Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prevodovka


huno74

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Ahojte,

Vlastnim zanovnu 3008 1gen po facelifte 1,6HDi s automatom, najazdenych skoro 100 000km. Chystam sa na vymenu oleja v prevodovke svojpomone. V manualnych to zvacsa problem nerobi, viete mi tu niekto jemne pomoct - naviest ma. Popripade je niekde spisany postup?

Vypustak je na spodku, taka ako keby dvojskrutka mensia vo vacsej. Vypustit problem nie je. Ale dostat olej dnu.

Napustaci otvor je ak som dobre videl na vrchu? Pri vymene olejoveho filtra som si demontoval sanie a jemne tam vykuka skrutka na prevodovke, cosi OIL bolo na nej pisane. Alebo treba kupit injekcnu striekacku a zo spodu tam natlacit olej?

Napustim do nej to co vylejem, prevodovka je uplne sucha takze predpokladam ze nevytieklo ani deci. Nasledne sa ma vykonavat nejaky postup? Alebo staci nastartovat a prejst si vsetkych rezimy prevodovky?

Dakujem krasne za pomoc, Stastne a Vesele

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně dodržovat co největší čistotu a na případné odstranění nečistot z nádobek, očista vypouštěcích šroubů ... nepoužívat hadry, co pouští chlupy.

před 4 hodinami, lubosB79 napsal:

Napustim do nej to co vylejem

Ne, zásadně více.

 

před 4 hodinami, lubosB79 napsal:

Vypustak je na spodku, taka ako keby dvojskrutka mensia vo vacsej

To naznačuje klasický měničový automat.

před 4 hodinami, lubosB79 napsal:

Napustaci otvor je ak som dobre videl na vrchu

Ano.

Hlavně použít předepsaný olej.

před 4 hodinami, lubosB79 napsal:

Nasledne sa ma vykonavat nejaky postup?

Ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Malej sroubek (skrutka) ve vetsim se mi zda ze je jen kontrolni trubicka na hladinu .. a kdyz nic netece je hladina bud presne akorat, nebo spise nizsi.
Aspon tak se mi to jevilo z videi kdyz sem sam zkoumal jak se do toho pripadne pustit a zatim sem to odlozil a sam to asi delat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...