Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dvouzonová klima - správné chování?


MrInfro

Recommended Posts

Hezké odpoledne,

koncem minulého roku jsem zakoupil 508SW 2012 2.0 103kW.

Jak přišlo léto, tak jsem začal přemýšlet, jak vlastně má fungovat klimatizace.

Mnou pozorované chování je následující:

nastavení teploty nekontroluje na jakou teplotu se má vzduch v kabině dostat, ale teplotu na výdechu.

Je to normální?

Defakto jsem se snažil následovat doporučené hodnoty a tudíž při 32 stupních venku jsem si nastavil v kabině 25. Při této teplotě šel z výdechů teplý vzduch a klimatizace navíc ani moc nefoukala.

Obecně jsem odpozoroval, že auto nastavení klimatizace ovládá větrák trochu prapodivně. Pokud je venku horko a nastavím 23 stupnu, větrák se bude sotva točit.

Klimatizace je doplněná, studený vzduch také zvládá, pokud například pustím max AC tak skutečně chladí, byť bych čekal že bude chladit ještě více.

Může být nějak divně nastavená řídící jednotka?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to chtít diagnostiku a zkontrolovat stav teplotních/slunečních čidel v interiéru, jestli udávají správné hodnoty :myslim 

Klima se v 508 chová úplně stejně, jako v jiných autech.

Edit: Mám nastaveno celoročně 20,5 a "soft" režim. A i tak to v případě velkého rozdílu teplot fičí fest, než se to srovná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to nie je teplota v stupnoch, Peugeot to vola uroven pohodlia :) cize 25 stupnov neznamena ze vo vnutri budes mat 25 a klima to bude dodrziavat...ja bezne chodim na urovni od 20,5 - 21,5...ci je leto alebo zima a ci su deti v aute...jedine v lete pri nasadnuti do rozpaleneho auta zacinam od 25-26 a postupne to znizujem, aby to nefukalo velmi chladny vzduch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hours ago, MJSytic said:

Bude to chtít diagnostiku a zkontrolovat stav teplotních/slunečních čidel v interiéru, jestli udávají správné hodnoty :myslim 

Klima se v 508 chová úplně stejně, jako v jiných autech.

Edit: Mám nastaveno celoročně 20,5 a "soft" režim. A i tak to v případě velkého rozdílu teplot fičí fest, než se to srovná.

Zdravim kolegu Taboraka :)

bude potreba origo diagnostika od Peugeotu nebo by to mohla zvladnout i diagnostika u kolegy automechanika?

Dale dotaz, co si mam predstavit pod "soft" rezimem klimatizace.

Dekuji

13 hours ago, puq said:

Ono to nie je teplota v stupnoch, Peugeot to vola uroven pohodlia :) cize 25 stupnov neznamena ze vo vnutri budes mat 25 a klima to bude dodrziavat...ja bezne chodim na urovni od 20,5 - 21,5...ci je leto alebo zima a ci su deti v aute...jedine v lete pri nasadnuti do rozpaleneho auta zacinam od 25-26 a postupne to znizujem, aby to nefukalo velmi chladny vzduch...

Na neco takoveho jsem mel podezreni, ze to nebude uplne striktne dodrzovana teplota. Ja osobne udelal dobrou zkusenost s 22 - 22.5 v paracich a vetrak tak na 75 procent.

Z 20 na klime sem bohuzel dostal teploty takze tam sem opatrnej

Dekuji za vyjadreni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v několika autech jsem už měl tu čest se vozit a chování klimatizace mi přijde v podstatě stejné jako jinde. Komfortně si připadám při nastavení na cca 21st.-22st. Kdybych nastavil 25st. tak je ze mě hovězí ve vlastní šťávě :D. Proto si myslím, že s klimatizací nic nemáš, jen si postupně najdeš hodnotu která ti vyhovuje 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...