Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna spojky


nervozita

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Ahoj, tak první zaseknutí, poraďte co s tim, pravá poloosa je v prodloužení nacpaná v ložisku půlměsíček jsem vyndal ale nejde ven. Je potřeba vymontovat ten velkej silentblok u vypoušťáku na bloku motoru? asi jo aby se s tim dalo trochu uhnout. Jinak mám skoro vše venku. Ještě mám drobný problém s tim rámem někde to drží a ne ane spadnout, díky za reakce a hlavně za rady

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak len to zhodit co ti zavadzia aby si dal dole prevodovku

ak nebola zaistena lava poloosa podlamna nebude ani prava zaistena v prevodovke 

ale 407 som este nerozoberal 

klepat na poloosu musis z opacnej strany loziska je tam taky operny kruzok a na neho klepat  po obvode 

ked je to trapenie tak proste odmontuj cely ten domcek  a kasli na to nevybijaj to 

mam pocit ze na tej foto strana prevodovky  je drazka na poistny kruzok takze tam moze byt 

IMG_2964.JPG

IMG_2968.JPG

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas povoleny oba dva srouby, co ji drzi v tom domecku ? Jinak nastrikat vickrat nejakej kvalitni uvolnovac/rozpoustec rzi, vetsinou to pomuze, nekdy staci i nekolikrat WDcko, pak jak bylo zmineno mlatit na ten krouzek na poloose smerem ven z auta. Ono vetsinou se to cely i s tim ulozenim na aute z motoru hodne blbe sundava, bud prekazi povoleni nektereho sroubu poloosa a nebo to je pak narazeny na centrovacich kolicich na blok motoru a neda se to dostatecne vyosit, aby to z nich slezlo. Jednou jsem s tim bojoval na 406 a musel jsem ty koliky doslova vymlatit majzlikem. To ale byl blok motoru, kterej byl urcenej do srotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, takže šrouby jsou 4, 3 sem povolil, zkošel jsem sundat domeček toho ložiska jeden šroub je skovanej za poloosou tak vemu kloub do ráčny že je tam mizernej přístup a ona se mě smekla a rozbil jsem si nějaký koleno na vodu,zítra to zkusim stranovim nebo očkem, dneska už na to nemám nervi, mám pocit že to stejně drží i v převodovce, další návrhy na co kouknout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše @Ferry : máš povolené a OTOČENÉ oba šrouby, které drží poloosu prostřednictvím pomocného ložiska v tom domku? Vzhledem k přesahu, jakým je pomocné ložisko nalisováno na poloose samotná poloosa nemusí mít u tisícihranu pojistku.... Kolikrát musíš být opravdu sveřepej, abys tu polosu vymlátil ven, takže nebát se použí větší kladívečko….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi si trubku o vnitřním průměru stejným jako průměr té poloosy, cca 15-20cm. Řízni ji podélně (aby to bylo jako okap,žlábek) a na to navař šíkmo nějakou kulatinu, tyč nebo jinou trubku. Tohle já přiložím na poloosu ku tomu ložisku, ku vnitřnímu kroužku a pak do té šikmé přivařené trubky buším kladivem. 2-3 rány a je to venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...