Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Traveller/Spacetourer/Proace - lůžková úprava


DaGr

Recommended Posts

V 31. 7. 2022 at 18:56, ozzy56 napsal:

někdy se prostě šprajcneš a řekneš si: tak tolik vám nedám, mám na to, ale s tou cenou jste to už přehnali 🤔

  

To je přesně ono.  Kanystr do karavanu v patřičném e-shopu stojí někdy řádově víc než to samé v domácích potřebách.   

Za 250 tady dostanu v podstatě  spešl matici , podložku kterou nepotřebuju a konfekční šroub s okem v ceně cca 30 Kč v lokálním železářství.  Navíc když to budu chtít použít k připevnění čehokoliv bez popruhu, musím stejně koupit jiný šroub. 

Matice k  mání zde, ale 100 jich fakt nepotřebuju :-(.  https://www.conrad.sk/p/zavitove-dosky-pre-skrutky-s-kladivove-hlavou-toolcraft-161562-m8-ocelzn100-ks-161562

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplnění jak box vypadá venku + detail uchycení. Rozměr výška 43, šířka 46,5, hloubka 79cm. Výsuv 70cm, nosnost kolejnice 100kg. Kuchyňský modul váří 28kg (bez vařiče), postel váží 23kg. Kdybych ho dělal podruhé, asi bych se dostal o nějaké to kilo níž.

20220804_065325.jpg

20220804_065520.jpg

20220804_071133.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bych ještě přidal hledisko nenápadnosti. Velká obytka je velké lákadlo pro čorkaře,  vestavba do velké dodávky už taky něco stojí a pohyb s ní do center měst bývá minimálně problematický,  pokud ne rovnou zakázaný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, radim.1008 napsal:

Vše je o penězích... A bydlika využiješ kolikrát v roce? Tohle hodíš z garáže do auta a jedeš a auto využíváš celý rok i na ostatní jízdy, ne jen o dovolený. 

Využijí ho i třeba děti, takže tak ,či ho půjčíš v přízni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Milan+ napsal:

Než se trápit s kopírováním vestaveb,není jednodušší koupit hotového bydlika. A většího? Čas, práce, atd.

To je přece úplně něco jiněho. Mám auto které mi, po všech stránkách, vyhovuje na každodenní použití. Jak pracovně na převoz spousty věcí, tak na některý typ dovolené nás jede parta i v sedmi/ osmi. A vestavba je jen bonus, který rozšiřuje možnosti.  Na spoustě míst v Evropě navíc s autem nad 2 m nezaparkuješ. Bydlíka si koupím možná na důchod, teď by mi stál jen před barákem. Když už, tak si ho jen půjčím. Je to i o způsobu cestování. Byli jsme nedávno na nějakem soustředění a závodech skoro 14 dní na jednom mistě v kempu v Anglii a potřebovali se dostat denně na 4 km vzdálené místo, kde se vše odehrávalo. Nejflexibilnějši byli nakonec ti co měli jen osobák a stan. Naše auto bylo fajn kompromis. Sbalit markýzu, překlopit matraci, trochu poklidit v autě a mohlo se jet. Ti co měli obytku nevyjeli ani do obchodu, byli závislí na těch s osobákem, bebo jeli na kole. Ono kdyz uz to máß na klínech, připojené na elektřinu atd... není to tak rychlé jen tak odjet. Vše má svoje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, DaGr napsal:

 A vestavba je jen bonus, který rozšiřuje možnosti.  Na spoustě míst v Evropě navíc s autem nad 2 m nezaparkuješ. Bydlíka si koupím možná na důchod, teď by mi stál jen před barákem. Když už, tak si ho jen půjčím. Je to i o způsobu cestování. 

Přesně tak, když vidím ty karavany se satelity, mikrovlnkami, vysavačem....baraky na kolech. To asi nechci. Letos jsme s Toyotou v Itálii byli na mistech, kam bych si s 6m karavanem fakt netroufl. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 4. 5. 2022 at 14:41, Pitroch napsal:

origo cerny koberec je peklo.

jo. Po 10 dnech v horach a u more jsem se rozhodl to resit,  uz nechci pracne vysavat pisek, jehlici, travu, vysypane jidlo atd.  Gumovy koberec  mezi 1-2 radou si necham, nicmene bych rad na celou podlahu od zadni strany prednich sedadel do konce nejakou tvrdou krytinu. Zbezne jsem to prohlizel a par mm vule mezi hranou podlahove kolejnice a kobercem tam je pro polozeni nejakeho lina, pocitam s tim ze budu muset povolit kolejnice a podsunout to pod ne.

  Idealni by to bylo z jednoho kusu, ale kvuli odvetrani to asi budu muset resit z vice dilu, popripade vetracimi otvory.  

Nevite kde se da zjistit rozmer/tvar  originalni podlahoveho koberce? Idealni by bylo sehnat vykres a nechat si to nakrajet podle orginalu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Švagr to dělal do Vivara,vše naprosto jednoduše vyházel,obkreslíme,ořezal a vypadá to pod lištou super.

V 5. 8. 2022 at 7:09, Péťa napsal:

To je právě ten problém 😮 Když chceš o něco přijít, tak to pujč ;)

Tak to je jasné, ale děti a přízeň se k tomu chová jináč.

 

Upraveno uživatelem pavelu96
Nepiš další příspěvky po sobě - použij "Upravit"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dovolím se pochlubit se svým řešením spaní. Kladl jsem důraz na maximální jednoduchost přeměny mezi normálním 8 místným provedením a spaním. Je to samozřejmě kompromis z hlediska místa pro bagáž, ale zas takto stačí jen dát do auta matraci a jede se. 
Mám v hlavě i možnost připojení větší desky nahrazující sklopenou třetí řadu, aby bylo pod postelí více místa na věci.

 

9084DE60-FA98-424C-A170-6210611C6519.jpeg

352E8CD4-118D-471C-AD40-50EAECC3DDF1.jpeg

7C57FE5C-C3AF-451E-9432-FB2416B49805.jpeg

4B6267D6-9A29-4A35-8CE7-97CD220CA1D2.jpeg

A1EBE677-1081-48E1-B99D-2D876F3FBE47.jpeg

0482F68B-C7D3-4927-92BF-0396C279AF23.jpeg

55EC96B3-60D4-457E-948D-EBDE45624780.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska spaní zbytečné jsou a jen zabírají místo. Šlo mi o to, abych nemusel auto na víkend dlouze upravovat. Třeba nosit sedačky do sklepa v paneláku, protože chci v autě jednu noc přespat. Ale běžně v týdnu potřebuji mít normální 8 místné auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jo.  Třetí řadu mám v garáži, použil jsem ji zatím dvakrát. Do sklepa bych tu dvojsedačku fakt sám stěhovat nechtěl. 

Při samovýrobě postele jsem se inspiroval tady Camporan.com , kriteria byla:

- možnost použití s/bez  sedaček 2 řady - sklopné nohy vpředu, mohu použít jedno/dvoj/trojsedačku nebo nic.

- možnost rozložit přední díl zevnitř auta bez složité manipulace vzadu, přední deska se zasouvá mezi zadní díl a matraci.

- lehkost a skladnost - celé  se to dá složit do tvaru cca 110*145*20 cm po sklopení nohou, vyndám a nandám to sám, váha tak 20-25 kg komplet.  

Momentálně ladím detaily u verze 1.0, pak si nechám udělat verzi 2 - minimálně profesionálně nařezat lehkou laťovku.  

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...