Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvláštní zvuk motoru Peugeot 2008


Yardidas

Recommended Posts

  • Radek Hurvajz changed the title to Zvláštní zvuk motoru Peugeot 2008

Zdravím,

@Markusenka

Citovat

Ještě se zeptám, byl po 2000Km podle doporučení vyměněn olej v motoru?

tady mi asi něco uniklo - to bylo doporučení ze servisní prohlídky nebo je to přímo v návodu od výrobce? Mám tedy jiný motor (bez turba), takže v mém návodu nic takového není, ale zajímá mě to 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Yardidas napsal:

A nejen při startu, ale i při jízdě se zařazeným stupněm 1-2, při minimální rychlosti

Napadá mně vadná řemenice na klice, nebo volnoběžka alternátoru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 8. 2019 at 12:42, kurtn napsal:

Zdravím,

@Markusenka

tady mi asi něco uniklo - to bylo doporučení ze servisní prohlídky nebo je to přímo v návodu od výrobce? Mám tedy jiný motor (bez turba), takže v mém návodu nic takového není, ale zajímá mě to 🙂

No mám taky 1,2 bez turba a v návodu to není... Ale když jsem se před dvanácti lety učil v citroenu, tak mechanici říkali, že u úplně nového auta je lepší první výměnu provést do 6000km Protože ten motor nemá žádné vůle a "obrušuje se" a tím tam je spousta abrazivních částeček. Takže když nic jiného, ten motror bude v budoucnu tišší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj, v prosinci mi měnili na autě převodovku - totálně vysypaná v 25 tisících. Od té doby má můj motor stejný zvuk jako na začátku tohoto příspěvku. Navíc se i dost silně klepe na volnoběh - cca 1cm ve směru jízdy. Vibrace se přenáší i do auta, klepe se volant, pedály,  prostě všechno. Nikdy mi zvuk tříválce k srdci nepřirostl, ale před tím byl motor alespoň na volnoběh tichý. Mám najeto 27 tisíc km a motor zní jako diesel těsně před smrtí. 

Chtěl bych se zeptat, jestli se s tím dá něco dělat, nebo je to u těchto motorů normální? Řešili jste to někdo se servisem? 

Za týden jdu na garanci a technik se mi bude určitě snažit přesvědčit, že je to v normě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného se mi párkrát podařilo vyřešit povolením všech silentbloků, co drží agregát (tím myslím motor i s převodovkou), nastartováním, provozem motoru od volnoběhu do zvýšených otáček a následným vypnutím.... Poté utažení silentbloků.... Samozřejmě pouze na místě!!! To pod kapotou si našlo svoje místo a byl klid.... Upozorňuju ale, že to není zcela na 100%.... No zase je ten pokus zadarmo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...