Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupe starsiho kousku


mat

Recommended Posts

Ahoj vespolek. Mame uz doma 308 sw 1.6 ehdi a chceme poridit 5008 prvni generace. Jak podle vasich zkusenosti jezdi tenhle motor v 5008? Co spotreba na dalnici kolem 150kmh. Nebo vzit radsi 150 konovy dvoulitr. Jezdime tak 50/50 delsi trasy i poskakovani po meste. M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jezdí 1.6 HDi ti nemusím psát--máš ji doma, no a 2.0 HDi 150 koní pojede ještě lépe, to snad chápeš taky, kudyma a jak často budeš jezdit, víš nejlépe taky jen ty, tak potom napiš, jak ses rozhodl

možná se podívej do modelů do části P 5008 a na spotřebu těchto aut s dieselem 1.6 a 2.0 HDi--záleží taky na tom, zda musíš každého hned předjet a být všude první 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, mat napsal:

 Jen me zajima jestli staci 1.6 na o 300 kg tezsi auto. S jakou jezdite spotrebou s 2.0 hdi?

Stačí. Mám 1.6HDi 82kW najel jsem na ní 20tis.km a spotřeba je kolem šesti litrů. Předjíždět se s tím dá taky, cesta teď do Chorvatska a zpět za 5,5. Jestli chceš vědět jak to pojede, nalož svoje 300kg a svez se. Nebo se domluv s někým, kdo takové auto má. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta 1,6 stačí jak píšou kluci snad jen pokud by jsi chtěl tahat karavan nebo velkej vlek tak bych asi hledal ten dvoulitr taky záleží na nabídce ale osobně si myslím že bude více těch 1,6 na výběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastnil so Peugeot 5008 r.v. 2010 1.6 HDi 82KW a bol som spokojný , vymenil som za Peugeot 508 SW r.v. 2012 2.0 HDi 120KW a bolo to lepšie. Spotreba na oboch bola okolo 5.5 litra. Teraz mám Peugeot 3008 r.v. 2018 1.5 BlueHDi 96KW a cítim ten rozdiel. Tú silu dvojlitra v kopcoch badať , treba viac podraďovať. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dlouhodobou spotřebu (15 000 km) mám na dvoulitru 6,847 (měřeno z tankování). jsou v tom 2 dovolené v Chorvatsku a jedny zimní Tatry. jinak jezdím asi taky 50:50 město : dálnice/okresky

pružnost 2.0 je super :) opravdu i tak velké auto jede jak z praku. pokud jsi klidnější povahy,  nebudeš tomu nakládat jak rychlostně tak hmotnostně, 1.6 stačí bohatě :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame na 308 sw s 1.6 najetych 130tis a spotreba je podle pocitace mezi 5.4 leto a 5.8 zima. Nalozene, s rakvi a trema kolama na kouli jedem tak kolem 6,5.

Vidim to na ten dvoulitr. Co vybava? Couvaci kamera je az u pofaceliftovych verzi. Je dobra nebo je problem za sera a v noci kdy u 308 neni poradne videt? To je asi jedine co by manzelka uvitala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám u 2.0 spotřebu 6,8 dlouhodobě. Jinak taky s tím umím jet za 5.5. na dálnici při 150 to žere tak 7,2 záleží jak fouká vítr. To udělá i litr navíc když jedeš proti větru. jestli je naložené nebo není se na spotřebě nijak výrazně neprojeví. Spíš ten vítr. Na poskakování po městě to není, tam jezdím i za 8. Jezdím na limitech, spíš lehce nad nimi.

Parkovací kameru nemám, kdybych kupoval nové, asi do ní jdu. Ale nechybí mi. Kdybych kupoval nové, určitě bych chtěl parkovací senzor vpředu, to považuju za jedinou chybu, že jsem si při nákupu nedovybavil. Přední maska je fakt hodně nízko, chytne i nízký obrubník a navíc je zespod lakovaná v barvě kastle. Takže asi si dovedeš představit, jak za chvíli vypadá. Já si ještě protrhl nárazník o kus železa, co čučel z panelu, když jsem parkoval jednou na louce. Z auta to prostě nebylo vidět, i po letech, co s tím jezdím, pořád přední odhad není stoprocentní.

2.0 jsem kupoval kvůli tomu, že jsem ze služebních zvyklý na 150 a více kobyl, tak aby střídání aut nebylo tak nepříjemné. 1.6 je asi v pohodě, 2.0 je dynamičtější, a spotřeba je vyšší. Kolega s3er (320TD, cca 200k) mi začal výrazněji ujíždět až kolem 170km/h, do té doby se lev statečně držel. Ono nad 180 už se vkrádá pocit nejistoty do řízení, rozhodně bych to nepoužíval jako cestovní rychlost. 160 je ale řidičsky v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 2.0 litr  120kw a prostě bych neměnil. At si každej říká co chce 120kw je na tokové auto akorát. A že si to veme o trochu víc nafty je úplně jedno alespon to normálně jede. A spotřebu mám okolo 6,0.Nikomu 1.6 neberu ale kdo se sveze ve 2.0 tak by neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se priklanel k 2litru. Mel jsem 5008ku 5 let a najel 90 tisic, mela 110 kw. Protoze jsem si vedl detailne vsechny jizdy, ta spotreba za tech 90 tis.km byla 6 litru. Po dalnici se to zvedalo k 7 litrum - protoze 130 jsem moc nejezdil ...spis tak 150. Jinak po meste (prevazne Brno) se spotreba zas az moc nezveda nad prumer. Po okreskach kolem 90 km/hod se da jet v pohode za 5.5 l, pri vyuziti terenu a vyrazovani z kopce jsem jezdil i za pet. A auto bylo ziví i s vozikem. Dnes mam zase 5008ku ale SUV, sel jsem do benzinu, do 1.6 ky a rikam, ze je to jeste mnohem lepsi svezeni .. ma to 133 kw. Takze rezume .... pokud prestupujes do vyssiho vykonu budes spokoveny vzdycky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Dik moc za nazory. Nakonec jsem koupil 5008 2.0 hdi allure s manualem po faceliftu s najetymi 150tis km. Po prvnich 1000 km vice mene po dalnici muzu rict ze motorove se mi libi, prevodovka by mohla mit delsi sestku a mensi hucivy projev. Budu muset vymenit hlavu saltrpaky bo je rozloupana a nechapu nizkoprofilove zimni kola 215 50 17. Za celou tu cestu z nemecka jsem nenasel pauzu pri prehravani at uz cd nebo mp3🤔

 

20191027_083028.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...