Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej, vymena


rass76

Recommended Posts

V 15. 5. 2021 at 11:19, Jonáš Jiří napsal:

 

image.thumb.png.762942a844763f24b448c557d674ae28.png

 

Nabiti akumulatoru .. ROFLOL .. to snad dela auto samo kdykoli se jede, nebo uz sem moc staromodni?

@Dave FryJa sem nabyl mozna mylneho dojmu ze je to prvni servis, obzvlaste na olej, az po padesati tisicich. Ja vim, oni to tak predepisuji. Mirne me prekvapilo ze tam ten olej neni rozepsany s cenou, ale on je soucasti ty systematicky operace za 5165. Alespon ja sem se pidil za kolik mi vymeni olej mimo termin (jen olej+filtr a drive) a tvarili se v autorizaku ze je to soucasti systematicke a pri rozpisu se ukazalo ze cena oleje je nasobne vyssi nez kdybych si kupoval litrovky v maloobchode. Prace zas ta ukrutne draha nebyla. To zase trochu zarazilo me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 7. 2021 at 21:36, xSilver napsal:

Nabiti akumulatoru .. ROFLOL .. to snad dela auto samo kdykoli se jede, nebo uz sem moc staromodni?

To už neplatí cca 8 let. Od té doby, co se používá "chytré dobíjení" to už právě žádná hitparáda není :(  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz maj tu nabijecku tak to pripoji jakoze "ozivit", nabijecka chytre projde check a zjisti ze to bylo uz vlastne nabity, no ale coz, 143.10 CZK je doma  .. neni potreba lijak staci kdyz kape .. a casem nakape na novou nabijecku 😛.

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To teda koukám,že se interval výměny u nových aut za těch 17 let co mám P307sw 1,6 pěkně natáhl. Já měl předpis 30 000km nebo 2 roky. Měním jednou ročně a nájezd 13-15000km. Olej není úplně černý a ubyde max 1cm na rysce. Náplň mám jen 3l. Měním sám a total 5w40 stojí 550,-kč 5l a filtr kolem 100,-kč . Hlavně to nechávám 2-3h vykapat,aby tam nezůstal starý olej. U nového motoru jsem měnil po půl roce ten první olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 7. 2021 at 21:36, xSilver napsal:

 

Nabiti akumulatoru .. ROFLOL .. to snad dela auto samo kdykoli se jede, nebo uz sem moc staromodni?

@Dave FryJa sem nabyl mozna mylneho dojmu ze je to prvni servis, obzvlaste na olej, az po padesati tisicich. Ja vim, oni to tak predepisuji. Mirne me prekvapilo ze tam ten olej neni rozepsany s cenou, ale on je soucasti ty systematicky operace za 5165. Alespon ja sem se pidil za kolik mi vymeni olej mimo termin (jen olej+filtr a drive) a tvarili se v autorizaku ze je to soucasti systematicke a pri rozpisu se ukazalo ze cena oleje je nasobne vyssi nez kdybych si kupoval litrovky v maloobchode. Prace zas ta ukrutne draha nebyla. To zase trochu zarazilo me.

A jak teď mení olej, vypouští ho spodem šroubem, nebo ho vysaji metodou vrchem, která je k prdu??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1

já si při stavu 3000 km vyměnil olej + filtr sám postaru šroubem na vaně,  bo když jsem se chtěl objednat v autorizáku, technik mi vysvětloval, že to není potřeba, tak jsem hovor ukončil..., teď bude 1. garančka při 9000 km a pak budu měnit po obvyklých cca 10 000, jak jsem zvyklý--u mě to vychází jednou za rok 😉

ty máš v servisu švagra :myslim tak u toho můžeš být, nee ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ještě jednou musím napsat, že olej se při výměně dolívá podle měrky v motoru--prostě postupně dolíváš, nastartuješ, aby olej vyplnil všechna mazací místa, vypneš motor, počkáš 10 minut a zase zkontroluješ podle měrky a popřípadě doleješ po MAX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše ozzy,nicméně kolik ti vyteče,tolik naleješ a pak podle měrky,mě zkrátka vyteče 5.2,tak doleju 5.2,záleží asi taky ,jestli stojíš na přesné rovině a hlavně je rozdíl,jestli jsi měl olej na měrce na max. nebo minimu.

Když ti vyteče 6,doleješ 6. Já si vždycky schovám tu 5L nádobu od zimní směsi do ostřikovačů,tam sleju vypuštěný olej a podle toho tam naleju nový.Zbytek podle měrky. Každopádně víc jak 6 jsem se nikdy u 130kw nedostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 8. 2021 at 21:35, ozzy56 napsal:

@Charlie 1

já si při stavu 3000 km vyměnil olej + filtr sám postaru šroubem na vaně,  bo když jsem se chtěl objednat v autorizáku, technik mi vysvětloval, že to není potřeba, tak jsem hovor ukončil..., teď bude 1. garančka při 9000 km a pak budu měnit po obvyklých cca 10 000, jak jsem zvyklý--u mě to vychází jednou za rok 😉

ty máš v servisu švagra :myslim tak u toho můžeš být, nee ?

V to doufám, já když montují kuchyň tak zákazníci jsou někdy celou dobu s námi a dívají se s tím nemám taky problém.... Tak nevím proč by člověk nemohl být u výměny oleje, stát za vratama a dívat se   co s jeho autem a za jeho peníze dělají. ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1  já to myslel tak, že si tu výměnu oleje ohlídáš přes švagra, jako jestli budou olej vysávat, nebo ho vypustí dole na vaně..., což je samozřejmě lepší  😉

jinak dnes těch servisů, co by ses mohl dívat třeba přes sklo ubývá, a u vrat už neuvidíš vůbec nic..., já byl kdysi v servisu i na RS (rychlá služba--vyhrazený kanál a zvedák), kde se dělaly servisní práce do jedné hodiny (oleje, filtry, svíčky,výfuk, tlumiče atd.), kde byl zákazník po celou dobu se mnou a někdy to byl výborný pokec a někdy jsem spěchal, aby už odjel..., ale bylo tam furt narváno, bo lidi chtěli být u auta po dobu malé opravy, což dnes myslím neexistuje  :papa

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já už mám za sebou situaci, kdy mi zákazník stál za zadkem a když jsem u Fordu S-Max povolil a vyndal ten plastovej vypoušťák, tak to pak teče ven dírou tak 3 cm v průměru a je tam myslím 6,2 litru řídkýho 0W30, takže i fofrem to teče. Rozprsklo se to v tý nálevce co to pouštím do prasete a borce to postříkalo - dvacet kapiček, ale tričko mohl vyhodit. Koukal jak vrána. Jen jsem pokrčil ramena a řekl že jsem ho varoval.
A když mi zákazník už do telefonu při objednání řekne, že chce bejt u výměny oleje  či u servisu a má u toho kecy že někdo, někdy, někde, někomu cosi nevyměnil a naúčtoval- tak ho s díky odmítám. Zatím se mi to stalo dvakrát. O takový zákazníky, ani o jejich peníze fakt zájem nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...