysledek byl takovy ze 807 je motorove problematicka jestli si to pamatuju dobre?

Nas uz je 5. Malej nastesti uz spise batole(11/2017) takze s tim kocarem to neni tak horke.

Utahame to i v 407sw ale neni to nic moc. 

Ale koukam. Kdyz pominu rifter ktery se mi taky libi. Tak nejvic pokukuju te C4 Grand Picasso. Hlavne je to docela levny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...