Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6vti bleděmodrý kouř z výfuku


Dr. Taby

Recommended Posts

1l/2500km oleje není nic mimořádnýho u nových motorů. Na 1000km je to 0,4l a to je v normě. Generálka každýho novýho motoru je nákladná, to neplatí jenom u tohoto motoru a zdaleka není nejdražší. Je nesmysl dělat generálku kvůli tomu, že motor žere olej v normě. Technické není důvod se obávat, pokud tam máš funkční katalyzátor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky mi vyhovuje, výbava, jízdní vlastnosti atd. ale ten motor je docela podstatnej a když od toho dává každej mechanik ruce pryč tak mě to docela se*e 🙄 já tam byl loni za 14 tis rozvody svíčky olej a pár věcí okolo. Nejvíc mi vadí ta spotřeba oleje. Mimochodem nevíte jak poznat že jsou ko ty pístní kroužky ? No a jak psal kolega výše, slepit za pár kaček a poslat do světa je rozumný ale po čtyřech letech na to nemám asi srdce. Btw co jsem se ptal na nacenění v pár bazarech tak mi bylo řečeno že tyhle motory vůbec nevykupujou nebo za směšnou částku 🙄 to už si ho asi radši nechám. Ale zbytečně velkým investicím bych se asi vyvaroval pokud nejsou nezbytně nutné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže jaká je prodejní a výkupní cena? A když si budu chtít koupit auto, které bude pro mě mít tu hodnotu co tohle, tak je snad i ta generálka v normě. Přeci jen je to po osmi letech a 115 tisících asi očekávané. Na předchozím autě se dělaly rozvody po 60000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak v pondělí jdu na technickou a jsem napjatej. Auto jede pěkně, startuje i venku v pohodě. Ale když ráno nastartuju, abych třeba oškrábal - jako dnes při -4 - tak sice přední okno hnedka povolí, ale to auto normálně smrdí. Samozřejmě, že jsou tam vyšší otáčky, běží klima, odmrazování oken atd, ale i tak bych řekl, že je to za hranou. Poslední dobou radši škrábu na sucho a startuju těsně před odjezdem, abych si nedělal ostudu. 😳

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nesmírně překvapen. Auto prošlo. Emise mě trochu strašily, protože než jsem přišel na řadu, tak auto pěkně vymrzlo - bylo tu -5. Měřeno při 68°C motoru, ale volnoběh bez problémů, zvýšené otáčky hodily 2x v závěru trochu vyšší CO2. Při třetím cyklu už v pohodě. Každopádně jsem byl překvapenej, když jsem to sledoval z povzdálí, měl jsem pocit, že pod auto hodil někdo dýmovnici. Za jízdy pak už v pohodě. Zkusím tam zajet v létě, když bude auto normálně zahřátý. Vzhledem k tomu, že byla diagnostika bez chyby, tak řešit vyšší CO2 je prej loterie. Uvidíme, až se oteplí, jestli a kolik bude modrého kouře... STK byla za 0-0-0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak včera bylo ke třiceti a možná po 3/4 roce trochu opět? Nebo to bylo to ukrutně staré clio za mnou? Ale fakt se mi nechce nechat rozebírat půlku motoru. Zkoušel na VTi někdo měnit gufera ventilů "kouzlem"? Já se fakt bojím nechat rozebrat tenhle motor, protože mám pocit, že se to může šeredně nevyplatit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...