Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Traveller/Spacetourer/Proace - lůžková úprava


DaGr

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Zdravím, taky jsem řešil markýzu. Bohužel mám také jen 3 upevňovací body- daň za "lepší" výbavu. Mám to auto rád, ale některé věci mě fascinují. Mám také nezávislé topení a to jde nastavit pouze na "horším" autorádiu bez navigace- s navigací bohužel 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pekne si to popísal ale nevidim riešenie napr. jak si vyriesil tie tri body na Markízu.  Na španielskom spacetourer fóre upevnili Markízu len na tie tri body, ja plánujem este pridať do zadu extra airline listu, pomocou karosárskych nitou, tým vznikne multifunkčný úchyt plus 4 bod na Markízu.

https://www.arb4x4.cz/eshop/airline-kotvici-listy/vodici-listy

Plánujem použiť Markízu sunseeker 3, rozumnejšia cena ako Thule/fiamma a nie je nutný extra adaptér, a recenzie sú dobré. Je to manuál ako fiamma f35, alebo Thule omnistor 3200, ale robustná.

https://www.arb4x4.cz/eshop/stany-a-markyzy/rhinorack-markyzy/rhino-rack-markyza-sunseeker-2500-x-2100-mm

 

https://spacetourerfaq.com/viewtopic.php?t=1054#p12021

 

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě prozatím asi nejvíce zaujala vestavba od španělského výrobce Furgomania. Přijde mi poměrem cena - úroveň zpracování - variabilita jako jedno z nejlepších řešení. Když jsem s nimi někdy vloni konverzoval, tak ještě neměli v nabídce našeho Travellera (ani zbytek z řady PSA), ale už tehdy říkali, že na tom pracují. A musím říct, že se mi finální produkt moc zamlouvá a i ta cena je docela snesitelná. Cena dopravy do CZ by měla být do cca 300eur.  Samozřejmě, že i u nás je dnes spousta výrobců různých vestaveb, přičemž nejpromakanější to má asi Egoé Nestbox (ale ta cena je raketa), ale i takoví jako třeba AlutimeVivibox, vanBox, CZcamper, VISU       a řada dalších, kteří se tím zabývají, to mají určitě použitelné.  Určitě se mezi námi najde spousta šikovných lidí, kteří si to vyrobí svépomocí, ale když uvážím možnosti své, že bych to musel celé nakreslit, zadat někomu aby to nařezal, abych to zkompletoval, tak na to potřebuju odpovídající prostory a navíc šikovné ruce stolaře/truhláře, které nemám, tak mi cena do 2tis. eur přijde jako adekvátní. Aneb, jak praví klasická filmová hláška ,,na všetko nám treba odborníkov". Teď už jenom musím přemluvit svoje lakomé já a objednat to. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta Furgomania vypadá dost dobře. Je ale fakt že názory se budou lišit podle toho co kdo od toho spaní a kempování  očekává. Něco jiného je pokud jedeš na jednu noc třeba na ryby a chceš jen přespat. A něco jiného bude pokud pojedeš na 14 dnů Čechy, Rakousko, Italie a nebudeš nocovat každý den kempu, kde máš po ruce sociálku, elektriku a td. Taky chci říct že nehaním žádné řešení, spíš se jen zamýšlím nad tím co firma chce za finance za pár profilů a obyčejnou matraci. Po pravdě chlapi, kdybych měl ještě svou starou "dílničku" s formátovací pilou tak to tady nabízím za dvacet papírů (v podobě jako to mám já třeba) a matraci si koupíte v lídlu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 10. 2020 at 22:05, Pietrfield napsal:

Ako som povedal,je to drahe no ma to svoje plusy,ked to budem vyrabat sam a spocitam si kolko stym stravim casu zatial co som mohol zarabat peniaze tak to az take drahe nieje.. 

ked to vyrobis sam a si trochu zrucny mas to hotove za jeden den, a za par korun, ja som robil konstrukciu s hlinika + zvaranie a stalo to 50e madraz som dal usit na mieru calunnikovy a stal 120e a nie 300e ako u vanable. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 10. 2020 at 15:32, Bronnsky napsal:

Mě prozatím asi nejvíce zaujala vestavba od španělského výrobce Furgomania. Přijde mi poměrem cena - úroveň zpracování - variabilita jako jedno z nejlepších řešení. Když jsem s nimi někdy vloni konverzoval, tak ještě neměli v nabídce našeho Travellera (ani zbytek z řady PSA), ale už tehdy říkali, že na tom pracují. A musím říct, že se mi finální produkt moc zamlouvá a i ta cena je docela snesitelná. Cena dopravy do CZ by měla být do cca 300eur.  Samozřejmě, že i u nás je dnes spousta výrobců různých vestaveb, přičemž nejpromakanější to má asi Egoé Nestbox (ale ta cena je raketa), ale i takoví jako třeba AlutimeVivibox, vanBox, CZcamper, VISU       a řada dalších, kteří se tím zabývají, to mají určitě použitelné.  Určitě se mezi námi najde spousta šikovných lidí, kteří si to vyrobí svépomocí, ale když uvážím možnosti své, že bych to musel celé nakreslit, zadat někomu aby to nařezal, abych to zkompletoval, tak na to potřebuju odpovídající prostory a navíc šikovné ruce stolaře/truhláře, které nemám, tak mi cena do 2tis. eur přijde jako adekvátní. Aneb, jak praví klasická filmová hláška ,,na všetko nám treba odborníkov". Teď už jenom musím přemluvit svoje lakomé já a objednat to. 🙂

furgomania vyzera super aj za tu cenu to je fajn ak to obsahuje aj chladnicku a podobne kraviny, egoe nestbox som videl na vystave, co sa mi na tom nepacilo, je ze to je z cca 25mm preglejky a je to cele neuveritelne tazke, plne vybavene to malo cca 150kg, ano viem nie je to vela ale aj tak. predpokladam ze furgomania bude mat podobnu hmotnost. neviem preco nepouzivaju kompozitne a sendvicove materialy, napr co pouzivaju chladiarenske auta, 1mm laminat + 23mm airox + 1mm laminat, je to super pevne, a nevazi to takmer nic. 1m2 = 0,5kg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Taky jsem řešil spani, konstrukce je z hlinikovych profilu a skladaci překližka a matrace, vice je vidět na fotkach. Ten profil nad 2 řadou sedadel je zasouvaci, takže s da jezdit ve 4 nebo 5, zalleži, jakou kombinaci date do druhe řady.

900F4565-106E-48D7-9094-33AB6577330F.jpeg

95A4AB2E-6E52-401A-BC44-EF8F7462FBFD.jpeg

4AC775DC-3911-46D0-803A-853DB34E1C65.jpeg

Upraveno uživatelem Krupa Cestmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/23/2020 at 2:18 PM, Krupa Cestmir said:

Taky jsem řešil spani, konstrukce je z hlinikovych profilu a skladaci překližka a matrace, vice je vidět na fotkach. Ten profil nad 2 řadou sedadel je zasouvaci, takže s da jezdit ve 4 nebo 5, zalleži, jakou kombinaci date do druhe řady.

900F4565-106E-48D7-9094-33AB6577330F.jpeg

95A4AB2E-6E52-401A-BC44-EF8F7462FBFD.jpeg

4AC775DC-3911-46D0-803A-853DB34E1C65.jpeg

Pekne, nemáš víc fotek aj při rozložení. Tiež ten vysuv by ma zajimal detailnejšie. Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ešte  pár fotiek z leta - side kuchynka 😁 ... zimný plán prehodiť bateriu s kuchynky pod sedačku a pridať Orion tr smart DC DC, zatiaľ dobijam len solarom. Batéria gel 75Ah, stačí na kompresor ladnicku na cca 3dni plus používam na čerpadlo na vodu a nabíjanie mobilov fotakov a tak.

IMG_20200725_171110.jpg

IMG_20200725_171122.jpg

IMG_20200725_165316.jpg

 

IMG_20200725_075622.jpg

Upraveno uživatelem rass76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...