Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307 2.0 HDI odebrání DPF - projde emise?


Blystar

Recommended Posts

No, dobrá diskuze o ničem. Jen pro info, 3 vadne čidla, tlak a teplota egr a cidlo na nadrzi, ktere pocita otevreni vicka, podle toho systemove odpocitava, kolik aditiva je pro dpf. Po vymene cidel zjisten total nepruchozi dpf, jde na vymenu a prazdna nadrzka na aditiva, takze doplneni. Toto by melo vyresit antipolution fault. Mimo jine jsem zjistil, ze mi egr zaslepil uz predchozi majitel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahojte, zapojim sa do debaty, uz sice urcite vyriesenej, ale predsa niekomu mozno pomoze. Mam 307 sw, 2.0 HDI 79kw, auto mam nieco cez 5 rokov, je to dovoz z Holandska. Po par mesiacoch po kupe mi zacalo hlasit FAP filter. Po ,,diagnostikovani´´ ze to moze byt upchaty Fap filter ( skusit vycistit, ak nie vymenit za novy) alebo ,, len´´ chybajuca mocovina, som neriesil a siel si dat tento problem odstranit na trvalo. Nezaobislo sa to teda ani bez upravy riadiacej jednotky. Problem vyrieseny, a cez emisnu preslo bez problemov 2x. Naposldy pred necelymi dvoma rokmi. Dalsia ma caka niekedy februar - marek 2020. Takze neviem, uvidime co bude, kedze sprisnovali emisie. A dalsi problem, ktory mozno niekomu pomoze, pred casom mi zacalo hlasit Antipollution Fault, diagnostika ukazala nieco ohladne zlej polohy plynoveho pedala. Co den sa to zhorsovalo, jazdil som na tom dennodenne do prace tam aj spat cca 60km a bol to zazitok. S autom trhalo, otacky lietali az jedneho dna zhaslo. Ale odpojil som snimac regulatoru tlaku paliva a auto som nastartoval a dosiel do prace ako keby nic. Takze k veci, boli dve moznosti, bud regulator tlaku paliva je vadny ( nachadza sa na vysokotlakovom cerpadle) alebo snimac regulatora tlaku. 50:50. Takze som vyskusal vymenit regulator tlaku paliva ( plna cena 160 Eur) a, auto trhalo dalej. Diel sa neda vratit, takze som si ho musel nechat. Tak slo sa do vymeny snimaca regulatora tlaku, dalsich cca 160Eur ( nachadza sa na palivovej rampe) a ... tadaaaa, auto ide. Takze mam doma povodny regulator, ak by niekto nahodou potreboval. A ako som sa uz vo viacerych castiach fora docital, tak radili zaslepit EGR ventil, tu radu som dostal tiez a aj som to vykonal. EGR ventil, som mal zaneseny bordelom, vycistil som ho a zaslepil. Neviem, ci niekto uz zaslepoval ten ventil, no na mojom aute sa nachadza zo zadu motora. Takze dostat sa k nemu, je tazke. Ak by som to mal robit len koli nejakej rade, ze auto bude mat lepsi tah, alebo inu blbost, nesiel by som do toho. Nasiel som navod, kde radili motor na strane rozvodou vyvesit zo zavesenia motora, no nastastie to nieje nutne. Neviem na kolko je jednoduhsie moje riesenie, no ide to aj bez toho. Ja som demontoval stierace, kryciu listu ktora je pod stieracmi, odpojil konektor motorceka stieracov, demontoval celu tu konstrukciu kde su uchytene stierace. Proste komplet vsetko von. Je to par skrutiek, takze to bola pohoda. Musel som demontovat aj tu ZLTU CAST ( obrazok je ilustracny), pretoze ta cast nepresla popod sklo a nechcel som prist o celne sklo. Co bolo zlozitejsie, tak to bolo to, ze som musel dat dole saciu hadicu z turba. Vlastne koli nej som daval dole aj celu tu stieracovu cast. Ta hadica sa rozpaja sponou v strede motora, a potom uz ide az dole , je v tvare U [ vid. Obr. 1 ] Na turbe drzi jednou skrutnou , myslim ze M10. Ja som si dal dole koleso a aj podbeh, nech mam dostatok priestoru, kedze navod som ziaden nemal a len som tapal kde je ako uchytene. Potom uz len hadicu tahat tak aby sla, samozrejme smerom hore, ale este predtym, som si zalepil tu nasavaciu cast turba paskou, aby mi tam nahodou nieco nepadlo. Nahoda je svina. Treba pouzit troska sily s rozumom a ona pojde. Je plastova, takze sa velmi nepodda, ale ostatne casti ju pustia. Prikladam obrazok, do akej polohy som ju dostal a potom uz sla. Fotka je rozmazana, ale myslim, ze vidno co treba. [ vid. Obr. ] Prikladam aj fotku EGR ventila, mal som dole celu tu cast [vid. obrazok EGR] dokopy 4 skrutky + spona. Spona je taka ta spajacia, nie klasicka eska paska, ci ako sa to nazyva. Spojit je ju problem bez origo kliesti, pretoze tam nieje priestor. Rozpojit nieje problem a ked som ju spajal do kopy, tak som si na tej spone obrusil a hrany, na jednej strane navrtal dierku a pouzil som ploche klieste, ktorym som konce ohol do vnutra. Posobi to stasne a kym som to vsetko vyrobil a spojil, tak presla asi dobra hodina, no podarilo sa to. Spona [vid. Obr. 2]  Na spojoch su podlozky, takze sa da zaslepka vyrobit podla nich, bez problemu. Ja som mal taky plech, asi 1,5mm a z neho som to vyrezal. Zaslepil som rovno privod pred EGR ventilom. Vyrobena zaslepka [vid. Obr.3] Ale da sa kupit aj niekde z netu. A potom vsetko naspat :) Treba si zapametat, co ide najskor, lebo ja som nieco poskladal skor a potom som to musel znova rozoberat :D 

Prikladam este fotku, kde sa nachadza regulator tlaku, miesto oznacene zltym kruzkom a snimac je na palivovej rampe oznacene cervenou farbou. 

Ak ma niekto problem s antipollution fault, trha mu motorom, svojvolne si to pridava pocas jazdy, po radach co boli popvedane mne, skuste si odpojit konektor snimaca regulatora tlaku, ak sa zmeni jeho spravanie, mohlo by to byt ono. Ale na 100% nieje asi nic iste. 

 

Snad to niekomu pomoze, ak je to chaoticke, s pravopisnymi chybami, tak sa ospravedlnujem.

hdi.JPG

IMG_20190921_103738.jpg

IMG_20190921_103751.jpg

motor_4.jpg

IMG_20190921_103557.jpg

IMG_20190921_093634.jpg

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viem ze to vyznie ako slovickarenie 

ale treba to nazyvat spravnymi pojmami lebo si to niekto zameni ,odpoji regulator tlaku a motor nenatoci 

snimac tlaku  paliva (cize ten snimac na railu )

a regulator tlaku paliva ( DRv ventil na cerpadle )

inak prinosny prispevok ,urcite niekomu pomoze 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...