Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 104


petriik

Recommended Posts

Třeba je to tím, že je v celé ČR  k 30.6.2019 registrováno jen  32 kousků v 19ti modifikacích (i když některé si myslím vznikly nestejným zápisem shodných):

Typ počet registrací
PEUGEOT 104 1.0 GL VF3104A01 7
PEUGEOT 104 1.0 GL VF3104A10 2
PEUGEOT 104 1.0 VF3104A01 3
PEUGEOT 104 1.0 VF3104A10 1
PEUGEOT 104 1.0 VF3104A41 1
PEUGEOT 104 1.0 ZL VF3104C10 2
PEUGEOT 104 1.1 VF3104A10 1
PEUGEOT 104 1.2 GL 2
PEUGEOT 104 1.2 GR 1
PEUGEOT 104 1.2 SL VF3104A10 1
PEUGEOT 104 1.2 SL VF3543A11 2
PEUGEOT 104 1.2 ZL VF3104C10 1
PEUGEOT 104 1.2 ZR VF3104C10 1
PEUGEOT 104 1.3 VF3104A10 1
PEUGEOT 104 1.4 S VF3104A31 1
PEUGEOT 104 1.4 S VF3104C01 1
PEUGEOT 104 1.4 VF3104A10 2
PEUGEOT 104 1.4 ZS VF3104C10 1
PEUGEOT 104 1.9 VF3104A01 1

Zdroj:

https://www.mdcr.cz/Statistiky/Silnicni-doprava/Centralni-registr-vozidel/Statistika-I-pol-2019-(k-30-06-2019)?returl=/Statistiky/Silnicni-doprava/Centralni-registr-vozidel

a to buď ze souhrnných statistik

https://www.mdcr.cz/getattachment/Statistiky/Silnicni-doprava/Centralni-registr-vozidel/Statistika-I-pol-2019-(k-30-06-2019)/26-tov_zn_modifikace.zip.aspx?lang=cs-CZ

nebo z podrobných (máš zde navíc roky první registrace)

https://www.mdcr.cz/getattachment/Statistiky/Silnicni-doprava/Centralni-registr-vozidel/Statistika-I-pol-2019-(k-30-06-2019)/4-rok_znacka_typ.zip.aspx?lang=cs-CZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak 32 kousků to je více než jsem čekal :). Prostě je to model který Peugeot celkem úspěšně prodával 16 let tak by neměl v přehledu modelů chybět. Třeba nějaký další majitel vleze na forum, a když uvidí že to tu je tak se přidá ....

predobok.jpg

zadobok.jpg

Upraveno uživatelem petriik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Jednou (tedy těsně po semišovce) jsem jednu očumoval v jednom bazaru v Teplicích.... Nebo to byl sesterský Citroen, to už si nepamatuju.... Byl to ten krátký dvoudvéřový model.... Samozřejmě, jak je u mně zvykem, byl jsem těsně druhej…. A taky jsem tu kdysi inzeroval funglovky kotouče, které se ke mně dostaly nějakým záhadným způsobem.... Bohužel šly nakonec do šrotu....

@petriik : co v tom máš za motor?

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, z těch fotek na mě dýchla stará Francie, taková nezkažená, slunečná, víno, četník....no prostě nostalgie,to je asi tou starou černou SPZ

Bohužel dnešní Francie, tam jsou asociace úplně jiné,gerontofil v čele, stávky, hořící auta v ulicích, zelené vesty, no go zóny, rozřezaná plachta na dodávce a chudák uprchlíček malej černej vevnitř...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned .... ažse konečně vyhrabu z těch rým a zánětů horních cest apod. motor vyfotím, ale to asi nepůjde poznat z fotky jestli je to 1,1 nebo 0,9. Já doufám že mám ten 1124 ccm i podle toho jak to jede :). Ten se pak používal i v 205tce tak k němu nějaká literatuta bude. Jinak jsem našel a stáhnul jen francouzský návod na sesterský citroen LN/LNA kde jsou jen motory od citroenu. Ten se dělal jen třídveřový jako ten krasavec na fotce tady výše. To bylo ZS ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten teda vypadá opravdu jako nový. Podle šířky pneumatik i pohledu pod kapotu to ZS není :). Ale to starší provedení bylo fakt hezčí - volant, označení modelu, nárazníky. No nicméně jsem rád že mám ten pár dveří navíc, třídveřák má srandovní proporce - přední dveře sahají hodně dozadu tak to vypadá spíše jako nějaký Aixam pro patnáctileté :).

Upraveno uživatelem petriik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Vě většině případů je tam monoblok. Monoblok který byl nejen 10 let skoro stejnej a byl ještě v 205... 🙂
Ta 1.9 v těch registracích je nesmysl... 104ka to je dle VINu, ale nemůže mít obsah 1.9

Jedna 104ka byla na Legendách, pár jich mám nafocených co se pohybovali dříve po Praze.
Takže o živých víme asi o 6ti kouscích nejméně.

Někde u Kolína byla na prodej jedna z těch posledních, ale ta se mi nelíbila, prostě po roce 80 ala plast to není hezké...

Literaturu seženeš, fiche asi taky, co dál bys potřeboval vědět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

LE MOTEUR - tak pánové pozná tedy někdo co je to za motor ? :) Nově doplněno pumpičkou - balónkem před filtrem, stačí dvakrát zmáčnout a startuje okamžitě, Tak si říkám že problém se zhasínáním motoru na volnoběh by mohl být v čerpadle. Když jej mechanicky pohání motor tak při nízkých otáčkách už vlasně nenačerpá nic a motor zhasne. Unavená membrána ...

motor.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...