Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Praskly klinovy remen, nejde nastartovat


Ronass

Recommended Posts

Ahoj.Chci se zeptat,zda nekdo nekdy nemel ten samy problem. Prasknul mi po ceste z prace klinovy remen.dojel jsem domu,dal dobit baterku.druhy den jsem nastartoval a dojel ke znamemu na zvedak vymenit remen.bohuzel se nam nepodarilo remen nasadit,byl kratky.tak jsem chtel zajet pro jiny,ale uz jsem nenastartoval.auto toci,ale nechytne.diagnostika zacla hlasit neni signal od snimace klikove hridele.vymenil se snimac,ale auto stale nelze nastartovat.stale pise chybu snimace klikove hridele.po smazani chyby se hned zas objevi.nevi nekdo,jestli se mohlo neco posrat kvuli toho, ze jsem jel bez klinaku? rozvod asi preskoceny neni, jelikoz na start sprej motor jede.jedine co jsme jeste udelali,ze jsme odpojili konektor od kompresoru klimy,ale to snad nema stim nic spolecneho.diky za pripadnou radu.Jeste jedna se o Peugeot 307 2.0hdi rok 2003

Upraveno uživatelem Ronass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozrite rozvody 

hlasilo ti spatnu synchronizaciu 

pozri na diag v live data 

otacky motora ak pri startovani to bde ukazovat otacky snimac kluky je ok

potom pozri ci mas synchronizaciu pri startovani , pise tam bud ano alebo nie ak bude nie chodte na rozvody 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on ma snimac kluky na zotrvaku nie na remenici 

takze remen sa na neho nema ako dostat 

pokial ide o RHS motor 

a pokial ide rhr 100 kw  tak tam to mozne je 

a to sme sa ani neopytali o ktory 2.0 hdi ide 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zitra zavolam tomu mechanikovi,at zkontroluje rozvody.sice mi porad tvrdi,ze rozvodama to 100 procentne neni.ale ja si taky myslim,ze se jedine mohlo stat,ze preskocil rozvod.pak uz jen snad neco v ridici jednotce,kdyz nejde signal do cidla. ale to se mi nezda.zatim dik za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no snimac kliky je prave na druhe strane na setrvaku.to jsme taky mysleli,ze klinak poskodil snimac jak byl namotany.takze poskozena kabelaz asi nebude,jelikoz je nekde jinde.porad si myslim,ze tim jak se roztrhal,tak vletel do rozvodu nebo se neco seklo a trhlo to rozvodama.myslim si ze se remen roztrhal diky klime,ze se sekla.klinak totiz byl jeste nedavno kontrolovany,a byl ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze mas starsi 2.0hdi 8 ventil  RHS a tam je snimac kluky na zotrvaku takze remen ho nema ako poskodit 

cize pozri tie startovac otacky a synchronizaciu 

ak bude ukazovat synchronizacia-nie (pri startovani) a bude ukazovat otacky motora  (ze tam nebude nula)snimac kluky vtedy dava implzy rj motora,

  tak dat rozvodove dekle dolu

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok,diky moc za radu.jen nevim,jestli ta diagnostika od meho znameho to umi.nema origo peugeot. ale kdyz tak to dam nekomu jinemu.pak se ozvu jak jsem dopadl.jen jsem jeste zapomnel dodat,ze ten snimac se pry ted vzdy obevi hned po vymazani i bez startovani.vymaze chybu,vypne klicek,zapne zapalovani a je tam.to je divne.pak uz fakt jedine ridici jednotka asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otacky ukazuje kazda diag ak to neni len citacka chybovych kodov

t synchronizaciu nemusi kazda ukazovat 

kukni este tu lavku v ktorej je kabelovy zvezok co je nad kompresorom  nad olejovym filtrom

ci to tam niekde nesvaclo tym remenom 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alebo odpoj konektor snimaca otaciek

a multimetrom meraj odpor na tych dvoch  pinoch msi ti to tam ukazat nejake kiloohmy(myslim merat konektor v aute  nie na snimacu ,ale to ti je zrejme jasne )

ak neukaze nic nekonecno niekde je preruseny kabel ale s tymi otackami je to jednoduchsiee

alebo moze este ukazat odpor blizky nule to by boli tie dva kable v skrate 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma dobrou diagnostiku,jen ne primo na peugeoty.ten svazek zkontroluju jak rikas nad kompresorem.na to jsem se nedival,nevim ani ze tam nejaky je a ze muze mit stim neco spolecneho. jinac promerit kabel od snimace z ridici jednotky pokud tam neco jde,to jsem mu rikal.ale je to mechanik a ne eletrikar,tak prave nevi ty hodnoty atd.ale to si zas umim promerit sam.fakt diky za rady.aspon ted vim,na co se mam zamerit.diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak se vracim k tematu.Konecne po trech tydnech od poruchy jsem dostal spravene auto od mechose,konecne na to mel cas 😂 . konecne jsem ho donutil sundat dekl od rozvodu. takze nakonec rozvody preskocene o jeden zub.kousky klinaku namotane az nekde nahore rozvodu.nastavili se ynovu rozvody,vymenil projistotu i rozvodovy remen a auto zase slape jak hodinky.tak jsem hlavne rad,ze to bylo preskocene jen o zub a ne potkane.jinac diky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...