Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Predné stierače


Diesel

Recommended Posts

Chcem sa poradiť s majiteľmi tohoto modelu či nemajú problémy s prednými stieračmi. Totiž stalo sa mi to niekoľkokrát, že väčšinou pri zapnutí sa ramienko divne pretočí a poskočí po skle s výrazným rachotom. Ďaľšie zotretie už býva normálne. Trocha to vodiča vystraší.
Robilo to aj začiatkom jari pri chladnejšom počasí ale aj niekedy v lete. Nemáte podobné skúsenosti? Auto má asi pol roka najazdené iba občas nastierané.

Upraveno uživatelem Diesel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

a není spíš trošku přilepená pryž toho stírátka se sklu a jak se nechce pustit, tak to pak takto poskočí? Neparkuješ někde pod stromy, které pouštějí pyl a mízu?

Někdy, když je na okně bordel a pak do toho praží sluníčko, tak se stěrače obrazně řečeno připečou a pak je to první setření, pohyb, takový škubnutí. Normálně se s tím setkávám na všech vozech co parkují venku, zejména na sídlišti.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som čosi podobné.U mňa teda išlo o to ,že stierače o seba vo vrchnej polohe štrajchli.Vyriešil som to jednoducho a to tak,že som stierač odskrutkoval z toho nazvime to " tisíchranu " a pootočil som ho o pár zúbkov do tej strany ,aby o seba neštrajchali.....záležitosť piatich minút.

Treba pootočiť ten správny stierač.Bolo to zle nastavene od výroby.Ak by to bol teda Tvoj problém.Skús si to natočiť na mobil a pustiť spomalene ,uvidíš ,kde je problém.

Upraveno uživatelem jaslov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To jaslov.

Dnes pri návrate z dovolenky nás niekoľkokrát prekvapil lejak. Zistil som, že ten problém sa objaví pri rýchlom stieraní, buď keď je prepínač na najväčšiu rýchlosť alebo pri automatickom chode pri veľkej rýchlosti stierania. Ako si to povedal, stierače sa štrajchnú v spodnej časti. Potom odskočia a hrozne rachotia. Ako si poradil mám to aj natočené ale neviem ako to spomaliť, dám to dcérke nech s tým niečo urobí. Nemohol by si nafotiť tú základnú polohu stieračov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 8. 2019 at 19:32, Diesel napsal:

To jaslov.

Dnes pri návrate z dovolenky nás niekoľkokrát prekvapil lejak. Zistil som, že ten problém sa objaví pri rýchlom stieraní, buď keď je prepínač na najväčšiu rýchlosť alebo pri automatickom chode pri veľkej rýchlosti stierania. Ako si to povedal, stierače sa štrajchnú v spodnej časti. Potom odskočia a hrozne rachotia. Ako si poradil mám to aj natočené ale neviem ako to spomaliť, dám to dcérke nech s tým niečo urobí. Nemohol by si nafotiť tú základnú polohu stieračov?

Samozrejme zajtra nafotím a hodím to sem.Bolo to presne tak ako hovoríš.Pri veľkej rýchlosti stieračov o seba štrajchli a s rachotom odskočili.Pootočil som stierač oproti šoféra už neviem presne o koľko zúbkov 2  ,3 , alebo 4 smerom k spätnému zrkadlu len to nesmie byť veľa ,aby stierač nešiel pri konečnej polohe  mimo skla.Pokiaľ je to v záruke treba to dať spraviť do servisu ,pretože v krajnej polohe stierače zastaviť nejdú.Ja som zámočník ,takže pre mňa to nebol problém.Podarilo sa mi ten stierač stiahnuť  z kužeľa aj bez malého sťahováčika v tzv.servisnej polohe stieračov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len tak pre zaujímavosť a predstavu ako sa dáva dole stierač:Nie je to Peugeot 2008 tam sú stierače opačne aj stierajú do opačnej strany  ,ale ide len o to že princíp demontáže je v podstate rovnaký.

 

Upraveno uživatelem jaslov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi naozaj takéto značky tam mám. Upozornil ma na to v autoservise prijímací technik. Nepotešil ma však s výrokom, že je to zdĺhavejšia oprava a termín až v septembri.

Skúšal som ďaľší autorizák, v ktorom pre tie isté kapacitné obmedzenia mi poradil, že mi to môžu spraviť hoci kde, že to na záruku nemá vplyv.

Tak som uvažoval či sa neodvážim na to sám, veď môjho Péťu 306 som roky reparoval sám.  Pri týchto úvahách ma trocha zneistil fakt, že tieto stierače sa nedajú zalomiť do stabilného kolmého úhla aby som potom montáž zvládol bez škrabancov po kapote a okne. Sťahovák si zapožičiam, aj keď môj známy ktorý je akoby poradca pri mojich opravách konštatoval,že na to netreba žiaden sťahovák.  Ako by sa zišla kniha "Ako na to" vo verzii 2008.☹️.   Neviete poradiť nejakú fintu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno o 2008-ke. Túto fintu poznám ale myslím pri demontáži celého stierača z tisíchrana, tento je dosť napružený na sklo. Niektoré stierače sa dajú odklopiť od skla až do stabilnej polohy a potom hlavne pri nasádzaní to napruženie neprekáža. Síce vidím, že aj na tom videjku je to tak isto ako to mám ja.🙄

Upraveno uživatelem Diesel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...