Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

UREA + závada antiemisního systému


Relaxcz

Recommended Posts

Taky i naše auto se řadí k potížistům s ekologií.
Je to pár dní, co mě v podstatě po rozjezdu blikla UREA, což jsem si řekl- aha už dochází. Jenže chvíli na to se přidalo chybové hlášení pp s doporučením na servis a zákazem startu za 1100 Km.
Cestou jsem dumal a doma se pak podíval, že od poslední močoviny to je :!: 30T Km :!: .
Tak jsem si myslel, že selhalo čidlo, když auto celou dobu nic a pak hláška, která se " asi " objeví, když AdBlue dojde na nulu. Další cesta vedla na čerpačku, kde jsem ale horko-těžko do auta dostal 2,14 litru močoviny (a to jen kvůli minimálnímu odběru) až to teklo ven. Servis mě bohužel sdělil, že nádrž AdBlue je opravdu plná a tudíž to není jen nějakou drobností a budou to muset " několik dní " hledat.
Celá záhada je v tom, proč neubylo činidlo a auto se tvářilo 30T Km, že je vše OK a pak najednou výše popsané...
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak servis se ozval- bohužel nádrž AdBlue jako celek- 28 000 Kč. Ekonomická řiditelka schválila opravu, takže není prostor pro nějaké domácí pátrání, jedině, že bych se dostal ke staré nádrži.
Na moje výše napsané otázky jsem v podstatě nedostal odpověď. Díl se mění celý, části nelze objednat a nemají na to technický přípis, že by měli kromě výměny dělat něco dál. Starý díl se nezkoumá, proč odešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto opravené. Cenovka celkem 24617 Kč z toho samotná nádrž s 10% slevou cca 17700 Kč.
Na práci sleva 20%, ale na položku "manipulace s vozidlem" za 99,90 Kč, byť je v práci-sleva není. To mě rozesmálo.

Starou nádrž mám, tak až něco vykoukám, dám vědět.

Upraveno uživatelem Relaxcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...