Jump to content
Stano308

FAP 181tis km foto, nazor?

Recommended Posts

Zdravim Vas. Chcem sa spytat dnes som popri vymene oleja dal dole aj FAP. 

1.6 e-hdi 82kw 308 SW

Vy co ste riesili vymenu Fapu su tamnenake indikacie co ste si vsimli ako ma a nema vyzerat FAP pred smrtou? 

Podla pocitaca mam 181tis km. Auto je 10mesiac 2012 na fape je datum 6mesiac 2012.  Takze asi bude od vyroby. Regeneraciu mi robi podla kontrolky a nulovania kazdych 450 - 510km 

Aditivum som si dolieval Eolys 2gen pred asi 10tis km. Vtedy ale pri nulovani cez diagnostiku vypisalo zivotnost FAP este na 1000km. Mozno to ale bolo koli nizkej hladine aditiva. 

Cez kompresor som fukol spatne do Fapu a prietok vzduchu ma celkom dobry. Nesli z neho ani ziadne sadze. 

Velke iluzie si ale nerobim, viac ako 200tis sa asi nedozije. 

Zaujima ma este co je ta vrchná napln vo filtri ktora zostala vnutri? 

IMG_20190721_135548-600x800.jpg

IMG_20190721_135627-800x600.jpg

IMG_20190721_135535-600x800.jpg

IMG_20190721_135530-600x800.jpg

Edited by Stano308

Zatial funguje normalne :D

Zaujimalo ma to preto lebo kolega vytahoval fap z BMW 3.0d a tam nebolo vidiet ani tie dierky, koli upchatiu mu odislo turbo a filter daval cistit. Filter sa vratil ako novy, respektive vyzeral asi tak ako moja spodna cast fotena cez vyfuk. Ako siva tehla. Tak koli tomu som sa pozrel na moj FAP

Upřímně? Mám najeté na 508 podobné km a jestli ten můj FAP vypdadá podobně, tak SUPER a mám klidné spaní ;) Pokud ti to regeneruje po tak dlouhé době, tak bude zatím všechno OK :myslim  Co jsem se dočetl, tak tahle generace filtrů už dokáže vydržet klidně 240tis. Ono to záleží i na tom, v jaké kondici je motor (jak moc kouří) a jestli se s autem jezdí tak, aby mohlo v klidu dokončovat regenerace. Když se k tomu přidá klidná jízda s lehkou nohou a tím pádem nízkou spotřebou, prodlužuje se životnost filtru celkem zásadně ;) 

Za mě vypadá luxusně a čistě - není popraskaný, keramika drží tvar včetně kanálků, nevidím důvod aby nefungoval dál, vůbec bych se toho nebál  - bohužel co jsem viděl svůj tak je zanesený jak jetel tak budu řešit jak dál, to se tímto jako novým nedá srovnat