Jump to content
slimboy

plastovy kryt pod naraznik 7013 EF (308 T7) - pozor na neoriginalne verzie

Recommended Posts

Ahojte. Nemate niekto skusenost s kompatibilitou neoriginalnych plastovych krytov pod naraznik na P308 T7?

Chcel som vymenit moj rozbity plastovy kryt pod naraznikom za novy a objednal tento (vyrobca LKQ). Ale ked som ho siel namontovat, tak som zistil, ze namiesto dvoch montaznych bodov na samorezky vpredu na rohoch su velke diery s priemerom cca 30 mm a teda niet to v tych miestach ako uchytit. Ani na dalsich miestach nie su tie montazne body zosilnene pre samozrezky tak ako na originale, ale tam by sa to aspon dalo uchytit. Kedze sa mi to nepozdavalo (ten neoriginal kryt je aj asi trikrat tazsi ako original a teda by nedrzal s tymi zvysnymi skrutkami dostatocne pevne), tak som hladal aj v inych e-shopoch a napr. aj autorozvody.cz ponuka nahradny kryt pre 308 T7 od vyrobcu Klokkerholm, ale tiez s dierami, a teda nekompatibilny s mojou 308 T7, aj ked v zalozke "OE cisla" uvadzaju "7013 EF".

Nemate s tymto niekto uz skusenost? Podla ServiceBoxu (screenshot dole) su pre vsetky 308 T7 len dve verzie tohto krytu a vyhladal som si aj verziu 7013 EG a ani ta nema tie diery.

Nasiel som este nahradny kryt aj od vyrobcu BLIC a ten je podla fotky urobeny tak ako ma byt (bez dier) a pri nom na stranke tiez uvadzaju, ze je to nahrada za 7013 EF. Len si nie som isty ci je to realna produktova fotka a velmi sa mi uz nechce robit dalsi pokus s objednavanim macky vo vreci. Nekupovali ste prosim niekto ten BLIC, ze ci naozaj ma montazne body namiesto dier?

P.S. Pripajam aj fotku rozdielov tych montaznych bodov - cervenou oznacene montazne body na original kryte, modrou na neoriginal.

kryt_P308.jpg

kryt_P308_servicebox.jpg

Edited by slimboy