Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - nestartuje a vydava divny zvuk


longstarr

Recommended Posts

před 14 minutami, krtek 2 napsal:

co viem tak poistak je na cerpadle oleja  taky piestik s pruzinkou

neviem o nicom inom ale mozno 3.0 V6 je nejaka specialita 

Osobně jsem tenhle motor v ruce neměl, ale někde je tady na fóru zmínka o nějakém ventilku (ventilcích?) na cestě tlakového oleje do hlavy válců....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pastu atd. uz mam doma.

Jinak to cislo mi rekl borec z motory. Akorat to proste nemuzu nikde najit :D

JJ, jsou tam dva. v kazde hlave jedna.

Ale za boha nemuzu najit. yutube, google nic. Takze tam proste necham stare.

Rikam si, ze problem s motorem nebyl. olej netekl ani to olej nezralo a auta jezdi i pul mega bez sundani hlavy, tak snad ty ventilky budu ok.

Navic se mi povedla vysroubovat puze ta zatka a ten ventilek bych musel dostat ven nevim jak a to je tak na poskozeni hlavy a to si nelajznu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam maly imbus, tak jsem to zkousel vytocit s otocenou hlavou vzhuru nohama, aby vypadnul, ale drzi mrska😂Priznam se, ze doma zadny nemam, ale chtelo by to nejaky silny, ale ten tam nedostanu pres uzky zavit. No, uvidim prvni jak budou pasovat nove ventily. Mozna taoy zjistim, ze jsou v haji vsechny voditka 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Tak nejspis (doufam) mam posledni otazku. kdyz budu montovat hlavy a vacky zpet, co vse je potreba zaolejovat v hlave pred prvnim spustenim?

Vim, ze je treba potrit olejem oblast, ve ktere je vacka ukotvena a otaci se v ni. Ale co dal?

  • Je treba nejak plnit olejove kanalky? nebo se motor zaolejuje sam.
  • mam zvrchu nejak potrit ventily olejem? pripadne zalit olejem zdvihatka?

Jde mi hlavne o to, jak rychle se ty kanaly naplni olejem a motor zacne mazat.

osobne bych naolejoval vse, co pujde. I ty kanalky. u kazde vacky je takovy sroub, kudy by se dal olej napustit.

 

Jinak hlavy jsou smontovane. ventily zalapovane. Voditka byly diky bohu OK, takze si to odnesly opravdu snad jen ventily.

Ale myslim, ze jsem to delal naspoledy :D jedna hlava mi trvala neco kolem 8 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno co se otáčí, nebo pohybuje musíš namazat olejem, který bude normálně používaný v motoru, to je jasné..., po složení motoru a naplnění olejem můžeš nasadit ráčnu s ořechem na šroub řemenice a otáčet klikovkou ve směru otáčení motoru, toč cca 1-2 minuty, čerpadlo nasaje olej z vany a dotlačí ho, kam je třeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Tak bohuzel potrebuji jeste jednu radu😊 hlava motoru a vacky nahozene a dalsi vikend bych rad nahodil rozvodovy remen. Jenze novy rozvodovy remen, nema zadne značky atd.

Kdyz jsem delal 405, byla na klikovce i vacce znacka, ktera odpovidala carce na novem roz. Remenu. Takze jsem jen nasadil na zaaretovane kola a napnul. Tady je znacka jen na klikovce. Na ozubenych kolech vacky jsem nic nenasel a na novem remenu je pouze znacka bosch. Aretacni otvory jsem nasel. Ty jsou ok. Pasuje tam 8ka vrtak.

Nemáte nekdo navod, jak to napnout, abych byl na spravnem zubu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak nasazeni remene bylo nakonec jednoduche. Kazde kolo na vacce je ze dvou casti a jsou k sobe pripevneny srouby. takze po zaaretovani vsech vacek a klikovky, staci nahodit remen a pri napinani pak povolit srouby na kolech vacky. Kola se pak pri napinani pootoci. Kdyz je remen napnuty, staci ty srouby zatahnout a vse se muze odaretovat.

Jinak hlasim, ze motor poprve uspesne nastartovan 😎  Po nastartovani motor bezi super, akorat ventily trochu cvakaji. Nebyl cas uz nahodit plasty a kolo, takze pristi tyden dolijeme provozni kapaliny, nechame motor zahrat, trochu zabehnout a doufam, ze si ty nove ventily jeste trohu sednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...