Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nefunkční origo rádio


matyas zikmund

Recommended Posts

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně rádia. Již delší dobu mi nefungují tlačítka u rádia v 406 2,0HDi. Páčka pod volantem normálně funkční, takže po nastartování rádio hrálo a dalo se ovládat páčkou. Dnes ráno ale přijdu k autu (stálo celou noc venku) na přístrojovce mi svítí budíky a několik kontrolek(viz foto), docela jsem koukal, protože večer po příjezdu a vypnutí motoru bylo vše OK. Po nastartování je vše OK, auto jede v pohodě, jen přestalo hrát rádio a ani se nerozsvítí. Prostě přestalo fungovat včetně páčky pod volantem. Nevíte někde kde by mohla být chyba? Díky za radu

IMG_20190806_121427.jpg

Upraveno uživatelem matyas zikmund
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, zkusit origo diag, zda radio komunikuje. Nevim zda to auto mas od noveho, nebo je to z druhe ruky, jestli je to kupovany od nekoho jako starsi,mozna by stalo za to i ho vytahnout ven a podivat se vzadu na konektory, odbcas predchozi majitele origo radia demontujou a aby neorigo radio hralo, jsou schopni prestrihat kabelaz a prepojovat draty (co jsem parkrat videl hlavne u aut z nemecka, to mi hlava nebrala), vetsinou to i spatne zaizolujou a pak se muze neco uklepat nebo zkratovat, tak aby se vyloucila i tahle moznost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám ho cca rok a půl z druhé ruky. Každopádně možná by toto dávalo smysl, protože když jsem ráno přišel k auto svítily snad všechny kontrolky na palubce jako by tam byl nějaký zkrat. Jinak si to nedovedu vysvětlit, že mám klíče v kapse a  přes noc se rozsvítí kontrolky a přestane pak něco fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepršelo přes noc?

Tohle mi to udělalo když jsem odjel z myčky. Auto jelo vpohodě, ale elektrika uvnitř se zbláznila. Nakonec jsem zjistil, že zateklo zadním světlem do kufru a tam to zkratovalo konektor do CD changeru. Po vysušení a odbahnění zase vše jelo jako dřív. :papa

P.S. Mám BSI bez MUX r.v. 2001.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdarec. Ať nezakládám duplicitní téma.

Mám podobný problém. Ve zkratce - Auto ráno nešlo nastartovat - baterie nula - takže dle servisu odběr (až do vybití baterie) dělala navigace, resp. CD box v kufru - CD box odpojen a baterie dobita ... potuď OK, auto startuje, baterie se nevybíjí.

Nicméně na radiu (je tam z výroby) přestaly reagovat všechny tlačítka (vyjma zap./vyp.) - Lukas pod volantem ovládá rádio bez problému ... Prolezl jsem všechny pojistky a nic - zkusil jsem zpět připojit CD box navigace a nic, - žádná změna.Takže dotazy:

1. Je radio kaput? Proč ale potom funguje ovládaní pod volantem?

2. Pokud koupím originál rádio - jak je to s připojením, resp. s odblokováním rádia?

3. Nějaký fanda do elektriky Peugeota, resp. někdo s diagnostikou - ústecko? 

Díky všem.

Upraveno uživatelem Sepp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žďár. Já prohlidnul a odzkoušet snad vše. Až pak náhodou jsem se rozhodl odpojit středový panel nad rádiem, jak se na něm ukazují stanice a teplota. Jakmile jsem ho odpojil vše (otáčkoměr, osvětlení panelu, i chybové hlášení) vsee v normálu. Sehnal jsem jiný za 1000kc na vrakaci a vše najednou OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak "závada" odstraněna - kéž by takhle lehce šlo opravit všechno ...

Rádio jsem vymontoval a odpojil všechny kablíky + vyndal pojistku radia ... vše zpátky pozapojoval , zapnul rádio a ... a všechno začalo fungovat :D Kolikrát se tento "postup" již vyplatil, hlavně u počítačů ... :D:D:D

Nevím, asi to v servisu odpojovali a špatně domáčkli všechny konektory ... Anebo to bylo tím, že si dcerka spletla rádio s jukeboxem a do rádia vhodila 10,-Kč :D ... Je vůbec možné, aby ta desetikoruna něco prozkratovala? No hlavní je, že výměna radia se nekoná ...

PS: Tip na vymontování rádia (návod od frantíka s africkými předky) - pro demontáž stačí náplň do propisky a vyndání otázka 5 vteřin (i na parkovišti plném lidí) - asi chápu, proč to v peugeotu kódují s VINkem ... :D 

Upraveno uživatelem Sepp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...