Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prahy


Kordy

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

No, to je bohužel pravda... onehdá jsem koukal po zimě, kolik bordelu, hlíny a kamínků je na nápravnici mezi silentblokama ramene... a všude kolem. Podle toho to tam taky bohužel vypadá. Ale nevím, jak se tomu bránit, asi to nejde. A pak má člověk dilema, jestli když v zimě mám auto v sice nevytápěné, ale částečně v zemi zapuštěné garáži, kde skoro nikdy nemrzne, tak je sice dobrý, že nelezu do auta promrzlýho na šutr, který startuju a má pořád pár stupňů nad nulou, ale všechen ten binec na spodku tam zase roztaje takže to je pořád v mokrý břečce... a to se snažím sníh z prahů a podběhů před zajetím do garáže sklepnout, nebaví mě tam mít pořád potopu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Nedávno jsem četl nějaký článek (asi v SM), doporučovali nechat udělat klidně hned u nového auta. Na záruku by to prý nemělo mít žádný vliv. Já nevím, nijak jsem to nezjišťoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když na to budeš mít koruny tak to můžeš nechat opakovat každý rok ale to bys za chvilku byl otrokem toho auta.  Když to uděláš na novém tak podruhé za 3 a potřetí za 5 od druhého to jseš na osmiletém autě, když to uděláš na 5 ti letém tak za 5 podruhé a pak už to je zbytečné. Jo vyčistit ty známý místa kde se bordel drží při každém přezouvání se může vyplatit protože opravdu většina aut začne hnít tady od těch míst. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 nojo. no... tak ta garáž vytápěná není, ale je zezadu ve svahu a je v ní tepleji, teplý auto ji vždy ohřeje a zapuštění v zemi teplotu pomáhá držet. Jako jasně sníh většinou roztaje... zase ale to auto má 17 let a ještě neshnilo a abych kvůli tomu každý ráno ometal, škrábal a sedal do totálně zmrzlýho auta.... navíc sice jezdím v podstatě denně, ale v nejbližším okolí se nesolí, takže co přivezu z města se přinejmenším naředí čerstvým sněhem no... 

Vlastně to je spíš jen takový povzdech... chápu, že to není ideální, ale nechcávat kvůli tomu auto zasněžit a promrznout nebudu. Spíš je opruz, že tyhle problematický místa nejsou pohlídaný a vyřešený... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, vím co myslíš, mám tak postavenou chatu ve svahu, takže nemusím vypouštět ve sklepě vodu na zimu, protože tam nikdy nebylo pod nulou :super

mít dneska tu možnost, nechával bych auto v teplé garáži, aby to vyhovovalo mi jako člověku, dneska je auto spotřební zboží, není tak nedostupné, jak to bylo kdysi, radši bych sedal do teplého auta a rezavění bych až tak neřešil :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím, tak si tak v práci včera brouzdám těmito stránkami a když jsem si přečetl tohle téma, šel jsem dnes poklepat na prahy.

Výsledek je, že jsem mazal rovnou zase sem s dotazy.

 Protože to zní dutě posledních cca 50-60 cm, bude asi lepší to udělat dřív než později, dokud je to k čemu přivařit.

Takže, co mne čeká, komplet výměna nebo to nechat nějakému autoklempíři naohýbat a vyvařit ? Na kolik ( zhruba) mne to vyjde ? Jak jste to kdo řešili ? 

Děkuji za rady, začnu se poptávat po nějakém šikulovi po okolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 11. 2020 at 18:02, radim.1008 napsal:

Spodek, dutiny většinou po uplynutí záruky. A ten bordel za podběhy čistit klidně co půl roku při přezouvání. ;)

Po záruce už bývá pozdě,kór teď když máš i 5 let a více,hlavně to na záruku nemá vliv .

@Mejla

Jak je to staré?

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...