Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hučí new pneu po geometrii


EnzoS

Recommended Posts

Ahoj,

mam auto po výměně pneu (ta samá značka) a geometrii. Pneu hučí při jízdě rovně a ještě více při jízdě na jednu stranu a na druhou je ticho. Do výměny pneu žádný hluk. 

Myslíte, že je to špatně udělenou geometrií nebo zničehonic ložisko?

Z logiky věci to vidím na špatnou geometrii, ale jistý si nejsem. To mi ještě servis odřel hranu lakovaneho alu kola, nedivím se už ničemu.

Díky, když se podělíte o rady a nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to co popisuješ mi dělalo ložisko když bylo KO. Když jsem projižděl zatáčkou zvuk nebyl tak intenzivní ale když jsem jel rovinku dělalo to strašnej hluk a hrozněšto hučelo. Po výměně ložisa vše ok. Taky jsem si myslel, že to dělají nové pneu...

Upraveno uživatelem zidane256
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no začinalo to postupně myslel jsem si v zimě, že mám bordel v brzdách a začalo se to zhoršovat potom jsem přezul na nové letní pneumatiky a už to bylo hotové...připisoval jsem to novým pneu, ale mechanik mě vyvedl z omylu a řekl, že to co popisuju děla ložisko. Vyměnili jsme ložisko a bylo po problému. Do autorizáku nejezdím. Mám svého mechanika ve městě menší dilnička a jsem maximálně spokojen. Jezdím takhle už 8 let se všema autama k němu a nemůžu si jej vynachválit. S autorizakem nemám u nás dobré zkušenosti...Tendence vše odflaknout a neudělat práci pořádně...přitom za nemalé peníze...

Upraveno uživatelem zidane256
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zvedl auto, roztáčel kola a poslouchal, zadek ok, předek těžko identifikovat P nebo L strana, hučí tam samo o sobě poloosy ad..

Nakonec se to jen po pár desítkách km zhoršilo natolik, že jsem mohl přesně určit s jistotou stranu.

Zítra mi přijde SKF ložisko, tak to tam šoupnu.

Zmátlo mě, že to začalo hned od výměny pneu a geometrie, díky za vaše rady a zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sem to ložisko vyměnil a zvuk to vydává furt ten samej. Tak mám podezření na homo kloub nebo poloosu. Par dní před geometrií a výměnou pneu jsem taky prelitl hrbol na našich krásných silnicích, bylo cítit doraz az auto zapraskalo, jako starej favorit, ale do geometrie žádný hluk ani problém. Asi to spustila právě ona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, dneska sem to mel opet zvedli u baraku a jak to stalo u stěny bylo lepe slyšet. Paradoxně je teď slyšet druhe ložisko, ale ještě k tomu mi vyskocila chyba abs, stabilizace, sporadicky posilovač nefunkční, nouzový režim-motor do dílny. Zkoušel jsem diag PSACOM a nic moc (mám i full činu, ale ta mi nechce vzít aktivační klic scary01 nebo tak), posilovač chybu smaže, ale chyby, jako nouze a asistenti přetrvávají. No a autorizák ma čas až 9.9. prekérie 😔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...