Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

VTi - olej , spotreba, riesenie


TommyC4

Recommended Posts

Ahojte.

dlhodobo citam ako mate problemy s VTickami. Bol som majitelom 1.4VTi a problem som objasnil a vykoumal.

to ze PSA odporuca do 1.4/1.6VTi olej Total 0w30 first / 5w30 ineo je pekne. Ale pekne na <->.

motor ako taky pochadza z dielne BMW a PSA si ho modifikovalo na svoj obraz - motory z rodiny Prince.

oleje od Totalu su pre tieto motory NEVHODNE. Maju znizenu HTHS viskozitu co tym motorom nerobi moc dobre. To , ze funguju v HDI je Ok ale aj na to mam svoj nazor. 

BMW pouzivaju oleje Mobil , konkretne ESP formula 5W30. Ked tento olej nakombinujete s 95oktanom+VIF , ideálne 100oktanom. Zmizne 80% problemov.

druhy problem je vymena oleja.

treba ho menit po max 10000km. 

Caro VTI je v tom, ze olejova mierka stoji za uplnu rit a 99% mechanikov meria hladinu po 30sekundach.

olej vzdy a zasadne treba merat po 30min kedy je kompletne steceny. Odporucam zaroven vymenit idiotsku mierku oleja za

mierku z MiniCoopra. Ta meria fantasticky a presne.

ked dodrzite vsetky tieto moje pokyny, za 10000km dolejete max 0.7dcl oleja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...
V 21. 7. 2019 at 10:43, TommyC4 napsal:

Ahojte.

dlhodobo citam ako mate problemy s VTickami. Bol som majitelom 1.4VTi a problem som objasnil a vykoumal.

to ze PSA odporuca do 1.4/1.6VTi olej Total 0w30 first / 5w30 ineo je pekne. Ale pekne na <->.

motor ako taky pochadza z dielne BMW a PSA si ho modifikovalo na svoj obraz - motory z rodiny Prince.

oleje od Totalu su pre tieto motory NEVHODNE. Maju znizenu HTHS viskozitu co tym motorom nerobi moc dobre. To , ze funguju v HDI je Ok ale aj na to mam svoj nazor. 

BMW pouzivaju oleje Mobil , konkretne ESP formula 5W30. Ked tento olej nakombinujete s 95oktanom+VIF , ideálne 100oktanom. Zmizne 80% problemov.

druhy problem je vymena oleja.

treba ho menit po max 10000km. 

Caro VTI je v tom, ze olejova mierka stoji za uplnu rit a 99% mechanikov meria hladinu po 30sekundach.

olej vzdy a zasadne treba merat po 30min kedy je kompletne steceny. Odporucam zaroven vymenit idiotsku mierku oleja za

mierku z MiniCoopra. Ta meria fantasticky a presne.

ked dodrzite vsetky tieto moje pokyny, za 10000km dolejete max 0.7dcl oleja

Poprosím typ mini-coopru 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...