Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307cc - auto pro radost


petrinza

Recommended Posts

Docela pravidelně chodím na tohle fórum, občas i přispívám. 

Aktuálně máme doma Peugeot 307cc, 2008 a Škodu Octavia 1962.

307 cc se nám zalíbila na jaře 2018. Ještě nám zbýval rok operativního leasingu na 308SW a pomalu jsme přemýšleli, čím jí obměníme. A řekli jsme si, že kombíka vlastně tak nutně nepotřebujeme a další auto si pořídíme zejména pro radost bez ohledu na praktičnost. Nakonec jsme ani nečekali na konec leasingu u 308SW a v červnu 2018 pořídili červené cc s motorem 2,0 v benzínu, se 107 000 km na tachometru, servisní historií. a automatickou převodovkou. S autem jsem neměl jezdit sám, ale také moje žena a automatka byla pro oba (manželka i auto) lepší řešení. Z auta jsme byli nadšeni, jen jsem musel vyměnit zadní díl výfuku  a jedno zadní světlo, na kterém chyběl kryt.  

Bohužel hned po měsíci prošlo auto crash testem, naštěstí se manželce ani nikomu jinému nic nestalo, ale auto nebylo havarijně pojištěné a nezbylo než zvážit, zda za nemalý peníz auto opravit a nebo ho zrušit. Nakonec jsme opravovali.

Pár týdnů to trvalo, na konci prázdnin jsme poprvé mohli vyrazit na výlety po Čechách. To je ale málo, bez střechy je třeba nějaký pořádný výlet. V červnu jsme najeli něco málo přes 8000 kilometrů na trase Praha - Kaliningrad - Tallinn - Helsinki - Rovaniemi - Alta - Severní mys - Murmansk - Solovecké ostrovy (tam s námi auto nemohlo, muselo počkat v přístavu)- Petrohrad - Vitebsk - Brest  - Praha a o čtrnáct dnů později jsme si zajeli do Benátek (více o těchto cestách v sekci Pokec - Cestování) 

100 kilowat je dostatečný výkon,. Auto jezdí většinou se střechou v kufru. Různě v něm povrzává, přes spoustu výztuh se auto bez střechy všelijak kroutí. Dojíždím s ním také do práce (10 km tam a 10 km zpět, kdy se ani neohřeje olej v převodovce). Průměrná spotřeba 8,5 l/100 km, během dovolené na severu to bylo nějakých 7,2 - 7,3 - je dost znát, že nebylo moc možností jet po dálnici). Olej to nežere.

V březnu prošlo auto technickou. Mimo opravy po havárii a úvodní výměně dílů proběhl  už dvakrát běžný servis (olej, filtry), vyměnil jsem stěrače, stahovačku okna ve dveřích spolujezdce a jednou jakýsi volný šroub bránil zavření střechy a museli to opravit až u Peugeota. Semo tamo pozlobí něco v elektrice a zase se to spraví. Aktuálně má natočeno 130000 kilometrů.

Přikládám pár obrázků.

 

20180719_090448_resized (1).jpg

Těžké rozhodování, co s tím.

20190613_000633 (1).jpg

Takhle to vypadá v létě o půlnoci v Rovaniemi

20190618_200522 (1).jpg

Hotel Rossija, Petrohrad

20190621_193839 (1).jpg

V Brestu, Bělorusko - gazík se zúčastnil připomenutí začátku války

IMG-20190609-WA0000 (1).jpg

Odjezd z naší zahrady

IMG-20190629-WA0013 (1).jpg

Chybí už jen 2008 (stála v garáži) 

Upraveno uživatelem petrinza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda :super

To byly pěkně dlouhé výlety :super

Já mám sedm let 206cc, 2.0, 100 kw a jak píšeš, 100 kW je dostatečných. Při koupi bylo na tachometru cca 74000 km a nyní cca 155555 km.

Také proběhlo pár oprav, ale to už k tomu patří. :myslim

S tím vrzáním se bohužel nedá nic dělat. Mám tvrdší podvozek a nízkoprofilové pneumatiky a o to je to hlučnější, ale nevadí mi to.

Přeji mnoho šťastných kilometrů a někdy se přijeď ukázat na nějaký srázek, třeba na Radimův @radim.1008 do Žamberku 14.9.2019 :papa

 

Upraveno uživatelem Pepito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...