Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodovka Eat 8


Vlada_dv

Recommended Posts

Tak to musím taky zkusit, protože s autem jezdím tak jako s jakýmkoli v minulosti a ještě se mi to nepovedlo. Nevím jestli plyn pouštím pomalu nebo rychle. Nepřemýšlím u toho.

Funguje ale třeba to (nevím jestli to víte všichni), že když klepneš nohou na plyn pedál a pak ho sešlápneš, tak podřadí. Nevím, jestli máte všichni pádla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem to teď na 50 km trase otestoval. V jiném režimu než ECO prostě plachtění nejde docílit ať pouštím plyn jak chci. Zato v ECO, to po ubrání plynu dělá skoro vždy. Nedělá to jen když jedu do kopce, jinak rovinka + z kopce vždy pokud nesáhnu na brzdu. To ECO jsem dnes vyzkoušel poprvé a je to zvláštní pocit, jako bych někde ztratil minimálně půlku motoru 😁 Ale co, koupil jsem si zmrzlinu, pustil jsem si ČR Vltava a kochal jsem se 😁

Jinak co se týče tankování, abych řekl pravdu tak ani nevím, jaké palivo je pro můj motor doporučeno. Při předání auta mi bylo řečeno, abych tak co třetí nádrž natankoval nějakou 98 a víc. Nic jiného než 100 oktan a EuroOil 98 Super Plus jsem tam ale ještě nedal a ani nedám. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hernajs jak to čtu, tak mám asi nějaké jiné auto s jinou převodovkou:D Jo, je to 3008, ale žádné jízdní režimy ECO a NORMAL jsem nikde nenašel, mám jen tlačítko "Sport" a ovladač Grip control. :myslim

A co se převodovky týče, plachtění jsem nikdy nezažil, chová se jako manuál s permanentně zařazenou rychlostí, při zpomalování postupně podřazuje a brzdí motorem - pravda jen málo, ty odpory jsou dneska minimální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom bude hrát  roli určitě i typ/verze motoru, případně výbava, a kdy to vylezlo z fabriky :myslim Každopádně buďte rádi, že to řadí, jak to řadí (ať už tak, nebo onak). Až to začne kopat, nebo přestane řadit, tak to budou teprve starosti :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Myslím si, že se to liší dle výbavy, kde je ještě dodatečně aktivní podvozek atd. No a co se týče EAT8, vypadá to, že to bude jinak naladěno model od modelu jinak, takže těžko říct... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi je to ruzny, proto by me zajimalo, jak to ma jina letosni 5008. Ale dle Vevryska by to melo plachtit vsem, coz je teda divny. Dneska jsem najel jen par km po meste, ale opravdu zalezi na rychlosti ubrani plynu. Pokud sundavam nohu pozvolne, tak to plachti, pokud sundam rychle brzdim motorem. Jen se na to musi clovek soustredit, nez si zvykne.

Ted jeste vyresit obcasne delsi starty. Nekdy to dela hehehe nez to chytne, asi jako kdyz v zime nenazhavi. V servise se s tim nikdy nesetkali, diagnostika nic. Zacinam mit podezreni na baterku respektive divny inteligentni dobijeni. Ale auto jezdi 2-3 denne 3km tam a zpet a 2x tydne dlouha trasa. Za 8 mesicu mam najeto 16 tis km, takze to nebude ucourany. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušejte ještě pokud chcete plachtit po sundání nohy z plynu na plyn jen jemně brnknout,aby převodovka věděla ,že má plachtit. V režimu ECO by to mělo fungovat.

Co se mi ale nezdá podle vložené tabulky,že v režimu ECO je podvozek nastavený na měkké odpružení jako v režimu Komfort. Jezdím  70% v režimu komfort už kvůli měkkému podvozku a nádhernému žehlení nerovností jak mám rád tak i přiměřené reakci na plyn. Pokud nedej bůh nechtěně přepnu na ECO tak,že mi z auta udělá verzi HTP je věc první,hlavně je ale cítit,že nejsou až tak tlumené nerovnosti na vozovce.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, doctortom508 napsal:

Ale auto jezdi 2-3 denne 3km tam a zpet a 2x tydne dlouha trasa

U inteligentního nabíjení je to úplně jedno, jeké jezdíš trasy. V rámci úspory udržuje baterku "nenabitou". Co kdyby jsi chtěl brzdit motorem, kam by pak tu energii navíc nacpal :bacha, kdyby byl akumulátor nabitý. Pro životnost baterky ji prospěje připojení na nabíječku - často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ozzy56 napsal:

zkušenost--po 80 km jízdy připojím nabíječku Bosch k baterii a nabíjí to cca 6 hodin do plna 😯 f.u.c.k.

Kolega z práce si teď koupil nového Dustera a hned odpojoval jeden konektor u baterky a jeden u zámku kapoty.... Už mu to dobíjí "neinteligentně"....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych přidal nějaké poznatky k EAT8 na mojí 508 v 1.6 puretech. Před časem jsem řešil, že mi z 2 na 3 řadil automat znatelněji, než bych si představoval. Žádné hrozné cukání se nekonalo, jen jsem to trochu pod zadkem poznal 🙂 Po hezkém vysvětlení práce automatu na první straně tématu, jsem nějak přišel k závěru, že se mi vyplácí mít na plynu v jistý okamžik opravdu pevnou nohu, resp. zbytečně s plynem nepohybovat. Po delším pozorování se mi zdá, že automat opravdu začal řadit z 2 na 3 tak jak bych si představoval. Obecně bych řekl, že změnu rychlostí poznám jen opravdu při prudké akceleraci nebo sportovnější jízdě, což neberu jako negativum, ba naopak je to sympatické. K tématu plachtění jsem zjistil, že mi moje 508 plachtí skutečně jen v režimu ECO. Včera jsem jezdil P5008 v allure s 1.5BlueHDI a ten uměl plachtit i v režimu NORMAL, což mě zprvu překvapilo, ale jak je popsáno výše, každý model to má asi jinak naladěné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...