Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodovka Eat 8


Vlada_dv

Recommended Posts

Guest Petr 3008

@doctortom508  Hafity psal u Dacia Duster u Peug něco takového dávno nefunguje.  U Dacie je svět ještě asi v pořádku 😆.

K EAT - shoda se určitě nenajde, to chování je fakt asi jiné kus od kusu 

Upraveno uživatelem Petr 3008
chybný text
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

..mno tak 1.5 BHDI Rifter 2020 s AT8 plachtí taky... ..ALE jenom úplně studenej a chvíli. Jak se motor trochu ohřeje, tak přestane a nejde ho donutit znova plachtit... ...jsem si o víkendu zapomněl doma dálkáč od Webasta ... Tak musel párkrát startovat úplně studenej....

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, BubakGS napsal:

..mno tak 1.5 BHDI Rifter 2020 s AT8 plachtí taky... ..ALE jenom úplně studenej a chvíli. Jak se motor trochu ohřeje, tak přestane a nejde ho donutit znova plachtit... ...jsem si o víkendu zapomněl doma dálkáč od Webasta ... Tak musel párkrát startovat úplně studenej....

Presne tak to robí aj mne na 5008 1.5 BlueHDi  EAT8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím,

snad se to tu už neřešilo (nejsem si toho vědom), mám 2 dotazy k převodovce:

1) když zastavím a nechám zařazeno "D", tak se převodovka chová jako s vymáčknutou spojkou, tedy jakoby se zařazeným neutrálem? Pocitově to tak vypadá. Je vhodné takto stát třeba na křižovatce?

2) co se vlastně stane při zvolení parkovacího režimu "P"? Je slyšet znatelné cvaknutí a nějak se zablokuje převodovka a auto se nerozjede (z kopce). Může se takto auto nechat stát třeba ma mírném kopečku, když není zatažená parkovací brzda?

 

V návodu od auta jsem to nějak nenašel...

Děkuji za odpovědi.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Agrafik napsal:

2. Není vhodné mít i v mírném kopci jen "P" bez parkovací brzdy. Pak je celá váha auta na blokovacím kolíku. Tedy ruční brzda vždy.

Ruční brzdu používám, spíš mě i zajímalo, co je to cvaknutí, tedy blokovací kolík a co vlastně zablokuje. Na garanční prohlídce jsem se ptal přejímacího technika a ten vůbec netušil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Agrafik napsal:

Já nevím, ale mě udrží měnič i v kopci bez brzdy.

jasne ze jo, ale pokud to mas casto na trase takto, tak tem lamelam to moc nesvedci a palis si i zbytecne olej. nehlede na to ze takhle musis byt porad ve strehu , auto hold zastavi,podrzi a automat se prepne do (N) a plati to samo i z kopce 😉

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...