Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2008 s EAT 6


ozzy56

Recommended Posts

před 4 hodinami, AnotherOne napsal:

Bez stlačenej brzdy auto nejde naštartovať, takže nejaké samovoľné unášanie neprichádza do úvahy.

Ahoj.

V okamžik sešlápnutí brzdy samozřejmě, ale co pak, až jí pustíš? Ač se to nezdá, jak jsem psal, přenos sil je tak velký, že to hne 30t monstrem, a věř, že jelikož to nečekáš, tak budeš velice překvapený.

Byl jsem otestovat. Startovat můžu bez sešlápnutí brzdového pedálu v poloze N i P, ani žádná hláška varování, rovnou bez problému nastartuji. Utažení ruční brzdy nebo její povolení nic nemění. Trošku jsem se bál to v N nastartovat, aby se to někam nehlo, ale OK, necítil jsem ani snahu se pohnout, tož EAT6 zatím v dobrém stavu :)

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapi STARTUJE to v poloze N a P aniž bych se dotknul pedálu brzdy,  na start nemá vliv ani zatažená-nezatažená ruční brzda, NESTARTUJE v poloze R a D -- začne to zvonit a napíše ať dám polohu N nebo P, je to sice divné, ale je to tak, přesto, že kniha píše,  VŽDY šlápnout na pedál brzdy...

mám to stejně jako člen--Markusenka--, jak píše nahoře

ještě dodám, že nesvítí žádná kontrolka, nic to nepíše, takže to tak má asi být, jinak stejně mám ve zvyku při startu stát na brzdě, takže se nic neděje, jen mě překvapilo, že auto nastartuje i bez sešlápnuté brzdy...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě pro úplnost doplním, že jsem si taky všimnul, že někdy, když za jízdy z kopce utáhnu ručni brzdu pro očistu zadních kotoučů, tak v 50% procentech to auto zjistí a řve a ve zbylé polovině případů je mu to jedno a mlčí jak zařezané.

Nákladové káry :)

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, ozzy56 napsal:

jasně, tím že MECHANICKY uvolníš předvolič aut. převodovky se v samotné převodovce nestane vůbec nic, to je snad logické--opravuju auta skoro půl století, něco málo jsem se už naučil :super

No já nevím jak to má u automatů peugeot dneska, ale já se u  automatů setkal s táhlem/bowdenem, který přímo mechanicky propojoval volič se západkou pro parking.A proto se dá odjistit i při poruše elektriky, aby to šlo natáhnou na podval nebo vzít velice nouzově  na lano. Ale neviděl jsemtěch automatů moc, jen MB staré C, pak kdysi dávno Xantia a nedávno Fiat Brava, tu jsem i celkem "huntoval", než šla do šrotu a několikeré zařazení P když bylo auto v pohybu to přežilo bez poruchy. Mmch taky aisin.

Jo a robot u máti ve 107 snad polohu P ani nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

tak chlapi startuje to v poloze N a P aniž bych se dotknul pedálu brzdy,  na start nemá vliv ani zatažená-nezatažená ruční brzda, nenastartuje v poloze R a D -- začne zvonit a napíše ať dám polohu N nebo P

Stejně to má i 607.... Má to výhodu  v zimě, že pro start se dá jen nasunout na sedačku a pak jít čistit auto od sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

dnes jsem zkusil trochu podivočit v modu ,,S''--a musím říct, že to točí o dost více, řekl bych určitě přes 3000 a až pak přeřadí, připadal jsem si jak ve formuli 1 😉, tak nějak jsem všecky bral, asi nikdo nechtěl závodit 😜, jsem rád, že jsem to koupil s automatem, abych měl vlastní zkušenost, nee zprostředkovanou někým jiným...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ,nedávno jsem poprvé zkusil,jak to funguje.Super pocit,ale asi po 20 km jsem se vrátil k normálu.Škoda,že jsem nevynuloval počítač.Tady v kopcích to nejvíc dávalo za3,čtyřku dával až opravdu kolem 4500-5000 ot.Zajímala by mně ta spotřeba,jenže Verva 35,50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...